Live at Mežaparks
concert — USA — 2013

7.5
Nebūšu oriģināls - organizācijas ziņā šis bija SLIKTĀKAIS koncerts, kādu līdz šim esmu apmeklējis. Tie čaļi no Sankpēterburgas, kas organizēja The Killers uzstāšanos Rīgā, vakar domājams izpelnījās daudz skarbu vārdu no publikas puses. Un pelnīti. Sāksim jau ar to, ka tik lēnu un haotisku iekļūšanu Mežaparka lielās estrādes teritorijā kā šajā koncertā ir grūti pārspēt. Oficiāli iekšā cilvēkus vajadzēja sākt laist vai nu no pieciem vai pussešiem. Realitātē vēl septiņos nevienu iekšā neesot laiduši. Un kad iekšā laišana sākās, izrādījās, ka gandrīz visa lielā masa iekšā tiek laista pa vieniem vienīgiem vārtiem, veidojot ļoti apjomīgu sastrēgumu. Varu vien priecāties, ka mēs (Nora Rieksta, Ziņģu famīlija, es) ieradāmies tikai neilgi pirms astoņiem. Rezultātā rindā nostāvējām pusotru stundu. Pusotru stundu!
Tikām astoņos jau uz skatuves vajadzēja kāpt koncerta "iesildītājiem" - britu grupai James. Ignorēsim to, ka par iesildītājiem dēvē ansambli, kurš pārdevis ap 25 miljoniem ierakstu. Būtiskākais ir tas, ka astoņos nekādi James uz skatuves nekāpa. Tikām sociālajos tīklos sāka parādīties informācija, ka James šajā vakarā neredzēsim - ne astoņos, ne citā laikā.
Pēc ilgas gaidīšanas beidzot tikām iekšā, atbilstoši pulkstenim uz skatuves jau vajadzētu būt nupat iznākušiem The Killers, bet tur - absolūts klusums un dzīvības trūkums. Par James joprojām nekādas oficiālas informācijas, tik vien kā Twitter, kur grupas solists paziņo, ka tikko būs iespējams, paziņos, kā tad īsti būs. Organizētāji klusē. Tad jau ziņu portālos parādās vēstis, ka James patiešām nespēlēs, bet Mežaparka estrādes apmeklētājus par to neviens neuzskata par nepieciešamu informēt. Sāk jau klīst runas, ka arī The Killers šovakar neredzēsim, jo ilgāk nekas nenotiek, jo tās šķiet ticamākas.
Beidzot teju pusvienpadsmitos koncerts sākas. Par James ne vārda (zinu, daudzi uz koncertu gāja tieši viņu un nevis The Killers dēļ - šie cilvēki noteikti vakar bija īpaši līksmi), bet Brendons Flauerss un ko mūs tomēr izklaidēs!
Killers ilgi gumiju nestiepa, un uzstāšanos sāka ar teju zināmāko savu dziesmu - "Mr. Brightside". Vispār jau man labāk patīk viņu otrs setlista variants, kad šī dziesma tiek izpildīta koncerta noslēgumā - lai labāka pēcgarša, bet arī šādi nebija ne vainas. Tā kā Killers krājumā nav tik ļoti daudz lipīgu meldiņu, nav brīnums, ka vairums no labāk zināmajiem grupas skaņdarbiem šajā vakarā izskanēja. Kā roķīgākās dziesmas no "Hot Fuss", tā jau smagi popsīgo "Day & Age" un "Battle Born" skaņdarbi. Tā kā esmu vairāk pirmās kategorijas cienītājs, mana šī vakara virsotne bija "Somebody Told Me", kas izskanēja kaut kur pa vidu koncertam, tāpat priecēja "Jenny Was a Friend of Mine" un "Smile Like You Mean It". No jaunākajām dziesmām vislabāk pie sirds gāja "Miss Atomic Bomb". No pārējā - labs bija "Spaceman" un noslēdzošais "When You Were Young". Lielākā daļa publikas gan visvairāk atdzīvojās, manuprāt, visidiotiskākās Killers dziesmas laikā. Jā, ar to es domāju "Human". Nespēju es saprast šīs dziesmas panākumus un jāatzīst, es pat līdz nesenam laikam nebiju piefiksējis, ka šī murga izpildītāji ir The Killers. Eh, nesaprast man cilvēku gaumi. Katrā ziņā es daudz labprātāk Human vietā šajā koncertā būtu dzirdējis "Andy, You&39;re a Star". Bet visu jau nevar gribēt.
Kopsavilkums: koncerts bija labs, to varu atzīt, nebūdams The Killers fans. Vienlaikus, organizācija bija zem jebkādas kritikas, un es tiešām ceru, ka šis kantoris Rīgā vairs pasākumus nerīkos. Iespējams, Krievijā šādi rīkoti pasākumi ir norma, bet Eiropā - noteikti nē.
2013-06-26
comments powered by Disqus