Vai Putins nopircis Vilcieniņu meistarību?

2014-11-26

Šķiet, vēl nupat mēs spēlējāmies ar rotaļu vilcieniņiem un skraidījām īsajās bikšelēs, bet laiks trauc uz priekšu deviņjūdžu soļiem un nu jau noslēgusies Vilcieniņu meistarības 4.kārta. Par tās aktualitātēm tieši no norises vietas ziņo Restorānvagona speciālkorespondents Ulrihs Klucītis.

Cīņu sižeti šoreiz bija tik spraigi, ka pat elpa aizrāvās. Pirmo reizi šajā sezonā nevienam no dalībniekiem neizdevās uzvarēt abās spēlēs. Burtiski sagrāvi Sauriešu galapunktā piedzīvoja līdzšinējais dzeltenā krekliņa īpašnieks Edijs, kuram nākamajā kārtā nāksies vilkt mugurā kaut ko no personīgā apģērba klāsta, kamēr par jauno līderi kļuvis Gints - Edija apēdājs Vācijas izspēlē. Tikām Edijs kopvērtējumā atkritis uz septīto vietu (lūk, apstiprinājums iepriekšējā mūsu reportāžā sniegtajai informācijai par to, ka Edija kājas traumu izraisījuši tumšie spēki ar mērķi kaitēt viņa sportiskajam sniegumam!), bet tas nav pārsteidzoši - līderu grupā rezultāti ir tik blīvi, ka viena nepareizi izspēlēta lokomotīve var daudz ko mainīt. Ne velti šobrīd trešajā vietā esošajiem Ilzei un Mārtiņam punktu daudzums ir pilnīgi vienāds, bet piektajā vietā esošā Guna savu tuvāko sekotāju Miku apsteidz par 0,2 punktiem, kas ir aptuveni ekvivalenti pussekundei maratona distancē. Turnīrā kopumā aizvadīta jau trešdaļa distances, pagaidām visvairāk uzvarētu spēļu (pa četrām) ir Edijam, Baibai un Gintam, bet pa vienai reizei uzvarējuši jau gandrīz visi dalībnieki.

Kamēr turnīra sportiskā puse pagaidām ir visaugstākajā līmenī - spēles ir saspringtas, negaidītu pavērsienu pilnas un tik neprognozējamas, ka bez tējas ar karotīti Bittner balzāma® tās pat ir grūti noskatīties, ir arī satraucošākas tendences. Lai stiprinātu turnīra dalībnieku vidū patriotismu, šajā Vilcieniņu meistarības sezonā ieviesta stingra uzskaite tam, cik bieži katrs spēlētājs būvējis ceļus uz Krieviju. Diemžēl jāatzīst, ka līdzšinējās četras kārtas liecina vienu - Meistarības dalībnieki nav gatavi idejas vārdā atbrīvoties no atkarības no Krievijas oglēm. Līdz šim šajā sezonā nevienā (!) Eiropas kartes izspēlē nav sanācis tā, ka vismaz viens spēlētājs nebūtu sagrēkojis ar Austrumu kaimiņu. Atkārtojam - nevienā! Un visbiežāk Krievijā viesojas pat vairāki spēlētāji! Reti ir tādi tikumības paraugi kā Gundara sniegums 4.kārtā, kad viņš atmeta garo misiju Palermo-Maskava, daudz biežākas ir tādas spēles kā 4.kārtas mačs Kuģu ielas rezidencē, kur Krievijā paviesojās visi četri dalībnieki. Līdz ar to galīgi vairs neizbrīna šur tur dzirdētās runas, ka dažus no meistarības dalībniekiem jau esot savaņģojuši braukt uz Ukrainas Austrumiem "cīnīties pret fašismu". Var jau saprast - posms Stokholma-Petrograda ienes daudz punktus, un arī Jūdasu savulaik 30 naudas vienības (tikpat, cik izsniedz vilcieniņu Nīderlandes spēlē!) pamudināja uz Tā Kunga nodošanu. Bet nu tendences kopumā liek aizdomāties par to, vai tik Meistarības dalībnieki nav kļuvuši par Putina stipendiātiem...


Taču uz tik skumjas nots negribētos beigt reportāžu, tāpēc izstāstīšu kādu jautru atgadījumu. "Restorānvagona" korespondentam nesen sagadījās dzirdēt baumas, ka Vilcieniņu meistarībā gaidāma kaut kāda sezonas noslēguma ballīte. Vispār jau zināms, ka sezonā vēl priekšā daudz kārtu, bet nevari jau būt drošs - varbūt vienkārši šogad vairs nespēlēs (ziemas pauze jau pat futbolā ir ierasta lieta) un atsāks pēc Jaunā gada, bet tagad vēl priekšā pēdējā ballīte. Skaidrs, ka arī mūsu korespondents vēlējās tikt pie galda un baudīt tradicionālās dzelzceļnieku delikateses, tāpēc, uzvilcis smalkāko vamzi, korespondents norunātajā laikā ieradās ballītes norises vietā. Kaut kas jau no pirmā brīža viņam šķita tur nepareizi, bet uzreiz nevarēja saprast, kas tieši. It kā viss izskatās pēc Vilcieniņu pasākuma, bet kaut kas nav tā. Kur tad izslavētā Edija zaļā mērce? Kur Raita garšīgie burgeri? Ā, nu jā, tad viss kļuva skaidrs - korespondents bija nokļuvis, nevis Meistarības, bet gan Vilcieniņu Rudens līgas noslēguma pasākumā - pilnīgi cits pasākums, pilnīgi citi cilvēki, pilnīgi cita oranžā veste. Bet nu jā - kuram negadās. Vismaz labi, ka daudz dzert korespondentam tur nedeva, tāpēc šis raksts tipogrāfijā tika nodots laicīgi un ja vien arī mūsu metranpāžs nebūs par daudz ņēmis uz krūts, tad tu, dārgo lasītāj, to jau drīzumā būsi izlasījis. Aptuveni šajā brīdī.