Vilcieniņu meistarība ir atpakaļ!

2024-02-15

Vilcieniņu meistarība savas gaitas izbeidza 2020. gadā līdz ar pandēmijas iestāšanos. Domājams, ka vairums savulaik uzticīgo un uzticamo "Restorānvagona" lasītāju vairs neticēja, ka viņiem vēl kādreiz būs iespēja lasīt par blokiem Dānija - Lindau maršrutā, garšīgajiem Raita burgeriem un laikraksta praktikantu piedzīvojumiem netīrākajos Rīgas bāros. Un tomēr tas ir noticis - līdzīgi kā Fenikss ar partijas "Latvijas attīstībai" svētību, arī VM ir atpakaļ no pandēmijas izraisītās dīkstāves un gatava iepriecināt kā savus dalībniekus, tā arī sekotājus un, protams, nest Latvijas vārdu pasaulē.

Jaunajā VM sezonā tajā piedalās 15 dalībnieki no divām Eiropas Savienības valstīm, tādējādi Vilcieniņu meistarība ieguvusi starptautisku pieskaņu un būtiski ieguvusi prestižā. Spēļu gan nebūs daudz - turnīrā paredzētas sešas kārtas, katrā no tām pa piecām spēlēm, kas, ja mūsu matemātikas departaments nekļūdās, summā nozīmē 30 spēles. Jau ir aizvadītas pirmās kārtas cīņas, un varam izdarīt pirmos secinājumus par favorītiem, turnīra norisi un tā tālāk. Bet vispirms...

Jaunumi par "Restorānvagona" galveno redaktoru. Kā lasītāji noteikti atcerēsies, nemainīgs "Restorānvagona" kapteinis esmu es, Eižens Paksis jeb Eugene Pax mūsu starptautiskajiem lasītājiem. Kopš pēdējo reizi esam tikušies, ir pagājuši vairāki gadi un nešaubos, ka Jūs vēlaties zināt, kā tad man šajā laikā ir gājis. Varu pačukstēt, ka šo gadu laikā tā nu sagadījās, ka uztaisīju vienam zaķim no Lugažiem sīko un tagad tehnisku iemeslu dēļ esmu slēpties no alimentu maksāšanas kaut kur ārpus Eiropas Savienības robežām (aptuveni 30 jūdžu attālumā no Šefīldas). Tā kā manas angļu valodas zināšanas nav pietiekamas, lai varētu darboties žurnālistikā Anglijā, esmu mainījis savu karjeru uz mazāk intelektuālu pusi un darbojos metalurģijas nozarē. Brīvajā laikā ar draugiem braucu uz pilsētu, mēģinam iepazīties ar vietējām meitenēm no Austrumeiropas un reizēm noskatāmies kādu latviešu amatieru hokeja komandas spēli. Nav pats spožākais ceļš, bet kaut kā jau nākas latviešu puikam sisties uz priekšu.

Ai, nu, labi, nemelošu - viss iepriekš rakstītais ir meli. Patiesībā es joprojām tepat Rīgā studēju Kultūras akadēmijā un drīz jau varēs teikt, ka esmu pabeidzis otro kursu. Pārtieku no vecāku sūtījumiem no laukiem un mazliet piestrādāju par kurjeru. Arī bērnu nekādu man nav - varētu padomāt, ka tas ir tik viegli - tā ņemt un tikt pie meitenes, kura no tevis neplānoti paliks stāvoklī. Kā saka zinātāji, lai tiktu pie bērna, vispirms nepieciešams sekss, un ar to man ir kā tajā igauņu anekdotē par Ziemassvētkiem. Nu, jā, negribu te sevi pasniegt kā kaut kādu baigo nabadziņu, bet jābūt godīgam - esmu vientuļš un izmisis. Ja tu gadījumā pazīsti kādu sievieti ar ne pārāk augstiem standartiem - tad gan jau tu zini, kur mani var atrast...

Bet, protams, ne par to es gribēju te rakstīt, lai arī ir grūti būt man un ja kādam ir tik grūti kā man, tad nav viegli koncentrēties uz jebko citu. Tātad, Vilcieniņu meistarībā šogad ienācies jauns noteikums: katrs dalībnieks var vienu reizi sezonas laikā uzreiz pēc izspēlētas spēles pavēstīt, ka "tas nebija godīgi", un pieprasīt pārspēli. Pirmajā kārtā šādu manevru veica Raimonds K., kuram Šveicē bija gājis tik bēdīgi kā Latvijai pēdējos daudzus gadus Eirovīzijā. Atkārtotajā spēlē gan viņš tāpat bija tālu no uzvaras, bet vismaz viņa sniegums vairs nebija tik bezcerīgs kā Eižena Pakša privātā dzīve. Jā, es vēlreiz atgādinu, ka esmu atvērts piedāvājumiem.

Kas attiecas uz spēļu rezultātiem, ar uzvaru turnīru uzsāka Irbe, Māra, Gustavs, Raitis un Baiba, bet bez uzvaras - visi pārējie. Spēlēt katrā grupā šogad var pašu izvēlētu spēli, līdz ar to pagaidām 2 mači aizvadīti Eiropas kartē, viens Āzijā, viens - ASV un viens - Šveicē. Kas no tā visa sanāks ilgtermiņā, to mēs vēl redzēsim. Un ceru, ka kādu dienu es redzēšu kādu (ne obligāti) piemīlīgu pretējā dzimuma būtni. Bet par to - nākamreiz.

Ar cieņu un mīlestību
speciāli "Restorānvagonam"
Eižens Paksis

P. S. Mani var atrast Tiktokā, Snapčatā, Instagramā, Tinderī, Feisbukā, Delfu komentāros un pat Draugiem.lv.