Vilcieniņu meistarības 5.kārtas apskats

2014-12-16

Informējam, ka laikrakstu "Restorānvagons" pagājušajā nedēļā iegādājies neatkarīgs Somijas uzņēmums "A very honest Finnish Company". Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladimirs Petrovs īpašā uzrunā lasītājus informē, ka jaunā redakcija saglabās labākās izdevuma iestrādnes, tomēr žurnālistikas kvalitāti esot nepieciešams uzlabot, jo līdz šim izdevums bijis pārāk tendenciozs.

Vilcieniņu meistarības pirmais riņķis tuvojas noslēgumam. Atlikusi vēl tikai viena kārta līdz ziemas pārtraukumam. Pagaidām gan nav zināms, vai tā laikā būs atvērts transfēru logs.

Kā noskaidroja "Restorānvagona" speciālkorespondents, vairāki turnīra dalībnieki vēl nav samaksājuši dalības maksu, lai gan pēdējais noteiktais termiņš bija 1.decembris. Īpašā Meistarības valdes sēdē esot bijusi lemšana par to, kā rīkoties ar parādniekiem, un pagaidām ir pieņemts lēmums nākamajā "Restorānvagona" numurā publicēt parādnieku sarakstu. Pagaidām līdz ar to ne uz vienu ar pirkstu nerādīsim, bet varam atklāt, ka finansiālās grūtības vairāk skārušas labā krasta spēlētājus, kam par iemeslu var būt tas, ka viņiem vairāk spēļu nākas aizvadīt izbraukumā - Daugavas kreisajā krastā, kas paaugstina spēles izmaksas, jo Latvijas valsts turnīram nenodrošina pat ne minimālu finansiālu atbalstu, kaut vai tādā līmenī kā segtu transporta izmaksas un uzkodas tiesnešiem. Lieki teikt, ka Krievijā šādam turnīram būtu atbalsts visos augstākajos līmeņos.

Piektās kārtas spēles nodrošināja kārtējo līderu maiņu - līdzšinējo pirmās vietas īpašnieku Gintu apsteigusi Baiba, iegūstot savā īpašumā dzelteno krekliņu. Un tas par spīti tam, ka Gintam šajā kārtā izdevās gūt tuvu 200 punktiem, bet Baiba bija gluži vienkārši pārāk spēcīga. Baiba bija vienīgā, kam izdevās uzvarēt abās kārtas spēlēs, kas apliecina - cīņas kārtējo reizi bija spraigas un asiņainas. Vienlaikus smagas katastrofas izpalika, šī bija pirmā kārta, kad visi dalībnieki visās spēlēs izcīnīja vairāk par 50 punktiem (faktiski - pat vairāk par 60).

Līderu trijnieks pēc piecām kārtām izveidojies sekojošs:
1.Baiba - 952.0
2.Gints - 946.7
3.Mārtiņš - 936.7

Edijs joprojām tur pirmo vietu Garākā ceļa rubrikā, izpildītajās misijās izveidojusies divvadība starp Irbi un vēl vienu dalībnieku, neizpildītajās aktīvākie darboņi ir Miks, Gundars un vēl viens dalībnieks. Ļoti spraiga cīņa ir turnīra svarīgākajā disciplīnā - vairāk vizīšu Krievijā. Līderis ar 11 punktiem te ir Edijs, bet turpat netālu ir arī Miks un Gustavs. Beidzot savu dvēseli ar paviesošanos garīguma citadelē Krievijā attīrījusi Irbe, līdz ar to turnīra dalībnieku vidū atlicis vairs tikai viens krievijofobs - fašists, banderovietis Raimonds. Mūsu laikraksta rīcībā ir nonākuši pierādījumi tam, ka Raimonds ir pārdevies amerikāņu homoseksuālisma-Ebolas propogandai. Vārds četru bērnu mātei Raisai no Doņeckas:
"Jā, es viņu redzēju to banderoviešu fašistu vidū, kad viņi dedzināja krievu bērnus. Viņš sludināja, ka pedofīlija ir pilnīgi normāla parādība un visi eiropieši tā domājot, tāpēc viņi grib iznīcināt Krieviju ar saviem meliem un ar mūsu gaisa piesārņošanu. Bet viņiem tas neizdosies, jo mūsu tautas tēva karogs plīvo augstu, augstu! Прибалтика наша! Только Донбас, только Динамо!"


Jāatzīmē gan, ka punkti par vizītēm Krievijā droši vien mainīsies - kā atklājies, turnīra datubāzē paviršības pēc Krievijas pilsētu vidū nav bijusi iekļauta Sevastopole, līdz ar to daudzie tā dalībnieki, kas pēdējos mēnešos devušies atpūsties uz Krimas skaistākajām vietām, par to nav saņēmuši punktus. Tāpat īpaša komisija izskata vēl vairākas pilsētas, kuras turpmāk atzīmēt kā Krievijai piederošas (provizoriskais saraksts ietver Kijevu, Rīgu, Viļņu, Varšavu un Berlīni, bet tajā iespējami vēl papildinājumi).

Nākamajā "Restorānvagona" (izdevuma turpmākais nosaukums - "Sarkanās brīvības vagons") numurā lasiet interviju ar ilggadīgu vilcieniņu spēles entuziasti, mūsu laikraksta atbalstītāju Tatjanu Ždanoku.