Vilcieniņu meistarības apskats

2015-01-16

Pēdējās dažas nedēļas "Restorānvagona" redakcijai bija smagas, ļoti smagas. Ziemassvētki, Hanuka, Jaunais gads, Pareizticīgo Ziemassvētki, "Vecais Jaunais gads", kur nu pa šo laiku nogādāt žurnāla materiālus tipogrāfijā? Nemaz nerunājot par to, ka svētku laikā atrast metranpāžu, kas spētu bez kļūdām salikt vārdu savienojumu "šaursliežu dzelzceļš", ir tikpat bezcerīgi kā mēģinājumi pievērst atturībai Svēto Armandu Dzirdītāju. Līdz ar to šajā - svētku - "Restorānvagona" numurā varēsiet izlasīt gan par 6., gan 7. vilcieniņu meistarības kārtas rezultātiem, kā arī jaunākās tenkas no frontes.

Kā ziņo mūsu korespondents Aivars Plūmiņš, kāda dāma svētkos esot tik ļoti iesilusi pārgājienā ap Rīgas lidostu, ka izsējusi savu tālruni. Sekojošā glābšanas ekspedīcija spēja tālruni atrast, un tā pazušana neizvērtās par sāgu 150 gadu garumā, kā tas notika, kad 1845.gadā pazuda britu Arktikas pētnieka sera Džona Franklina vadītā ekspedīcija 129 cilvēku sastāvā. Tikām kāds kungs Jauno gadu Somijā esot sagaidījis tik lielā kunga prātā, ka gatavojoties "alfabēta alus" izaicinājumam, no Somijas mājup pārvedis Iļģuciema alu.

Kaut kur Rīgas kreisajā krastā vienā no turnīra kārtām jau pirms spēļu sākuma dalībnieki esot tik labi iesildījušies ar tekilu, ka gandrīz vai izdomājuši, ka spēlēt nav nemaz nepieciešams, tomēr beigās spēlējuši gan un pat padomājuši, ka reibums no tekilas iestājās nevis viņiem, bet gan kaķim. "Restorānvagonam" izdevās sazināties ar minēto kaķi, kurš apvainojumus kategoriski noliedza un spēles dalībniekus nosauca par "melīgiem žūpām" un "lopiem".

Pāriesim pie rezultātiem. Meistarības 6.kārtā atkal notika līderu maiņa - iepriekšējā kārtā pirmo vietu izrāvusi Baiba atkal palaida garām "Ārlavas ekspresi" Gintu. Tikām spēlē Zasulauka protektorātā pirmo reizi turnīra gaitā piedzīvots nebijis risinājums - Eiropas izspēlē neviens no dalībniekiem nesaņēma nevienu punktu ieskaitē "Vizītes Krievijā". Tikām spēlē Zolitūdē Arnim klājās grūti - kamēr pirmo spēli pret divām daiļā dzimuma pārstāvēm viņš ar maksimālu koncentrēšanos ņēma un uzvarēja, pēc otrās viņš bija palicis ne tikai bez krekla - 5.6 punkti ieskaitē pēc vizītes Skandināvijā galīgi neatbilst "zaudējumam ar cieņu". Faktiski tas ir gandrīz tikpat bēdīgs rezultāts kā Latvijas zaudējums Francijai 1924.gada Olimpiskajās spēlēs Parīzē futbolā ar nulle septiņi (ne tilpumā).

Kamēr sestajā kārtā līderiem izdevās savu pārsvaru pār sekotājiem nedaudz palielināt, septītajā kārtā konkurenti pievilka klāt. Pirmais trijnieks gan saglabājās nemainīgs - Gints, Baiba un Ilze, tomēr spēku samēri drusku mainījās. Pirmkārt, ja pēc sestās kārtas mazāk kā 100 punktu attālumā no līdera bija pieci sekotāji, pēc septītās kārtas tādi bija jau astoņi. No līdzšinējā pirmā piecinieka (jau minētais trio, plus Mārtiņš un Guna) vienīgi Ilzei izdevās izcīnīt vienu uzvaru, kamēr pārējie palika bešā. Ceturto vietu no devītās šobrīd šķir mazāk kā 25 punkti, un ir skaidrāks par skaidru, ka atlikušajās piecās kārtās vēl ļoti daudz kas var mainīties.

Vienīgā nominācija, kurā ir grūti iedomāties jebkādas pārmaiņas, ir "garākais ceļš". Mēs varam tikai minēt, ko par Edija apsēstību ar ceļa garumu teiktu nelaiķis doktors Freids, bet šobrīd Latvijas ceļubūves gigantam jau ir 44 posmu pārsvars pār otro vietu, jeb vesela spēļu kārta rezervē. Izpildīto misiju rubrikā vadībā izvirzījies Raitis, neizpildīto - Miks. Edijs ar saviem garajiem ceļiem visbiežāk viesojas Krievijā, kamēr vismazāk (nekad) Krievijā pabijis Raimonds. Marina un Irbe cīnās par spēles galvenās aizsācējas godu, patlaban Marina priekšā ar 2 punktu pārsvaru. Noslēguma fāze tikām ir Baibas un Agnesītes stiprā puse. Visbeidzot, Miks 7.kārtā izpelnījās speciālatzinību par veiksmīgāk realizēto bloku (atzinība pausta stindzinošu skatienu veidā) par posma Kopenhāgena-Stokholma izbūvēšanu, patraucējot abiem saviem pretspēlētājiem.

Vēl viens vilcieniņu turnīrs?

Kā izdevās noskaidrot mūsu reportierim Alfrēdam Putraskalnam, līdzās Vilcieniņu meistarībai pēdējos mēnešos noritot vēl kāds vilcieniņu spēles turnīrs. Nē, runa nav par Vilcieniņu rudens līgu, kas ir pilnībā slēgta tēma, bet gan par jauniešiem un jaunietēm, kuri savu spēli piekopjot vilcienos Rīga-Daugavpils-Rīga un Rīga-Valga-Rīga, ietekmējoties no kāda slavena dāņu režisora filmas. Galvenā balva šajā turnīrā esot paciņa ar konfektēm. Pēc aizvadītām šīs sacensības pirmajām piecām kārtām rezultāts esot neizšķirts, bet visas puses ar panākumiem esot apmierinātas. Iespējams, ka šajā sacensībā piedalās arī sabiedrībā labi zināmas personas, tai skaitā svarīgus amatus ieņemošas. "Restorānvagona" pielikuma "Guļamvagons" korespondente Dana Bargā mēģināja noskaidrot no Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas, vai viņas jaunības dienos arī šādas spēles ir bijušas populāras braucienos no Rīgas uz Ogri, taču Sudrabas kundze atteicās sniegt jebkādus komentārus, paziņojot, ka tā neesot viņa un vispār viņa gepardrakstā nestaigājot. Mēs gribētu šeit pajokot arī par Andri B., bet baidāmies, jo šogad vēl neesam sisti.


Par jaunākajiem pavērsieniem abos turnīros arī turpmāk lasiet "Restorānvagonā", un neaizmirstiet, ka izdevīgāk ir abonēt "Restorānvagonu" visam 2015.gadam!

Reklāma
(::)