Vilcieniņu meistarības atgriešanās

2015-10-18

Bez sevišķas izziņošanas lielākajos plašsaziņas medijos oktobra sākumā startējusi jaunā Vilcieniņu meistarības (VM) sezona. Turpinot sadarbību starp VM un bezpartejisko laikrakstu "Restorānvagons", arī šosezon mūsu lasītājiem būs iespēja sekot un just līdzi ne vien spēļu rezultātiem, bet arī turnīra aizkulisēm un dalībnieku privātajai dzīvei. Varat būt droši, dārgie lasītāji, ja kāds Vilcieniņu meistarības dalībnieks uzsāks netikumīgu sakaru ar kādreizējo Igaunijas prezidenta Henrika Ilvesa sievu, jūs būsiet pirmie, kas to uzzinās. Iespējams, pat ātrāk nekā bijusī Ilvesa kundze!

Šajā sezonā notikušas izmaiņas gan turnīra dalībnieku vidū, gan spēļu norises kārtībā. Pirmkārt, daži iepriekšējās sezonas dalībnieki izvēlējušies doties bēgļu gaitās, līdz ar to šosezon vairs mums nebūs iespējas dzirdēt Mika izsaucienu "Dānija - Lindau!", bet Gints un Marita sezonas pirmo daļu spēlēs ar vienu mašīnista apliecības numuru, kamēr sezonas turpinājumā, kā klīst runas, viņus aizstās Abduls no Sīrijas. Tiesa, pēdējā informācija pagaidām ir visai neoficiāla, tāpēc sazinājāmies ar vienu no turnīra tumšo spēlīšu lielākajām pārzinātājām Ilzi. Ilze apstiprināja, ka pārrunas ar Abdulu notiek un viņasprāt šādā veidā vilcieniņu meistarība rāda izcilu integrācijas piemēru gan latviešu kultūrā kā tādā, gan ēšanas un ciemošanās kultūrās specifiski un līdz ar to, pēc Ilzes vārdiem, katrai meistarībai patiesībā vajadzētu uzņemt vienu sīriešu bēgli, un Abdulu meistarībā jau tagad ļoti gaidot. Mēģinājām noskaidrot arī Iesalnieka kunga viedokli šajā jautājumā, bet atklājās, ka viņš mūsu korespondentu Twitterī ir bloķējis, līdz ar to pieņemam, ka arī viņš augstu novērtē Vilcieniņu meistarības iniciatīvu bēgļu integrācijā un ka sekojot meistarības piemēram, viņš kādu bēgli uzņems arī savā "League of Legends" pulciņā.

Kamēr Adbuls vēl kārto papīrus mašīnista apliecības iegūšanai, divas jaunas dalībnieces turnīrā savas gaitas jau tagad ir uzsākušas. Tās ir Māra, par kuru dzirdēts, ka iepriekš viņa darbojusies Lietuvas Pastā, un Liesma, kas šajā turnīrā pārstāvēs Lielrīgu. Pirmās spēles jaunajām dalībniecēm izrādījās itin grūts pārbaudījums, tomēr kopumā abas nospēlēja godam. Kā vēsta mūsu izlūki, Liesma pat saņēma īso kursu bloķēšanā no turnīra cienījamākās bārdas īpašnieka Raita. Tiesa, spēles protokolos trūkst precīzu datu, cik reizes spēles gaitā Raitim izdevās Liesmu samulsināt, ar vai bez nosarkšanas.

Pārmaiņas skārušas arī spēļu kārtību. Līdz ar ģeopolitiskajām aktualitātēm veco un morāli pagrimušo Eiropu kā pamatspēli aizstājusi dinamiskā un apsviedīgā Āzija, tāpat malā noliktas apšaubāmi tikumīgās Šveice un jo īpaši Skandināvija (ja jūs zinātu, ko tur bērniem skolās māca!), šosezon iesaistot Indiju un Ameriku. Tiesa, amerikāņiem ar tikumību arī pēdējā laikā tā ir, kā ir, bet pateicoties turienes spēcīgajai konservatīvo kristiešu kopienai, meistarībā Amerika tomēr ir uzņemta.

Pirmās kārtas spēlēs negaidīti nedalītā pirmajā vietā izvirzījies Raimonds, kurš jau savā pirmajā spēlē Āzijas laukumā garantējis, ka viņam nebūs lemts saņemt šīs sezonas "fair play" balvu kā galantākajam spēlmanim. Gandrīz tikpat veiksmīgi sezonu uzsākusi Marina, kura vien papildkritēriju dēļ piekāpās vienā no spēlēm Ivetai. Trešajā vietā pašlaik atrodas aktuālā Vilcieniņu meistare Guna. Tikām pagalam neveiksmīgs sezonas sākums padevies apvienotajai Ginta un Maritas komandai, piedzīvojot īpaši smagu fiasko Āzijā. Droši vien, līdzīgi kā citkārt, neko neteiksim arī par Arņa sniegumu. Tomēr sezona ir vēl tikai pašā ievadā - priekšā vēl 11 kārtas un līdz ar mežonīgo Āziju kā pamatspēli, kaut ko paredzēt uz priekšu ir teju vai neiespējami. Kā teikt - tie pirmie par pēdējiem kļūs, vai kaut kā tā.

Par Vilcieniņu meistarības aktualitātēm ziņoja "Restorānvagona" speciālkorespondents, sociālo zinātņu bakalaurs Oļģerts Biezprātis.