Vilcieniņu meistarības dalībnieki izvēlas nogaidīt

2019-02-18

Pirms Vilcieniņu meistarības septītās kārtas Restorānvagona redakcijā mēs berzējām rokas - nu tik notiks lielas lietas, pamatīga rezultātu pārgrupēšanās, negaidīti izrāvieni un kritieni un vispār - gūzma dinamikas. Kā nekā Vācijas spēlē zināms, ka ir lielisks potenciāls kādam ielikt bloku ceļā no Dānijas uz Lindau, ar pasažieri nosmelt treknos punktus, savākt kaudzi ar resnajām misijām un visādi citādi radīt lielas jukas. Un kas notika? Dīvainā kārtā teju visi dalībnieki nospēlēja iespējami līdzīgi saviem "turnīra kaimiņiem", un tabulā iezīmējās "veselas" divas pārmaiņas - septītā vieta apmainījās ar astoto un desmitā ar vienpadsmito. Tomēr, neskriesim vilcienam pa priekšu un izstāstīsim mazliet detalizētāk, kā tieši tas viss notika.

Viss sākās ar tikšanos Zasulauka protektorātā. Patriotiskām vācu dziesmām skanot un sojas desiņām čurkstot uz pannas, tika atklāta septītā spēļu kārta. Tajā spēlēja Raimonds K., Guna un Ilze - trīs no pirmā četrinieka dalībniekiem. Grūti saprast, kāda tieši bija Raimonda K. stratēģija, kurš izlēma iespējami ātri pabeigt spēli par spīti tam, ka viņam nebija ne daudz misiju, ne punktu par pasažieriem, bet tā neattaisnojās. Pēcāk pats Raimonds K. skaidroja, ka viņš bija cerējis, ka pretiniecēm būs pa kādai neizpildītai misijai, bet iespējams, ka tā bija tikai atruna. Kā lai arī nebūtu, uzvaru izcīnīja Guna, Ilze bija otrā, bet Raimonds K. - trešais. Tas nozīmēja, ka perspektīvas vietu maiņai kopvērtējumā bija diezgan labas. Raimonda ceturtā vieta bija ļoti apdraudēta (vajadzēja, lai kādus 90 punktus savās spēlēs savāc Māra un/vai Mārtiņš), tāpat bija varbūtība, ka Raitis nostums Ilzi no pirmās vietas - viņam gan savā spēlē vajadzēja uzvarēt. Un ja ņem vērā, ka Raitim bija jāspēlē pret Māru, vismaz vienam no diviem scenārijiem ar lielu varbūtību vajadzēja piepildīties.

Drusku skaidrāku situāciju varēja darīt nākamā spēle, kura atkal notika turpat Protektorātā - šoreiz spēkiem mērojās Marina, Gundars un Mārtiņš. Sezonas pirmo pusi katastrofāli aizvadījusī Marina iepriekšējās kārtas abas spēles bija aizvadījusi ļoti labi un izrādījās gatava šo tendenci turpināt. Viņa gan cītīgi sūdzējās par to, cik ļoti nenāca vajadzīgās kārtis, tomēr kaut kā pamanījās savākt 191 punktu pret Mārtiņa 145 un Gundara 100 (vērts atzīmēt, ka Gundaram izdevās uzstādīt vienu šīs sezonas antirekordu - par misijām viņš ieguva mīnus 13, pārspējot iepriekšējo Mārtiņa rekordu -3). Mārtiņš tikām pabeidza spēli ar veselām 13 neizmantotām kārtīm, ko nekādi nevar nosaukt par labi pārdomātu izspēli. Ko tas nozīmēja kopvērtējumam? Iegūtā punktu bagāža liedza Mārtiņam apsteigt Raimondu K., līdz ar to pirmā potenciālā vietu maiņa nenotika.

Dažas dienas vēlāk turnīra dalībnieki pulcējās uz spēli otrā Daugavas krastā - Līčos esošajā Nikolā rezidencē. Tur spēli aizvadīja Gustavs, Raimonds N. un Baiba. Uzvaru izcīnīja Gustavs, kas ļāva viņam kopvērtējumā apsteigt Raimondu N. un saglabāt minimālu atstarpi līdz Marinai. Pietiekami labu spēli aizvadīja Baiba, samazinot atpalikšanu no Raimonda K. un Mārtiņa, taču gluži tikt garām vēl nebija iespējams. Šajā spēlē pārsteidz viens elements Raimonda N. rezultātos - kā viņam izdevās Vācijā savākt tik vien kā 42 punktus par ceļu būvi, nudien nav skaidrs, jo šajā kartē ir ļoti daudz garo posmu.

Atlika vairs tikai viens mačs, kurš atkal notika tajā pat Nikolā rezidencē, turklāt vēl Māras dzimšanas dienā. Spēlēja Māra, Irbe un Raitis. Viņi savā starpā izspēlēja kārtas rezultatīvāko maču (pirms tam vidējie rezultāti bija 173, 145 un 155 punkti) - vidējais rezultāts šajā spēlē bija 208 punkti, Irbei par misijām vien savācot 126 punktus. Un, jā, ne tikai misiju izpildē, bet arī kopvērtējumā šajā spēlē uzvarēja Irbe, iegūstot pietiekami lielu pārsvaru, lai Raitis nevarētu apsteigt Ilzi, bet Māra - Raimondu K. Un tā nu sanāca, ka šīs kārtas rezultātā tikai Irbe apsteidza Baibu, bet Gustavs - Raimondu N, taču tā galīgi nav cīņa par visaugstākajām vietām, kurš šī vietu maiņa notika.

Ja jau kopvērtējumā pārmaiņu nav, mazliet būtu vērts ielūkoties dziļāk tabulā - ko saka pati būtiskākā rubrika - koriģētā tabula bez sliktākās aizvadītās spēles. Te nu gan zināmas atšķirības no visu rezultātu tabulas ir, bet vēl grūti teikt, kā ar to būs pēc nākamās kārtas, jo kādam vienmēr ir iespēja tikt pie jauna sliktākā rezultāta. Šobrīd situācija ir tāda, ka koriģētajos rezultātos Ilzei ir lielāks pārsvars pār Raiti, jo viņas sliktākais rezultāts ir 71.1 punkts, kamēr Raita - 82.2. Arī tas gan nav nekas neatspēlējams, bet vismaz tīri teorētiski Ilze par savu pozīciju var justies mazliet drošāka, nekā rāda nekoriģētā tabula. Interesanta situācija atklājas ar Gunas rezultātu - no vienas puses, koriģētajos rezultātos viņa ir tuvāk pirmajam divniekam, no otras - arī sekotāji ir tuvāk. Sekotāji gan ir tie paši - Raimonds K., Māra un Mārtiņš. Toties Baibai sliktākā rezultāta izslēgšana nāk izteikti par labu - bez sliktākā rezultāta viņa no ceturtajā vietā esošā Raimonda K. atpaliek par nepilniem 25 punktiem - pilnīgi noteikti tas ir pārvarams rezultāts. Tāpat ieguvējs ir Gustavs - izslēdzot katastrofālo Lielbritānijas rezultātu (21.4 punkti), viņš kopvērtējumā itin pārliecinoši apsteidz Marinu.

Nākamā gaidāmā kārta šķiet ļoti interesanta - ne tāpēc, ka Indija būtu pati aizraujošakā vilcieniņu spēle (tai gan patiesībā nav ne vainas), bet tālab, ka pēc tās tiks noskaidrots, kādā veidā risināsies pēdējo spēļu izspēle un kļūs diezgan skaidrs, kurš vēl uz ko var pretendēt. Punktu starpības starp dalībniekiem nav tik lielas, lai varētu droši apgalvot pat to, ka Ilze un Raitis pēc nākamās kārtas joprojām būs pirmajā četriniekā, un vienlaikus tīri matemātiski arī 9. vietā esošā Marina var pēc šīs kārtas nokļūt tā sauktajā Virslīgā. Vienīgi Gundaram šķiet, ka variantu nav - viņš no 8. vietas atpaliek teju par 130 punktiem un viņam tikšanai astotniekā vajadzētu, lai priekšā esošie dalībinieki nospēlētu tik slikti, ka nonāktu mīnusos, bet kas tāds turnīrā līdz šim nav ticis novērots.P.S. Restorānvagona redakcija atvainojas par to, ka raksts šoreiz padevies sausāks par Riesling vīnu. Mēs labprāt būtu to papildinājuši ar pikantām detaļām un divdomīgiem jokiem, bet tik ļoti pārdzīvojam Markusa Rivas neuzvarēšanu Supernovā, ka prāts uz jokiem nenesās.