Vilcieniņu meistarības dalībnieki pulcējas grandiozā noslēguma ballītē (+FOTO)

2015-04-24

Aprīļa sākumā noslēdzās Vilcieniņu Meistarības 2014./2015.gada sezona. Pēdējās kārtas izšķirošās spēles tika aizvadītas Jelgavā Dzelzceļa muzejā, un klāt tur pabija arī "Restorānvagona" korespondents E.Iedzēris.Vilcieniņu meistarība šosezon bija patiešām spraiga. Pērnās sezonas uzvarētājs Gustavs šoreiz pat nekvalificējās fināla desmitnieka spēlēm (lai gan kuluāros dzirdētas visādas runas, vilcieniņu meistarības Ētikas un Tikumības komisija kategoriski noliedz Gustava iespējamo piedalīšanos totalizatoru shēmās), ilgāku laiku turnīra tabulas visaugstākajās vietās turējās meistarības debitants Gints. Vairākās spēlēs piedzīvotas tik smagas sagrāves, par kādām pērn pat iedomāties nevarētu. Skandāli saistībā ar Krievijas boikotu, Solvitas Āboltiņas tā arī nenotikusī iesaistīšanās Meistarībā, Ivetas atgriešanās meistarībā pēc pussezonas pirmajā līgā, jaunu depo atklāšana, un kā tik vēl šajā turnīrā nebija! Nemaz nerunājot par tām daudzajām drāmām, kuras "Restorānvagona" lasītājiem gāja garām, jo korespondenti arī ir tikai cilvēki, un par pirmdienās notikušajām spēlēm parasti neko ziņot nevar.


Turnīra punktu skaitīšanas sistēma nodrošināja to, ka pēdējā kārtā uz uzvaru faktiski pretendēja vien trīs spēlētāji: Guna, Baiba un Edijs, lai arī gūto punktu ziņā Edijs kārtas sākumā bija vien septītajā vietā. Līdz ar to cīņa daļēji ritēja neklātienē - kamēr Baiba un Guna savas attiecības izskaidroja aci pret aci, Edijs cīnījās ar otrā piecinieka pārstāvjiem, vairākiem no kuriem sevišķu cerību uzlabot savu vietu kopvērtējumā nebija. Tomēr zināms, ka Meistarība nav nekādi sētas mači un arī tie spēlētāji, kuriem nespīd augstākās vietas, joprojām saglabā motivāciju cīnīties līdz pēdējam. Te tev nebūs tādas muļķošanās kā daudzos it kā profesionālos turnīros (Latvijas futbola Virslīga, Kontinentālā ledushokeja līga, Vidusdaugavas bļitkošanas čempionāts), kuru pēdējās kārtās vidusmēra komandas saviem motivētākiem pretiniekiem uzvaras burtiski uzdāvina!


Spēlētāji, kas desmitniekam nekvalificējās, savas spēles aizvadīja vēl pirms noslēguma pasākuma. Tur ļoti veiksmīgi savus mačus aizvadīja Gustavs, savācot maksimālo punktu skaitu un sezonu pabeidzot 9.vietā, kā arī Gundars, kurš samierinājās, ka sezonas putinofoba tituls viņam tāpat nespīd, un izpildīja garo misiju uz Krieviju. Pārāk daudz pēdējā kārtā izcīnīto punktu nodrošināja to, ka Gundars atdeva Arnim kopvērtējuma 18.vietu, tādējādi palaižot garām iespēju tik atzītam par sezonas lielāko veiksminieku mīlestībā.


Līderu grupā vispirms pie spēļu galda sēdās otrais piecinieks. Vietu izlozes procedūra vien aizņēma teju pusstundu, kamēr Edijs bija ticis pie viņaprāt labākā krēsla. Bet varēja viņu jau saprast - likmes bija patiešām augstas! Edija rūpība un vērība šajā spēlē attaisnojās pēc pilnas programmas - sev raksturīgajā ātrajā spēles manierē viņš uzbūvēja tradicionāli garu ceļu un pabeidza spēli kā uzvarētājs. Tātad - 105 punkti kabatā. Ar ko atbildēs Guna un Baiba?


Pie līderu galda spriedze vēl lielāka. Tik liela, ka pat alkohola glāzes spēlētājiem stāvs neskartas un "Restorānvagona" reportieris var neviena nemanīts reizi pa reizei iedzert kādu šļuku no spēlētāju traukiem. Notiek sensācija - uzvar Ilze, kurai tāpat nav iespēju tikt augstāk par trešo vietu. Otrais ir Raitis - arī viņš nav pretendents uz uzvaru kopvērtējumā. Baiba daudz maz turās. Diezgan neveiksmīga spēle Gintam, bet viņam vispār sezonas otrajā pusē rezultāti nav nekādi dižie. Bet kas par fiasko Gunai! 61.8 punkti un pazaudēta vadība turnīra kopvērtējumā. Edijam un Baibai ir šanse! Bet vai viņi to spēs izmantot?


Tad atkal spēlē otrais galdiņš. Edijam sekundanti padod dvieli, lai slaucītu sviedrus no pieres. Dvielis jau pēc mirkļa tik slapjš, ka jāņem nākamais. Amerikas karte piecatā galīgi nav joka padarīšana. Vai Edija stratēģija arī šoreiz attaisnosies un vai viņš varēs līksmot? Izrādās - nevarēs. Kāju priekšā aizliek Raimonds, novelkot tīklu starp abiem krastiem. Edijam 76.4 punkti - tas ir gaužām maz. Var, protams, būt visādi, bet visdrīzāk ar šo nebūs gana. Varbūt vajadzēja vairāk riskēt, ņemt vēl kādu misiju? Varbūt - būvēt garākus posmus. Kas to lai tagad droši pasaka, bet skaidrs ir viens - izšķirošajā brīdī Edijs neizmantoja savas iespējas pilnībā.


Un beidzot kulminācija - līderu spēle. Te ir daudz potenciāli interesantu pavērsienu. Vai Ilze palīdzēs māsai? Vai Raitis nodarbosies ar huligānismu? Vai Guna un Baiba spēlēs katra par sevi vai viena pret otru? Spraigi, spraigi, bet beigās - ne tik spraigi. Vēlreiz uzvar Ilze, bet šoreiz neveiksminiece ir vairs ne Guna, bet gan Baiba. 57.1 punkts - pārliecinoši sliktākais rezultāts, kāds viņai šosezon ir bijis, un līdz ar to labu, bet ne izcilu pēdējo spēli aizvadījusī Guna triumfē turnīrā. Vērts atzīmēt, ka Gustavs un Guna ir līdz šim vienīgie brālis un māsa, kas abi ir triumfējuši Vilcieniņu meistarībā. Pretinieki gan mēģina iesniegt apelāciju, ka Guna finālu ir spēlējusi ar caurspīdīgiem kauliņiem, kurus (citēju sūdzības tekstu) "ne sūda nevar redzēt", bet starptautiskā vilcieniņu federācija spēles rezultātu atstāj spēkā, un Guna oficiāli tiek atzīta par meistarības uzvarētāju. Baiba otrā, Edijs trešais, Ilze ceturtā, Raitis piektais.


Turnīra noslēgumā Guna sniedza ekskluzīvu ekspresinterviju "Restorānvagona" korespondentam, atbildot uz visus interesējošo jautājumu: Kā tas viņai izdevās? Diemžēl nākamajā dienā korespondentam gadījās nelielas problēmas ar horizontālo taimkodu un Hektoru, kā rezultātā intervijas materiāls ir tu tū! Un lieki teikt, ka no Gunas teiktā korespondents sevišķi daudz neiegaumēja, kaut ko viņa laikam neteica, ka nevajag gramstīties, bet pilnīgi iespējams, ka tas bija citā reizē. Galva man joprojām sāp.


Tikām citās nominācijās uzvarētāji ir sekojoši:
Garākais ceļš - Edijs
Visvairāk izpildītu misiju - Raitis
Visvairāk neizpildītu misiju - Arnis
Visvairāk uzvarētu spēļu - Baiba un Edijs
Vismazāk vizīšu Krievijā (nulle!) - Raimonds
Visbiežāk izlikts pirmais vagons - Marina
Visbiežāk pasludināta sarkanā gaisma - Baiba un Edijs

Un visubeidzot - prestižākā turnīra nominācija: viesmīlīgākais saimnieks. Visas sezonas garumā gan Depo stacijās, gan skrejceļos, gan ārēs, gan protektorātos, republikās, gan slīkoņos visi to vien domāja - ar kādu kulinārijas triku gan lai pārspēj Skujukoka iedzīvotāju Ediju, kurš šajā nominācijā triumfēja pērn. Domāja, domāja, un neizdomāja. Un atkal uzvarēja Edijs.


Jāatzīmē, ka noslēguma pasākums (tāpat kā visa sezona) bija organizēts visaugstākajā līmenī. Dzirkstoši dzērieni, vilcieniņu torte un dažādi našķi izklaidēja publiku. Varbūt vienīgi nākamajā pasākumā vajadzētu pieaicināt seksīgas vilciena pavadones... nu kādas dažas, varbūt desmit, bet nu tas tā - ideja, es jau neuzstāju...

Kas gaidāms nākamajā sezonā? Uz šo jautājumu pagaidām neviens vēl nav gatavs atbildēt, arī tālab, ka nevienam tas arī nav jautāts. Šur tur bija izskanējušas runas par to, ka nākamais turnīrs varētu notikt Atklātā formātā, ļaujot tajā piedalīties arī spēlētājiem no kaimiņvalstīm, bet tas viss pagaidām ir tikai runu līmenī. Tomēr šaubu nav - ja būs Meistarība, tad arī "Restorānvagons" par to ziņos. Cik nu varēs atcerēties!