Inčukalna Sporta biedrība

Biedrība oficiāli dibināta 1932.gada 20.oktobrī. 1933.gada aprīlī uzņemta kā kandidāte Rīgas apgabala futbola savienībā,par pilntiesīgu biedru tā kļuva gadu vēlāk. Nozīmīgākie cilvēki biedrības tapšanā bija V.Beitiks un kādreizējais Amatiera futbolists Otto Skiltriters, saukts par Latvijas aizsargu karali, kurš pēc sporta gaita beigām bija apmeties uz dzīvi Inčukalnā. Skiltriters bija arī Inčukalna futbola komandas kapteinis. Spēlēja Rīgas meistarībā, kā tas pieklājās Rīgas apgabalā esošajām futbola komandām, un arī tās dibināšanas pamatojumā bija teikts, ka posmā starp Rīgu un Cēsīm neesot neviena sporta kluba, šo robu Inčukalns mēģināja aizpildīt.

1933.gadā iesaistījās Rīgas meistarsacīkšu 2. līgas turnīrā, kur desmit komandu konkurencē ieņēma dalītu 6./7. vietu, liekot par sevi runāt kā par viduvējas kvalitātes komandu, kura reizēm var "iekost" arī turnīra līderiem. 1933.gada jūnijā biedrība atklāja jaunu sporta laukumu, kurā noritēja daudz vieglatlētikas sacensību. Rudenī gan Inčukalna SB reputācija cieta, jo no tās aizgāja tās dibinātājs un vadītājs V.Beitiks, pamatojot savu aiziešanu ar disciplīnas trūkumu tās biedru starpā.

1934.gada sezona Inčukalna komandai padevās diezgan līdzīga pirmajai - tā atkal bija septītajā vietā, tikai šoreiz 14 komandu konkurencē. Atkal bija starpgadījums - pēc spēles Inčukalnā pret Rīgas Sporta komandu Inčukalna pārstāvji iesniedza protestu, ka spēles tiesnesis bija ieradies Inčukalnā kopā ar viesu komandu, lietojis alkoholu un spēli vadījis pilnīgi haotiskā režīmā. Lai arī bieži presē lasāmas sūdzības par neobjektīvu tiesāšanu izraisa zaudētāju neapmierinātība ar spēles iznākumu, šķiet, ka šajā reizē pamats iebildumiem bija, spēles rezultāts tika anulēts un atkārtotā spēlē Inčukalna komanda uzvarēja ar 4-0. Toties augustā komandas vadītāja amatā atgriezās V.Beitiks.

Trešais gads 2.līgā Inčukalnam bija visnesekmīgākais un likumsakarīgi - arī pēdējais. 1935.gada sezonā Inčukalna futbolisti kopvērtējumā spēja apsteigt vienīgi pagalam bezcerīgo Bezpartejisko atbrīvotāju komandu, un sezonas beigās savas gaitas tā beidza. 1936.gada oktobrī oficiāli tika izziņota biedrības likvidācija.