Rēzeknes pilsētas sporta klubs

Rēzeknes pilsētas sporta klubs dibināts 1921. gadā, bija viena no vecākajām un lielākajām Latgales sporta biedrībām neatkarīgajā Latvijā. Kluba dibināšanā lieli nopelni bija tā pirmajam un ilggadīgākajam priekšsēdētājam kapteinim A. Fitinghofam. No 1929. gada kluba priekšnieks bija A. Freifelds, tad Freibergs, pēc atkal A. Fitinghofs, trīsdesmito gadu vidū - notārs A. Driķis. Sākot ar divdesmito gadu beigām vismaz 7 gadus nepārtraukti bija Rēzeknes meistars futbolā, 1933. gadā - Latgales meistars. Ievērojamākais futbolists no Rēzeknes PSK - Sergejs Maģers.

Rēzeknes PSK kļūšana par Latgales meistarvienību pārtrauca ilgus gadus Daugavpils futbola dominances Latgalē. Uzvara ar rezultātu 4:1 spēlē pret galvenajiem konkurentiem - Daugavpils ebreju komandu Disk pavēra Rēzeknei ceļu pret titulu. Turpinājumā gan RPSK gandrīz izlaida titulu no savām rokām - zaudēja Daugavpils dzelzceļniekiem un LSB, un no samierināšanās ar otro vietu to izglāba vienīgi nepieteikta spēlētāja klātbūtne Daugavpils LSB sastāvā. Rezultātā bija nepieciešama pārspēle starp Rēzeknes komandu un Disk, kurā ar 2:0 uzvarēja rēzeknieši. Sacensībā par A klases meistara titulu un pāreju uz Virslīgu Rēzeknes futbolistiem pretī nāca Liepājas ASK, kas iepriekš jau bija uzveikuši Rīgas 1. līgas meistarkomandu US. Lai arī liepājnieki bija tehniski daudz pārāki, pašaizliedzīgi spēlējot savā laukumā Rēzeknes futbolisti zaudēja ar cienīgu rezultātu 1:2. Komandas līderi šajā gadā bija Ribakovs, aizsargs Jakševics, un publikas mīlulis, par "koroļ" iesauktais Sergejs Maģers. Labi spēlētāji bija arī vārtsargs Voldemārs Nikonovs, pussargi Dubkevičs un Jāzeps Bureļs, uzbrucēji Borisovs un Vasīlijs Nikonovs.

Rēzeknes PSK, 1933. gada Latgales meistarvienības, sastāvs: Voldemārs Nikonovs, Jakšēvics, Sergejs Maģers, Jāzeps Bureļs, Dubkēvičs, Baranovs, Borisovs, Ždanovskis, Ribakos, Vasīlijs Nikonovs, Jozāns.

Tuvu atkārtotai uzvarai Latgales meistarsacīkstēs Rēzeknes PSK bija 1936. gadā, taču tam atņēma vairākus punktus par komandā iespēlētiem sportistiem no likvidētās Ludzas ASPK komandas, lai gan Latgales futbola savienība pati bija atļāvusi šiem sportistiem Rēzekni pārstāvēt.

1938. gada vasarā presē bija izplatīta informācija, ka Rēzeknes PSK likvidē savu futbola sekciju, tomēr realitātē komanda turpināja spēlēt arī 1939. un 1940. gados.


Izmantotie avoti

Spēlētāji ar biogrāfijām

SpēlētājsGadi komandā
Sergejs Maģers1929–1932
Latvijas izlases spēlētāji: 1