Rīgas Jūrmalas Sporta biedrība

Dibināta 1924. gadā kā pirmā oficiālā sporta organizācija Jūrmalā, ar savu priekšnieku Ķauķi priekšgalā zem sava karoga apvieno lielāko daļu vadošo Jūrmalas sportistu. Iestājās Rīgas Apgabala futbola savienībā, no 1927. līdz 1934. gadam piedalījās Rīgas meistarsacīkstēs, daļu no spēlēm aizvadīja Majoru pļavās. Kādu laiku RJSB bija vadošā futbola komanda Jūrmalā, taču to plosījušās iekšējās nesaskaņas noveda pie konkurējošā Jūrmalas Sporta izveides, jaunajai organizācijai pievienojoties lielai daļai labāko Jūrmalas futbolistu. Rezultātā jau 1931. gadā, kamēr Jūrmalas Sports uzvarēja Rīgas 2. līgas turnīrā un pārgāja līmeni augstāk, RJSB tajā pat līmenī ieņēma pēdējo vietu. Arī turpmākajos gados Jūrmalas Sports cīnījās par vadošajām vietām 1. līgā un piedalījās cīņā par vietu Virslīgā, kamēr Jūrmalas Sporta biedrība pat 2. līgas līmenī bija tālu no vadošajām komandām.

Attiecības starp Jūrmalas komandām bija ļoti saspīlētas un savstarpējās spēles bieži pārauga rupjībās, tā 1930. gadā spēlē pret Jūrmalas Sportu asumi sasniedza tādu līmeni, ka par rupjību pret RJSB vārtsargu Ralfu Ozoliņu noraidītais A. Grīntāls (kurš iepriekš ar skandālu bija aizgājis no RJSB) mēģināja, tiesnesim neredzot, atgriezties laukumā un tika noraidīts otro reizi, bet rupjības laukumā ar to vēl nebeidzās. Tā kā tā laika presē lielākoties tika atspoguļots tikai vienas puses viedoklis, šajā gadījumā - RJSB. Taču šaubu nav par to, ka mīlestība starp šīm biedrībām nevaldīja.

1935. gada vasarā tā apvienojās Majoru-Dubultu labdarības biedrību un Rīgas Jūrmalas vasarnīcu īpašnieku biedrību, izveidojot Jūrmalas latviešu biedrību, ar sportu vairs tiešas saistības tai nebija.

Nozīmīgi RJSB futbolisti: Fricis Rogenmanis (spēlēja arī Amatierī, vēlāk - Jūrmalas Sportā), Kārlis Rogenmanis, Aleksands Dindonis, L. Posselis, vārtsargi Ralfs Ozoliņš un Brinkmanis.


Izmantotie avoti

Spēlētāji ar biogrāfijām

SpēlētājsGadi komandā
Mārtiņš Kiršteins1934