Augusts Škiltriters

Augusts Škiltriters

Augusts Skiltriters

Personas dati
1900-03-24
Ozolnieku pagasts
1971-01-26
Tukums
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1925-1934Amatieris
1935-1938LDzB
Latvijas izlase
GadiSpēles (vārti)
19271 (0)

Futbolista gaitas sāka Āgenskalna sporta un vingrošanas biedrības laukumā pie Zasulauka stacijas. 1913. gadā uzņemts jauniešu komandas Merkuria sastāvā, evakuācijā Pirmā Pasaules kara laikā spēlēja Permas "Sokol". Pēc atgriešanās Latvijā ilgus gadus bija viens no vadošajiem Amatiera uzbrucējiem, spēlējot vienā komandā ar savu brāli Otto Škiltriteru. 1927. gada Latvijas olimpiādes uzvarētājs Amatiera sastāvā. Vēlākos gados - LDzB komandā. 1939. gadā oficiāli beidza savu futbolista karjeru, bet reāli vēl turpināja spēlēt. Baigajā gadā - Tukuma arodbiedrības komandā, vācu laikā vairāk darbojās kā tiesnesis. Vēl pēc 2. Pasaules kara beigām spēlēja Tukuma Daugavā, laukumā epizodiski devās vismaz līdz 52 gadu vecumam.

Citos sporta veidos

Līdzās futbolam Augusts Škiltriters aktīvi spēlēja dambreti, bija Tukuma čempions (1948, 1950).

Biogrāfija

Dzimis Ozolnieku pagastā Miķeļa Škiltritera un viņa sievas namiķes Annas Škiltriteres (dz.Kelpa, 1871-?) ģimenē. Pirmā Pasaules kara laikā bija bēgļu gaitās Krievijā, Latvijā atgriezās 1923. gadā no Jeņisejas guberņas. Vecākais brālis Otto arī bija futbolists, saukts divdesmitajos gados par Latvijas aizsargu karali, Inčukalna sporta biedrības dibinātājs. Sieva Olga Škiltritere, meita Rita (prec. Āboliņa), dēls Vilnis. Vilnis Škiltriters spēlēja šahu, nodarbojās ar slēpošanu.

Jaunības gados (atbilstoši pasei) A. Škiltritera profesija bija rakstvedis. Vēl aktīvo futbolista gaitu laikā (vismaz divdesmito gadu beigās) Augusts Škiltriters dzīvoja Tukumā, kurā arī aizritēja viņa atlikušais mūžs. No vismaz trīsdesmito gadu vidus līdz mūža nogalei strādāja Latvijas dzelzceļā, piecdesmitajos gados amats norādīts kā svērējs.

Piezīmes

Uzvārdam presē novēroti dažādi pieraksta veidi: Skiltriters, Škiltriters, Šķiltriters, Skildriters.


Izmantotie avoti