Georgs Kabuls

Georgs Kabuls

Georgs Kabuls

Personas dati
1910-04-28
Rīga
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1927-1935Union
Latvijas izlase
GadiSpēles (vārti)
19291 (0)

Lielākoties spēlēja kā vārtsargs, bet reizēm, it īpaši - vēlākos gados, kad Unionam bija lielāka konkurence vārtsargu pozīcijā, arī kā uzbrucējs. Tā kā lielā mērā viņa karjera pārklājās ar viņa brāļa Nikolaja Kabula spēlēšanu Uniona sastāvā, pārliecinoši identificēt, no kura līdz kuram gadam kurš no brāļiem spēlējis Union sastāvā, ir sarežģīti. Latvijas izlasē aizvadīja vienu spēli - 1929. gada septembrī viesos pret Somiju. Lai arī jau pirmajā puslaikā Kabula vārtos somi bumbu ieraidīja trīs reizes, kopumā somu prese atzina, ka Latvijas izlases vārtsargs bija spēlējis labi un vieni vārti bija krituši tādēļ, ka viņu bija apžilbinājusi saule. Tomēr otrajā šī paša izbraukuma spēlē Tallinā Latvijas izlases vārtus sargāja nevis Kabuls, bet Jūlijs Lindenbergs. Union jauniešu komandās - no 1924. gada.

Citos sporta veidos

Bija ievērojams hokejists, divkārtējs Latvijas meistars Uniona sastāvā (1932, 1933), Latvijas izlases kandidāts. Hokeju spēlēja arī ASK sastāvā.

Biogrāfija

Pilnā vārdā Georgs Nikolajs Kabuls. Dzimis Rīgā ierēdņa Juliusa Kabula un viņa sievas Alises Johannas Kabulas (meitas uzvārds Jansone) ģimenē. Ar futbolu nodarbojās arī Georga Kabula brālis Nikolajs Bernhards Kabuls.

Apprecējies 1930. gadā ar Edīti Johannu Hendeli (1912-?). Meita Brita Izabella Elza Kabula (dz. 1931). Strādāja kā montieris. Trīsdesmito gadu otrajā pusē kādu laiku dzīvoja un strādāja Liepājā. 1939. gada kā vācietis repartriējies. Otrā pasaules kara laikā dzīvoja Gotenhāfenā (tag. Gdiņa, Polija).


Izmantotie avoti