Gotfrīds Krūmiņš

Gotfrīds Krūmiņš

Gotfrīds Krūmiņš

Personas dati
1900-10-10
Rīga
1985
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1921-1923Rīgas LNJS
1924-1926Rīgas ASK

Kā futbolists nebija sevišķi ievērojams, Rīgas meistarsacīkšu A klasē aizvadīja vien dažas spēles ASK sastāvā.

Viens no ievērojamākajiem brīvvalsts laika Latvijas futbola tiesnešiem. Divdesmito gadu vidū un otrajā pusē Gotfrīds Krūmiņš bija regulārs atbildīgu spēļu tiesnesis Latvijas meistarsacīkstēs, kā arī tiesāja Latvijas klubu spēles pret ārzemju komandām. Bija galvenais tiesnesis piecās starptautiskās izlašu spēlēs (ar Baltijas valstu līdzdalību). Presē raksturots, ka Krūmiņš kā tiesnesis bija vairāk iecienīts ārzemēs, kamēr Latvijā vietējo sporta intrigu dēļ viņš nebija sevišķi mīlēts, tomēr viņš tāpat bija pirmā izvēle augsta līmeņa spēlēm.

Aktīvi darbojās Latvijas futbola savienībā kopš tās dibināšanas. Divdesmitajos gados - Rīgas apgabala futbola savienības mantzinis, tiesnešu kolēģijas dalībnieks. Trīsdesmitajos gados, kad dzīvoja Cēsīs, Vidzemes apgabala futbola savienības vadītājs. Darbojā arī Latvijas ziemas sporta savienības valdē.

Biogrāfija

Dzimis Rīgā Jāņa Krūmiņa un viņa sievas Katrīnas (dz. Celma, 1876-?) ģimenē. Beidzis tirdzniecības skolu. 1919. gada oktobrī iesaukts aktīvā karadienestā, iedalīts I Bruņotā divizionā, piedalījas Latvijas atbrīvošanas cīņās. Apbalvots ar vairākām goda zīmēm. Turpinājumā - profesionāls karavīrs, Atsevišķā artilērijas diviziona administratīvā virsnieka vietnieks Latvijas armijā. Trīsdesmitajos gados dzīvoja Cēsīs. Laulībā ar Jestru Antoniju Upīti (1903-1988).


Izmantotie avoti