Hugo Kreicbergs

Hugo Kreicbergs

Hugo Kreicbergs

Personas dati
1904-02-28
Rīga
1968-03-22
Boltona, Anglija
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1922-1926Amatieris
1927-1928Strazdumuiža

Futbolists, tiesnesis, Latvijas Futbola Savienības tiesnešu kolēģijas loceklis, viens no Strazdumuižas futbola komandas izveidotājiem. Kā spēlētājs vislabāk bija zināms gados, kad pārstāvēja Amatieri - divdesmito gadu pirmajā pusē, bija Latvijas B izlases dalībnieks. Galvenokārt spēlēja centra pussarga pozīcijā.

Kā tiesnesis aktīvi darbojās, tiesājot Virslīgas spēles līdz pat 1940. gadam, par galveno tiesnesi apstiprināts 1933. gadā. Raksturots kā viens no aktīvākajiem futbola tiesnešiem Rīgā, kas vadīja ļoti lielu skaitu spēļu katru gadu. Raksturots kā viens no principiālākajiem sava laikmeta tiesnešiem, kas stingri turējās pie savas pārliecības konkrētā epizodē un neieklausījās spēlētāju iebildumos.

Biogrāfija

Pilnā vārdā Hugo Miervaldis Kreicbergs. Dzimis Rīgā Jāņa Kreicberga (1861-?) un viņa sievas Kristīnes (dz. Ozoliņa, 1866-?) ģimenē, kristīts Ģertrūdes draudzē. Jaunākais no astoņiem bērniem, vecākais brālis Pēteris Kreicbergs - ievērojams futbolists, Latvijas izlases kandidāts. Obligāto karadienestu izgāja Smagās artilērijas pulkā. 1939. gadā apprecējies ar Annu Ernestīni Barisu (1919-1996). Ģimenē divi bērni: meita Liene un dēls Juris.

Brīvvalsts laikā strādāja Strazdumuižas kokvilnas manufaktūrā, bija priekšstrādnieks vērpšanas nodaļā. Aktīvi darbojās skautu organizācijā, 1928. gadā kļuva par skautu instruktoru. Otrā pasaules kara gados nonāca Vācijā, pēc tam DP nometnēs. Vācijā bija nodarbināts mežciršanā. Skautu vienības vadītājs latviešu DP nometnē "Tērvete" Oldenburgā. No Vācijas 1947. gadā izceļoja uz Angliju, arī tur nācās iziet cauri filtrācijas nometnei, vēlāk kļuva par Lielbritānijas pavalstnieku, stradāja J&P Coats diegu rūpnīcas filiālē Boltonā (šim uzņēmuma pirms kara piederēja arī Strazdumižas manufaktūra, šie kontakti, tāpat kā dalība skautu organizācijā, palīdzēja Hugo Kreicbergam tikt uz Angliju), uz Angliju no Vācijas Hugo Kreicbergs izsauca arī savu brāli Pēteri un divas māsas.


Izmantotie avoti