Jānis Rūdolfs Zarumba

Jānis Rūdolfs Zarumba

Jānis Rūdolfs Zarumba

Personas dati
1907-12-29
Rīga
1976-01-17
Rīga
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1927JKS
1930-1938Universitātes sports

Universitātes sporta pamatvārtsargs trīsdesmito gadu pirmajā pusē. Laikā, kad US spēlēja Virslīgā, Zarumba lielākoties bija komandas otrais numurs, viņa karjeras spožākie gadi jau bija aiz muguras, tai skaitā 1933. gada vispasaules studentu meistarsacīkstes Turīnā, Itāljā, kur līdzjutēji viņu uzvārda līdzības dēļ bija iesaukuši par Zamorru, kā tolaik slaveno Spānijas izlases vārtsargu.

Citos sporta veidos

Spēlēja basketbolu, šahu un bija viens no labākajiem bridžas spēlētājiem Latvijā. Šahā bijis dalītā otrajā - trešajā vietā Latvijas meistarsacīkstēs.

Biogrāfija

Dzimis Rīgā Andreja un Bertas Alvīnes (dz. Nadziņa) ģimenē. Pēc Rīgas pilsētas 4. ģimnāzijas beigšanas (1926) divus gadus mācījies Latvijas Universitātes Matemātikas fakultātē (1928-1929). 1930. gados strādājis pamatdarbā par Latvijas kara invalīdu savienības grāmatvedi.

Otrā Pasaules kara laikā devies bēgļu gaitās, taču Vācijā nokļuvis Padomju okupācijas zonā un 1945. gadā no Rostokas atgriezies Rīgā. 1950. gados bijis Krustpils cukura fabrikas galvenais grāmatvedis. Pēckara Padomju Latvijā Zarumbas brīvdomīgais raksturs bija par iemeslu vairākkārtējām represijām no padomju varas iestāžu puses. Viņa pēdējais arests 1957. gadā 1. aprīlī notika tikai dienu pēc Latvijas šaha čempionāta finālturnīra beigām un beidzās ar tiesas piespriestu trīs gadu ieslodzījumu soda nometnēs par pretpadomju propagandu un aģitāciju. 1959. gadā atbrīvots un atgriezies Rīgā. Mūža pēdējos gados strādājis par naktssargu un vairs nav piedalījies šaha turnīros. Miris no smadzeņu triekas. Apglabāts Rīgas Meža kapos.


Izmantotie avoti