Tron: Legacy
film — USA — 2010

3.0
Kā likums, man nepatīk filmas, kurās ir daudz specefektu. Tam ir gluži vienkāršs pamatojums - pārāk bieži par filmu veidošanu atbildīgie ļaudis, ja daudz naudas ir ieguldīts datorgrafikā, kaskadieru trikos un citos acis apreibinošos pasākumos, uzskata, ka nekas vairāk filmai nav nepieciešams. Tādas nebūtiskas detaļas kā sižets, aktierspēle, filmas vēstījums, emocionālā sasaiste starp filmu un tās skatītāju var palikt nostāk, ja tev ir lidojoši moči, datorizētas čiksas un spektakulāri kautiņi. Žēl, ka man šāda pieeja nav pieņemama un līdz ar to - ka man nav pieņemams "Tron: Legacy".
Es neesmu redzējis oriģinālo "Tron", bet pēc apraksta spriežot īpaši daudz līdz ar to nav zaudēts, un "uztvert" jauno filmu tas netraucē. Kā izskatās, "Legacy" lielā mērā balstās uz tiem pašiem principiem kā oriģinālā filma, tikai izmanto mūsdienās pieejamos tehnikas risinājumus un nevis DOS ēras grafiku. Atstāstīt sižetu būtu bezjēdzīgi, jo tas pats par sevi ir visai absurds un idiotisks. Katrā ziņā filmas pasaulē tās varonim atgadās nokļūt iekšā datoru vidē, kur programmas ir cilvēki, kur bez sevišķi skaidra iemesla starp programmām tiek organizētas gladiatoru cīņas, kuras norisinās svaidoties ar pie muguras piestiprināmiem diskiem un kur vienīgā filmā ietvertā kaut cik artikulētā doma ir: "skat, kāda datorgrafika!"
Ir iespējams atrast veselu virkni dažādu salīdzinājumu, ko šī filma man varēja atgādināt, bet droši vien palikšu pie vispārliecinošākā - šī filma ir pati precīzākā līdz šim redzētā Pacman ekranizācija. Pazīmes:
1) darbība visu laiku norisinās tumsā
2) galvenajam varonim (viņu atveido man pilnīgi nezināmais Garrett Hedlund) ir tikpat daudz personības kā Pacman`am, proti - ne cik.
3) filmas sižets ir pielīdzināms pacman`am - varoņi kaut kur skraida bezjēgā, izvairoties no sliktajiem, kuri aprīkoti ar visai draņķīgu sekošanas algoritmu
Tas vien, ka filmā ir diezgan veiksmīgi izmantotas 3D tehnoloģijas iespējas, man neliek par šo filmu priecāties. Jā, tehnoloģiskais gimmick, kāds savā būtībā ir 3D, šeit netiek izmantots pārmērīgi uzmācīgi un netraucē skatīties. Žēl tikai, ka pati filma traucē sevi skatīties un uzdzen miegu.
Tad jau labāk būtu skatīties šo:
2011-01-15
comments powered by Disqus