Aizvadīts Pirmais Vilcieniņu kauss

2014-12-29

27.decembrī Imantā, netālu no skujukoka, norisinājās pirmā tradicionālā gadskārtējā ceļojošā atklātā Imantas kausa izcīņa vilcieniņu pāru spēlē. Ar binokļa, 25 metru statiskās virves un pavisam neliela daudzuma brīnumainā pulverīša palīdzības tajā paviesoties izdevās arī Restorānvagona speciālkorespondentam Staņislavam Bērziņam.

Uz kausa izcīņu dalībnieki un atbalstītāji sabrauca no visas Eiropas. Līdzās mājiniekiem (Rīgas kreisā krasta iedzīvotājiem) divi viesi bija ieradušies arī no Aizdaugavijas, viena atbalstītāja īpaši šī turnīra dēļ bija braukusi no Stokholmas, kāda cita dalībniece bija bijusi spiesta vairākas dienas pavadīt ejot ar kājām no Vaiņodes puses, bet uz spraigākajiem turnīra notikumiem bija ieradies arī kāds īpaši titulēts anonīmais viesis, par kuru ziņosim mazliet vēlāk.

Vaicājām, kādi ir viņa iespaidi par Vilcieniņu kausu, sabiedrībā plaši zināmajam bijušajam mūziķim Andrim Kivičam: "Vai nu ir, vai nav. Neviens nav stulbs. Ja tu tā domā, tad tev vienkārši ir pārāk iesīkstējuši priekšstati par to, kā visam ir jābūt. Tas, kas cilvēkam tiešām būtu jāsasniedz, patiesībā nav jāsasniedz. Tas jau katrā sākotnēji ir." Uz lūgumu komentēt, kā īsti viņa atbildes saprast un vai viņš pats plāno piedalīties kausa izcīņā, Kiviča kungs neminstinoties atbildēja: "Tas, ka tu esi, šinī pasaulē nozīmē to, ka vismaz vienu reizi dzīvē tavam tētim ir bijis labi." Patiesību sakot, diez vai mums te vajadzētu aizrauties ar Kiviča kunga citēšanu, tomēr atgādināsim, ka dziesmā "Apmāto vilciens" viņš savulaik dziedāja:

Es neticu bagātībai tā pievilties liek
Tev ir tik daudz bet Tev nepietiek
Abi mēs divatā apmāto vilcienā


Visi 12 kausa dalībnieki tika sadalīti pāros, izmantojot lauzto siržu principu. Vairāk par to šeit:


Jāatzīmē, ka vilcieniņu spēles variācija "Āzija", kura tika spēlēta turnīrā, paredz spēlēšanu pāros ar intensīviem flirtēšanas elementiem. Brīdinājums lasītājiem: nepareizi pielietota flirtēšana var būt bīstama jūsu veselībai, tāpēc pirms uzsākat flirtu, pārliecinieties, ka flirta partneris jums patīk. Vecrīgas klubu kuluāros (proti - tualetēs) uz sienām lasīts, ka tieši nekontraceptīva flirtēšana par maršruta Hankow-Mukden izbūvi savulaik kļuva par iemeslu attiecību saraušanai (par labu Iesalniekam) starp Jāni Iesalnieku un Jakovu Plineru.

Pirmās trīs spēles kārtas faktiski bija flirta objektu piemeklēšana, jo izslēgšanas cīņās vietas pietika visiem. Tomēr arī šajās spēlēs netrūka spraigu mirkļu. Pēc pirmajām divām kārtām pārliecinošā pirmajā vietā bija izvirzījies turnīra organizētājs Edijs "Ogļukrāvējs" Šmits, bet otro un trešo vietu ieņēma turnīra saderīgākais pārītis Arnis un Raitis. Tomēr pēdējā spēle visu sagrieza kājām gaisā, līdzšinējie līderi piedzīvoja zaudējumus, un uz pirmo vietu no ceturtās pakāpās Raimonds, otro ieņēma Ilze (augšā no sestās vietas), un tikai Arnim izdevās noturēties trešajā pozīcijā.

Rezultātā izveidojās sekojoši playoff flirta pāri:
Raimonds ♥ Guna
Marina ♥ Kristians
Raitis ♥ Baiba
Ilze ♥ Marta
Arnis ♥ Mārtiņš
Edijs ♥ Laura

Kā redzams, četri no sešiem pāriem startēja jaukto komandu kategorijā, bet pa vienai bija arī kungu un dāmu grupā. Tā kā mēs "Restorānvagona" redakcijā esam par Cilvēktiesībām vienotā Eiropā, mēs varam vien uzslavēt viendzimuma pārus par uzdrīkstēšanos neslēpt savas flirta simpātijas no pārējiem!

Daudziem par pārsteigumu uz turnīra trešās kārtas spēli bija ieradies kāds anonīms maskā tērpts vīrs no Nīderlandes, kurš pēc nepārbaudītas informācijas varētu būt neviens cits kā Erwin Pauelsen - diskvalificētais šīs sezonas vilcieniņu pasaules čempions. Jau pirms turnīra bija paklīdušas baumas par viņa iespējamo dalību kausā, kā nekā Vilcieniņu meistarība ir neatkarīga organizācija, kas nav pakļauta, ne FIFA, ne FIDE, ne IIHF noteikumiem, līdz ar to Pauelsena kungam piešķirtā mūža diskvalifikācija VM paspārnē notiekošajos turnīrs nedarbojas. Tomēr spēle holandietim sevišķi no rokas šajā vakarā nedevās un izslēgšanas cīņās viņš neiekļuva.


Arnis un Mārtiņš savā pusfinālā ļoti veiksmīgi izmantoja sava laukuma priekšrocības (viņi visas trīs grupu turnīra spēles bija aizvadījuši pie "rozā" galdiņa, kur arī spēlēja pusfinālu), neatstājot konkurentiem ne mazākās cerības (pārsvars pār otro vietu - 60 punkti). Tikām otra spēle ritēja daudz spraigāk - kamēr Baiba un Raitis aizflirtējās gandrīz līdz mīnusiem un līdz smalkumam izkopa taktiku "galvenais nav uzvarēt, galvenais ir čakarēt", pa ļoti atšķirīgiem ceļiem pretī uzvarai traucās divi vilcieni - Gunas un Raimonda vadītais, kā Marinas un Kristiāna stūrētais. Viss izšķīrās foto finišā, kur ar četru punktu pārsvaru priekšā izrāvās regulārās sezonas uzvarētājs Raimonds un regulārās sezonas antiuzvarētāja Guna.

Līdzās citām aktivitātēm turnīrs atzīmējās ar ļoti kvalitatīvu uzkodu klāstu. Dažas pankūkas pa logu izdevās nogaršot arī "Restorānvagona" korespondentam, kurš pildītās siržu-plaušu pankūkas raksturoja ar vārdiem "om nom nom!" Cienastā bija arī citu veidu pankūkas, vafeles ar un bez putukrējuma un džema pildījumu, un dažādi sportisko garu veicinoši uzmundrinoši dzērieni. Tāpat tika noskaidrots, ka virtuves kapacitāte šajā pašā norises vietā ļautu nākamgad pulcēt jau 24 dalībniekus.Un tad pienāca lielā fināla stunda. Spēle bija skarba, spraiga, emocijām pārpilna un dramatiska. Un Arnis un Mārtiņš uzvarēja pelnīti un parliecinoši. Pretinieki neatrada atslēgas vīru vienības Šveices aizsardzībai, un tā nu tas notika - Arnis un Mārtiņš kļuva par Kausa ieguvējiem, izpelnoties visvērtīgāko no visām balvām pasaulē: mūžīgu godu, slavu un pačotu!

Viens jautājums tomēr paliek neatbildēts: kas ir noslēpumainā Eva, kuras vārds sarkanā sirdī kaligrāfiski izšūts uz Edija dīvāna? Nez, vai tā būtu tā pati Eva, kuru pēdējā laikā pasācis apdziedāt Ansamblis Manta? Tiesa, ir arī dzirdēts, ka pēc šķiršanās no Tonija Pārkera laiku ar kādu citu atlētu varētu vēlēties vadīt slavenā izmisusī mājsaimniece Eva Longoria...