And If We All Lived Together
film — France — 2011

6.5
Jau otrā filma šogad par mirstošiem pensionāriem. Iespējams, man vajadzētu pavariēt savu skatāmo filmu klāstu, citādi ar jautrību varētu būt problēmas. No otras puses - šī filma taču ir komēdija, tātad visam būtu jābūt kārtībā?
Vispār jau tas ir biedējoši - ne tikai novecot pašam, bet arī redzēt, kā noveco citi. Šajā filmā piedalās Džeina Fonda, Pjērs Rišārs un Džeraldīne Čaplina - aktieri, kurus tu esi pieradis redzēt jaunus un skaistus (un pēdējos gados - vienkārši neredzēt), un šeit viņi tādi nav. Ok, Fonda patiesībā joprojām ir visai iespaidīga, bet bail iedomāties, cik daudz viņa sevī ir "ieguldījusi", lai izskatītos nesalīdzināmi jaunāka par Rišāru.
Pieci draugi, no viņiem - divi laulāti pāri un viens rūdīts vecpuisis - izlemj dzīvot visi kopā, jo visā drīzumā vairumam no viņiem būs nepieciešama aprūpe un pagaidām viņi var rūpēties viens par otru, bet drīzumā - kāds varēs rūpēties par viņiem. Kopā ar viņiem apmetas jauneklis, kas pēta Eiropas novecošanas problēmu. Katrs "vecītis" ir klaji individuāls ar savām īpatnējām problēmām, un katrs no viņiem principā nav diži laimīgs. Plus vēl viņus vieno tas, ka vecpuisim pirms 40 gadiem bijis sakars ar abu viņa labāko draugu sievām, jo viņš gluži vienkārši ir šāds cilvēks.
Kā jau tu nojaut, šī nav no tām komēdijām, kurās tu daudz smiesies. Ja vispār smiesies. Kaut kādas epizodes varbūt arī ir komiskas, bet to visu caurvij vecuma marasms, vēzis, sirds mazspēja un vienkāršs ķermeņa sabrukums, kas kaut kā galīgi nevedina prātu uz zirgošanos. Patiesībā es arī neteiktu, ka man šī filma būtu sevišķi patikusi. Hmm, vārds "patikt" te laikam pats par sevi ir nevietā, bet doma tāda, ka neatkarīgi no izvēlētās tēmas, šī, manuprāt, nav diez ko izcila filma un tam, ka to pat šobrīd Rīgā rāda kino (ok, hipsterkino, nevis tradicionālā) galvenais pamatojums ir aktieru uzvārdi, nevis filmas kā tādas īpašības.
2013-05-20
comments powered by Disqus