Beyond the Hills
film — Romania — 2012

8.0
Kamēr rumāņu futbola klubu ekspansija UEFA kausā pirms vairākām sezonām noplaka tikpat ātri kā sākās, Rumānijas kino jaunā viļņa uzvaras gājiens turpinās joprojām, gūstot atzinību prestižos starptautiskos festivālos. Šī filma ir lielā procesa daļa.
Klosteris kaut kur Rumānijas laukos. Divas meitenes. Viena no viņām ir izvēlējusies mūķenes ceļu. Otra - nupat ieradusies dzimtenē no Vācijas. Abas kopā uzaugušas bērnu namā, un viņas iepriekš vienoja kas vairāk nekā vienkārši draudzība. Tagad viena no viņām ir iemīlējusi Jēzu. Šķiet, ka viņa nav pazīstama ar 8 iemesliem, kāpēc nevajag precēties ar Jēzu:
1. Jēzus regulāri satiekas ar netiklēm, muitniekiem un farizejiem.
2. Jēzus aiztiek ar rokām cilvēkus, kuriem ir bīstamas slimības, to skaitā, venēriskās.
3. Jēzu vajā uzmācīga ideja, ka viņa tētis nav Jāzeps un ka mamma dzemdējusi Jēzu, būdama nevainīga - tas var liecināt par seksuālām novirzēm.
4. Jēzus visu mantu izdala svešiem cilvēkiem.
5. Jēzus brūvē alkoholu.
6. Jēzus dzer alkoholiskus dzērienus kopā ar 12 dīvainiem vīriešiem
7. Jēzus ir pret valdības politiku vērstas ebreju teroristu organizācijas ideologs.
8. Jēzus negrib pelnīt naudu ar godīgu darbu, kaut gan ir apguvis prestižo un ienesīgo galdnieka amatu.

(c) Diskonts.
Kā lai arī nebūtu, mācītājs, kuru vajag saukt par Tēti, nav sajūsmā par neticīgās meitenes parādīšanos klosterī un viņam trūkst ticības, ka viņa varētu pievērsties Dievam. Savukārt meitene cenšas (atbilstoši savai pārliecībai) no klostera izdabūt laukā savu draudzeni, kurai viņasprāt ir izskalotas smadzenes. Kā jau tas pieklājas labai filmai, grūti saprast, kurai no meitenēm tad īsti ir širmis ciet.
Atbilstoši Eiropas kino kanoniem, skaisti un laimīgi šis stāsts beigties nevar, un nebeidzas arī. Eksorcisms tomēr nav joka lieta.
Bet filma - laba, kā jau rumāņiem pieklājas. Provokatīva, gudra, skumja - tieši kā radīta, lai to skatītos pareizajā noskaņojumā. Tiesa, es to skatījos pirms vairākām nedēļām un noskaņojumu neatceros.
2013-05-02
comments powered by Disqus