Koncerts Aptiekā
concert — Latvia — 2014

8.5
Pirmo šogad apmeklēto koncertu bija jāgaida līdz 11.janvārim. Nezinu, vai tas ir ilgi vai nē, vienkārši fakts. Kas jauns? Pirmo reizi biju uz koncertu Aptiekā. Kas vecs? Baložu pilni pagalmi pagājušogad vaigā bija skatīti vismaz trīs reizes.
Jāatzīst, ka kaut kā pagājušogad LabāDabā nepiefiksēju, ka BPP sastāvā bija jau parādījies taustiņnieks Oskars Upenieks, kurš labāk (man) zināms kā ansambļa "Manta" dalībnieks. Tiesa, arī "Mantu" tajā brīdī biju redzējis tikai vienu reizi ("Mantas" uzstāšanās LabāDabā bija pēc BPP, tā ka nemeloju). Katrā ziņā, ja salīdzina ar to, kā BPP izklausījās pirmajos divos viņu koncertos pagājušogad (Depo un TotalDobžē), pārmaiņas ir jūtamas, un patiešām brīnos, kā man tas nešķita ievērības cienīgi LabāDabā (varbūt vienīgais attaisnojums - festivālā grupu ir daudz, atmiņā viss nepaliek). Iespējams, līdz ar Oskara iesaistīšanos "Pagalmi" ir kļuvuši tādi kā hipsterīgāki - līdzās divām standarta sastāvdaļām - Māra Šverna neapstrīdamajam lipīgu melodiju radīšanas talantam un viņa balsij, kura padara neiespējamu jebkādu BPP komercializāciju ir parādījušās elektroniskas notis, kuras reizēm izklausās drusku pēc svešķermeņa, bet patiesībā ļoti labi papildina BPP skanējumu.
Tā kā nu jau kopš koncerta pagājusi nedēļa, būtu pārspīlējums teikt, ka atceros visas tur spēlētās dziesmas. Bija "Cik jauks pāris". Bija "Pusi tev pusi sev". Bija "Romantisko filmu vakari". "Mans lepnums". "Mans zirgs". "Ziema ir gara". "Smarža". Četras jaunas dziesmas no vēl neizdota albuma. Vairāk gan neatcerēšos. Vēl bija diezgan daudz cilvēku, kuri, kā izskatās, koncertu izbaudīja (vismaz es noteikti izbaudīju). Vienīgais negatīvais, bet ar koncertu tieši nesaistītais - atceļā no koncerta nepareizi izvēlētas cepures dēļ man sapūta ausi, kas rezultējās vairākās dienās ar ļoti skumju pašsajūtu un vēl ne pilnīgi ideālu veselību joprojām. B
2014-01-11
comments powered by Disqus