Modern Vampires of the City

Aktuālākais indīpopa ansamblis "Vampīru nedēļas nogale" ir atgriezies ar savu trešo studijas ripuli, turpinot iekarot meiteņu sirdis un kaklus abpus Atlantijas okeānam. Par to, vai šāda mūzika ir pieņemama arī man - tuvākajās dažās minūtēs.
Vispār jau šī droši vien atkal ir viena no tām grupām, par ko man vajadzētu vīpsnāt - kaut kādi intelektuāli hipsteri, kuru dziesmu tekstu izprašanai bieži nepieciešams iekšķīgi lietot tam neparedzētas vielas, pretenciozi un pompozi, pārmērīgi popsīgi un nepietiekami nepieradināti un vēl etniski daudzveidīgi. Taču šāds snobisms no manas puses būtu absolūti neattaisnojams - "Vampire Weekend" dziesmas ir pārāk jaukas un lipīgas, lai es tā vienkārši varētu viņus pasludināt par Vlada Mietudūrēja cienīgiem mantiniekiem. Viņu dziesmas ir vieglas, melodiskas un lielākoties dzīvespriecīgas, daudz priecīgākas nekā es būtu gaidījis no vampīriem. Reizēm man viņi liek domāt par Arcade Fire, reizēm par King Charles un tikai paretām - par Coldplay.

Kas man šajā ierakstā patīk - man pagaidām tā arī nav īsti kļuvis skaidrs, vai šeit kādas dziesmas, kuras būtu izceļamas uz pārejo fona, jo visas tās ir gana interesantas. Ja man vajadzētu izvēlēties absolūto favorīti, tad izvēle droši vien kristu par labu "Unbelievers" vai varbūt "Don&39;t Lie", taču fakti ir tādi, ka man šis ieraksts patīk kopumā, kā vienots vesels un es īsti neaizdomājos par to, ka tajā ir vairāk un mazāk veiksmīgas dziesmas, jo albums pats par sevi ir nenoliedzami veiksmīgs. Un nekas,ka tā nav "veču" mūzika.
2013-05-21
8.0
comments powered by Disqus