Ejam uz baseinu? Vēl viens izaicinājums 2023. gadam!

2022-12-28

Doma pavisam vienkārša: 2023. gadā apmeklēt dažādus publiskos peldbaseinus Latvijā. Viens apmeklēts baseins - viens ieskaites punkts. Kas apmeklējis vairāk baseinu - tam augstvērtīgāks rezultāts. Vienu un to pašu baseinu apmeklēt vairākkārt ir atļauts, bet papildu punktus tas nedod. Reģistrācija un atzīmēšanās - primitīva, Google dokumentā.

Nosacījumi, lai baseins un tā apmeklējums skaitītos:1. Baseinam jābūt pieejamam "cilvēkam parastajam". Maksa par apmeklējumu - tas ir dabiski, bet, piemēram, ja tev konkrētā baseina apmeklējumam ir jābūt Latvijas bruņoto spēku dalībniekam vai arī ir jānakšņo luksusa viesnīcā, ar ko komplektā nāk iespēja apmeklēt baseinu - nē, šī vieta nederēs.

2. Ir akceptējami arī atvērta tipa baseini, kā, piemēram, Kandavas baseins, kas atrodas ārā, ja bez kaut kādas slimas loģikas ir iespējams paskaidrot citiem izaicinājuma dalībniekiem, ka šis ir uzskatāms par baseinu. Apgalvojums "es Beberbeķu ezerā peldos katru nedēļu, man tas ir baseins" nederēs.

3. Minimālā prasība baseina apmeklējumam no peldēšanas apjoma viedokļa - nopeldēt tā garumā turp un atpakaļ. Racionāli vērtējot, ja tu maksā par baseina apmeklējumu, loģiski, ka tu peldēsi vairāk (un ja nemaksā - visticamākais arī), bet šis izaicinājums nav par tēmu "cik daudz tu vari nopeldēt". Tā jau ir tevis paša darīšana.

4. Ar baseinu izaicinājuma izpratnē tiek saprasts tāda tipa baseins, kuru (kaut cik adekvātā veidā) var uztvert kā baseinu peldēšanai. Baseins, kurā tu ielec pēc pirts vai kurā ir 40 grādu temperatūra - atvaino, bet tas arī ieskaitē neies. Atruna no kategorijas, ka tu reiz esi 7 metru garuma baseinā nopeldējis 5 kilometrus, cauri neies - atkal jau izmantojam loģiku, ja "normālam cilvēkam" tas izskatās pēc peldēšanai paredzēta baseina, tas ir peldēšanai paredzēts baseins, ja ne - tad nav.

5. Ja vienā kompleksā ir vairāki peldbaseini, lielākoties tas nozīmē to, ka ieskaitē tev var nākt tikai viens punkts, izņemot, ja šo vairāku baseinu apmeklējums nav apvienojams vienā piegājienā. Skaidrojums: Liepājas OC peldbaseinā tu vari vienā piegājienā nopeldēties pieaugušo un bērnu baseinā (tiesa, ja tu esi pieaugušais, iespējams, tevi pēc otrā peldējuma atspārdīs dežurants), līdz ar to tas ir viens ieraksts. Tikām Ķīpsalā mazais baseins no lielā ir pietiekami nodalīts, lai es līdz šim nekad nebūtu redzējis bērnu baseinu. Līdz ar to bērnam teorētiski ir iespēja šajā baseinā dabūt divus punktus (pieaugušajam es tomēr joprojām uzskatu, ka nē). Precizējums: ūdens aerobikas apmeklējums arī kvalificējas ieskaitei arī bez nopeldēta baseina garuma.

6. Kaut arī nekādā veidā šo nekontrolēšu, bet vismaz minimāla peldētprasme ir obligāta prasība, lai piedalītos šajā izaicinājumā.

7. Ja tev pirms došanās uz kādu baseinu rodas šaubas, vai es to atzīšu par legālu, vari vispirms apvaicāties (vienlaikus - gan jau, ka ja rodas šaubas, tad tas nav normāls baseins).

8. Tabulā norādi pretī baseina nosaukumam pirmā apmeklējuma datumu. Nekādi dokumentāli pierādījumi baseina apmeklējumam nav nepieciešami, bet, ja tu izmanto Twitter vai Toot, vari ielikt kādu bildi ar tēmturi #baseininājums.

9. Lai labs ūdens!