Gaslight
film — USA — 1944

7.0
Eh, ku forši ir laiku pa laikam ievērtēt kādu normālu mistēriju/trilleri, jo sevišķi tādu, kas tapis 2.Pasaules kara laikā, kad bija gluži citi standarti pret filmām.
Šajā lentē, ja kas, galveno lomu atveido viena no Holivudas visu laiku izcilākajām aktrisēm - Ingrid Bergman, ko iepriekš biju redzējis, tā vien šķiet, tikai iekš "Casablanca". Varbūt gan tomēr alojos, visādi jau var būt.
Tātad - būdama vēl maza meitene, Paula (Bergmane) iztraucē kādu nenoskaidrotu personāžu, kas nupat nogalinājis Paulas tanti - slavenu dziedātāju. Pati Paula ar vēlāk izaug par dziedātāju, lai gan droši vien, ne tik izcilu. Itālijā, kur viņa apgūst dziedones prasmes, Paula sastop Gregoriju - skaistu (pēc 40.gadu standartiem tas ir) kungu, kurš par viņu ir drusku vecāks un pret kuru viņa visai ātri dzimst jūtas. Gregorijam ir sapnis - pārcelties uz Londonu, un ko tu domā - Paulai tur pieder māja, tā pati, kur nogalināja viņas tanti, kur gan viņai ir drusku bail atgriezties, bet ne jau ar laulāto draugu, kuram var uzticēties visās lietās. Tā nu šie atgriežas Londonā. Un tad Gregorijs sāk pamazām, bet plānveidā pārliecināt Paulu, ka viņai ir halucinācijas un ka viņa zaudē saprātu. Lieki teikt, ka nav grūti saprast, ka Gregorijs ir tas pats slepkava, kuram savulaik nebija palaimējies atrast nogalinātās tantes dārglietas. Jautājums tikai - kurš būs tas bruņinieks baltā zirgā, kas paglābs Paulu?
Kaut šis apraksts varētu tev viest domu, ka filma ir smagi banāla un uz priekšu paredzama, ir tā, ka tā bija pat visai saistoša - realizēta gana satraucošā manierē, lai tu pārmērā nevarētu atslābt un visu laiku būtu gaidās - kas tad notiks tālāk. Vismaz pēc tā laika standartiem - baigi pārliecinošs trilleris, neko sliktu nevaru pateikt.
Toties ko gan varu pateikt - rakstu šo aprakstu uz nedaudz specifiska datora, kas man liedz izmantot burtu i tā garajā variantā, un tā pat l ar ķeksi apakšā, tālab mana vārdu izvēle ir vēl drusku nenormālāka nekā tas ir parasti pierasts.
2013-11-11
comments powered by Disqus