Hitchcock
film — USA — 2012

8.0
Jāatzīst, ka mana pazīšanās ar Alfrēda Hičkoka filmām ir nožēlojama - esmu redzējis vien divas no tām: "Rear Window" un "Vertigo". Tikām neredzēto filmu sarakstā atrodami tādi kino klasikas darbi kā "North By Northwest", "Strangers on a Train", "Dial M for Murder", "The Birds" un... "Psycho". Vajadzētu šos robus izglītībā tā kā pamazām aizpildīt, un šādu ricību no manas puses visai droši veicināja mākslas filmas "Hitchcock" noskatīšanās.
Filma stāsta par "Psycho" uzņemšanas apstākļiem un tās gaitā pats Hičkoks gandrīz pārvēršas par gaidāmās filmas galveno varoni. Tā kā viņš ir apņēmies uzņemt teju vai tīru šausmu filmu, studija atsakās šo projektu finansēt un viņam nākas ieķīlāt pašam savus īpašumus, līdz ar to no filmas panākumiem viņam ļoti daudz kas ir atkarīgs. Šis projekts daudziem nepatīk un arī viņa mūžīgā atbalstītāja sieva nav īsti pārliecināta par to, ka "Psycho" ir izcila ideja. Kā tas viņam vienmēr notiek, viņš filmas uzņemšanas laikā iemīlas tās galvenās lomas atveidotājā (ievērojot to, ka filmā Dženetu Lī spēlē Skārleta Johansone - nav jau arī brīnums), ir pārāk korpulents un ar noslieci uz alkoholismu.
Galvenokārt filmu uz priekšu velk tas, ka tajā galvenās lomas - Hičkoku jeb Hiču un viņa sievu atveido izcili aktieri - Entonijs Hopkinss un Helēna Mirrena. Hanibāls un Karaliene - kur vēl labāku pāri varētu vēlēties?
Neko grandiozu no filmas es patiesībā negaidīju, līdz ar to sanāca, ka tiku patīkami pārsteigts. Un patīkami pārsteigumi man patīk. Atšķirībā no nepatīkamiem. Dīvani, ka tā, vai ne?
Tātad tagad tuvākajos plānos - "Putni", "Psycho" un "North by Nortwest". Līdz ar to varu beigt aprakstu ar hrestomātisko domrakstu nobeigumu: "Noskatītā Sašas Gervasi filmas - manas tālākas intereses par Alfrēda Hičkoka daiļradi veicinātāja."
2013-03-06
comments powered by Disqus