Kārtējā līderu maiņa Vilcieniņu meistarībā

2020-01-22

Pagājušajā sestdienā notika laikraksta "Restorānvagons" valdes sēde, kurā dienas kārtībā bija viens būtisks jautājums - jaunā galvenā redaktora vēlēšanas. "Restorānvagona" galvenā redaktora amats varbūt nav gluži tik vilinošs kā Latvijas Basketbola savienības prezidenta postenis vai pat Latvijas futbola izlases galvenā trenera amats, tomēr vismaz kaut kādu pačotu arī tas dod. Līdzšinējais galvenais redaktors Eižens Paksis janvāra sākumā bija paziņojis, ka viņš vēlētos vairāk pievērsties studijām un beidzot ar ceturto piegājienu piebeigt Kultūras akadēmijas otro kursu, tāpēc soctīklos tika izziņots konkurss uz Pakša iesildīto krēslu.

Daudzo pieteikumu vidū "Restorānvagona" akcionāri izvēlējās trīs viņuprāt kvalificētākos pretendentus. Pirmais no tiem bija populārais dziedātājs Markuss Riwa, daudzkārtējs gandrīz Eirovīzijas dalībnieks un Gulbenes meiteņu mīlulis. Kā otra kandidāte bija pieteikusies populārā Sajemas deputāte un tikumības cīnītāja Jūnija Stepaņenko. Viņiem konkurenci sastādīja Gastons Gudzulis-Kuculis, Eižena Pakša kursabiedrs LKA. Priekšvēlēšanu debatēs un jo īpaši - kampaņās Internetā - atklājās daudz dažādu nesmukumu kandidātu biogrāfijās. Tā par dziedātāju Riwu konkurenti izplatīja nepārbaudītu informāciju, ka viņš mūziķa karjerai bija pievērsies tik agri, ka nebija paspējis apgūt lasītprasmi, bet analfabēts kā "Rīgas Laikam" līdzvērtīga izdevuma galvenais redaktors esot pilnīgs absurds. Šo apgalvojumu pats Markus Riwa atspēkoja kādā koncertā, kur, vēršoties pie publikas, paziņoja, ka žurnāla "Rīgas Laikam" kontaktinformācijā par redakciju ir teikts tikai sekojošais sekojošais: "Laikam liekam Rīgas Laikam laiku!", kas neliecina, ka tajā strādā kaut viens lasītpratējs. Par Jūniju Stepaņenko tikām atklājās, ka par šīs tikumīgās kundzes gaitām itin daudz ir ziņojis "Guļamvagons" un viņas reputācija nekādi neatbilst augstajam tikumiskajam godam, ko pieprasa "Restorānvagona" iekšējās kārtības noteikumi. Bija vēl daudz citu ķengu, kuras mēs šeit kautrējamies piesaukt. Vienīgais, ko šī virtuālo kaku vētra bija pasargājusi, bija Gastons Gudzulis-Kuculis, jo viņu neviens tāpat neņēma par pilnu.


Beidzot pienāca vēlēšanu diena, kad "Restorānvagona" Facebook lapas sekotāji varēja izvēlēt jauno galveno redaktoru. Sakot savu pēdējo vārdu pirms balsošanas, Markuss Riwa teica tā: "Ja es tikšu ievēlēts par galveno redaktoru, es vairs nekad nepieteikšu savas dziesmas Eirovīzijā. Un es samīlēšu visas savas vēlētājas! Un, atšķirībā no manas konkurentes Jūnijas, es nesirgstu ar nevienu franču kaiti!" Pēc šiem vārdiem Jūnija S. apraudājās un savu kandidatūru atsauca. Tas, protams, pavērsa visu balsojumu negaidītā virzienā. Proti, ar 74 balsīm Par un 2 balsīm Pret par Restorānvagona jauno galveno redaktoru tika ievēlēts Eižens Paksis, kurš nemaz nebija pieteicis savu kandidatūru. Pateicības runā pēc ievēlēšanas Eižens Paksis paziņoja: "Piedrāzt to otro kursu! Pabeigšu nākamgad!"

Mēs, visi "Restorānvagona" praktikanti, paužam savu gandarījumu par to, ka uzvarēja labākais kandidāts. Un, tā kā arī Eižens Paksis ar franču slimībām neslimo, varam pāriet pie aktuālās kārtas spēļu apraksta: izstāstīsim, kas jauns notika Vilcieniņu meistarībā, spēlējot Francijas spēli!

Pirmā spēle notika Līču restorānā, kur šoreiz uz maltītes baudīšanu ieradās Ilze, Mārtiņš, Līva (vārdā Ēriks) un Māra, par kuru īsti nevar teikt, ka viņa restorānā ieradās. Cienāja ar tomātu zupu, bet necienāja ar saldējumu, ja var ticēt baumām, saldējums pat neaizdevās kopā ar Restorāna šefpavāriem uz Taizemi. Atbilstoši vispārpieņemtajai praksei, Restorāna apmeklētāji tika sazāļoti uz lēnīgu un nepārliecinošu spēli, turklāt vēl turnīra trešās vietas īpašniecei Ilzei lika priekšā zaļo gaismu, proti, vienu zaļu posmu pēc otra. Līdz ar to likumsakarīgi uzvarēja mājiniece Māra.

Otrais mačs notika Zvaigžņu ielas republikā, kur bija ieradušies tā sauktais "igaunis" Raitis, Marina un Raimonds K. Arī šeit darbojās princips, ka mājas sienas palīdz - uzvarēja Guna, kura ļoti veiksmīgi dabūja bonusu par visvairāk izpildītajām misijām, uzbuvēja sešinieka posmu un vispār nospēlēja kā pēc grāmatas. Raimondu K. tikām iegāza paša spēles sākumā nepārdomāti izlikts viens dzeltens četrinieks, kuram viņš ļoti ilgi nevarēja savākt vagonus. Tikām Marinai pietrūka laika pabeigt vienu misiju. Raitis it kā spēlēja labi, bet punktu par misijām sevišķi daudz nesavācās.

Svarīgākā kārtas spēle tomēr bija pēdējā - tur tikās pirmo divu vietu īpašnieki Irbe un Gustavs, kā arī Māris un Raimonds N. Cīņa par uzvaru bija tieši tik spraiga, cik varēja sagaidīt no līderiem - Gustavs pārspēja Irbi par precīzi vienu punktu. Pēcāk, lūgts komentēt to, kā viņam tas izdevās, Gustavs atklāja savu panākumu atslēgu: sekot, cik punktu ir konkurentam, un savākt par vienu punktu vairāk. Nenoliedzami - šī ir pārliecinoša uzvaroša stratēģija!

Līdz ar to Gustavam izdevās atgūt vadības grožus turnīra kopvērtējumā - atkal viņam ir piecu punktu pārsvars pār Baibu/Irbi. Tāpat jāuzsver, ka par divām vietām uz augšu tikusi Guna, kura tagad ir sestā, kamēr divas lietas uz leju gājuši Raimonds N. un Marina. Vispār šobrīd gan jāatzīst, ka cīņā par pirmo vietu līderu duetam ir ļoti solīds pārsvars un pārējiem būs jācer uz viņu pamatīgām neveiksmēm atlikušajās spēlēs, lai arī viņi varētu iesaistīties cīņā par titulu.