A Kiss Before You Go
music — Norway — 2011

8.5
Reizēm es esmu ļoti viegli ietekmējams cilvēks - pietika man dzirdēt, ka fon_Schmitz gribētu, lai šis ansamblis uzstātos "Positivus", lai rastos interese noskaidrot - kas tad īsti ir "Katzenjammer" un kāpēc kāds gribētu redzēt uz skatuves uzstājamies ansambli ar nosaukumu "Paģiras".
Par gribēšanu redzēt šaubu vairs nav - četras meitenes, kuras pārmaiņus spēlē visus iespējamos instrumentus, mainās vietām teju vai dziesmu laikā un ir satriecoši atraktīvas uz skatuves. Par dzirdēšanu arī viss skaidrs - "Katzenjammer" spēlētā mūzika ir tāda, ka to tiešām gribās klausīties atkal un atkal. Mazliet paklausījos šo ierakstu pagājušo piektdien, ar ko pietika, lai īsās Berlīnes vizītes laikā nedomājot nopirktu to arī diska formātā. Protams, es labi zinu, kāds ir vairuma viedoklis par fizisku datu nesēju iegādi šajā tūkstošgadē, bet zināms, kā ir ar tiem viedokļiem un dibena caurumiem.
Kaut ko pastāstīt par "Katzenjammer"? Meitenes ir no Norvēģijas, viņu spēlētā mūzika atbilstoši Wikipedia ir klasificējama kā "Folk, baroque pop, symphonic pop, rock, country, Balkan". Varu šādam raksturojumam principā piekrist - pa reizei te ieskanās varbūt vēl arī kaut kas no svinga un varbūt dū vopa, bet kopumā var teikt tā - "Katzenjammer" nesmādē nevienu vieglās mūzikas formu, pie nosacījuma, ka tai ir jābūt gana dzīvelīgai. Interesantāko skaņdarbu vidū varētu pieminēt Genesis dziesmas "Land of Confusion" izpildījumu ar tai sākotnēji nepiemitušu dvēseliskumu. Tāpat man ļoti tīk "Cocktails and Ruby Slippers" (dziesma ar salīdzinoši explicit saturu). Un "Soviet Trumpeteer" - lēna dziesma, kas droši vien labi skanētu uz šūpojošās kuģa klāja. Un dzīvespriecīgā "I Will Dance (When I Walk Away)". Un patiesībā - itin visas dziesmas. Lielisks ieraksts, ko klausīties lietainos rudens vakaros, aizmirstot nokrišņus, īsās dienas un ikdienas ķibeles. Un varu tagad vien pievienoties aicinājumam - "Katzenjammer" iekš Positivus - būt!
2013-10-30
comments powered by Disqus