Koncerts Tu jau zini kur
concert — Latvia — 2024

👍
Sestdienas vakarā man bija pat divas lokācijas, kur vēlējos būt koncertos par spīti tam, ka pēc Lūša skrējiena labprāt būtu izvēlējies arī vakara pavadīšanu dīvānā. Izvēle bija starp Keitiju Bārbali/Juri Simanoviču un grupu "Nielslens Lielsliens" (sasodīts, cik grūti iegaumējams un izrunājams ir tas "Židrūna" pēcnācējs!). Beigās izšķīros par labu Tallinas ielas kvartālam un dziesminiekiem.

Par Keitiju Bārbali patiesībā biju diezgan minimāli informēts - tik vien kā dažas Internetos klausītas dziesmas un no Normja Tootā dzirdēti labi vārdi. Cik tieši Bārbale ir vai nav populāra, es, protams, nezinu, jo tā tomēr ir citas paaudzes mūzika, bet varu tagad mēģināt saprast pēc Spotify vidējo mēneša klausītāju skaita. Bārbalei tādu ir 1571, kamēr, piemēram, "Bērnības milicijai" - 3240, "Mantai" - 2030, "DJ Krankenwagen" - 403, "Grēcīgajiem partizāniem" - 428, "Astro'n'out" - 25786, ansim - 30713, bet Raimondam Paulam - 50696. Secinājums: nekāds dižains meinstrīms Keitija Bārbale nav, bet arī gluži pilnīgi apslēpta viņa nav (apmēram tā, kā to es būtu gaidījis).

Kas tad īsti ir tā Keitija Bārbale? Pilnīgi autentiska dziesminiece, kas uz skatuves ir viena ar savu akustisko ģitāru, bet ar to nemaz nav par īsu. Pat tādam koncerta apmeklētājam, kuram Keitijas dziesmas lielākoties nav pazīstamas, tās aiziet ļoti pat labi, mākslinieces mazliet neveiklais skatuves šarms strādā atbruņojoši. Pirmajās dziesmās man šķita, ka Bārbales ģitārspēle ir diezgan rudimentāra, bet pamazām atklājās, ka tā nemaz nav, un viņas teksti ir asprātīgi ar ironijas un pašironijas devu, tieši tā, kā man patīk. Un skatuves tēls (vismaz šajā reizē) - nepretenciozs. No dziesmām vislabāk atmiņā palika "Čau, kakao" (Bārbales galvenais bengeris, atbilstoši pašas definīcijai), "10 radiatori", "Izlej mani kā no pudeles", "Ak, mans Dievs", "Vai tā bija?" No elementiem, kas man īpaši patika, tas ir vairākkārt dziesmās izteiktais dialogs, Bārbalei pārslēdzoties starp maskulīnāku un feminīnāku personāžu starp rindām. Kvalitātes ziņā es teiktu, ka Bārbale būtu spēku ziņā samērojama ar Imantu Daksi, un tas manās acīs ir zināms kvalitātes rādītājs. Skaidra rekomendācija no manas puses.

Un te - kāds Keitijas Bārbales ieraksts (ne no šī koncerta, bet nesens).
2024-03-23
comments powered by Disqus