Le Havre
film — Finland — 2011

8.0
Sanāca, ka visai ilgi nevarēju saņemties noskatīties šo filmu un beidzot līdz tai tiku, būdams visai labi slims ar angīnu, tadējādi filmu skatījos daļējā zombija stāvoklī, kas patiesībā pat nebija slikti, jo tā ir gana nesteidzīga, lai to varētu baudīt šādā režīmā.
Lai ari Kaurismeki, protams, ir somu režisors, šī filma ir visai franciska un ne ar to vien, ka tās nosaukumā ir Francijas ostas pilsēta. Tās darbība patiešām norisinās Havrā, un tās galvenais varonis ir kāds ne pārāk jauns vīrietis, kurš iepriekš bijis bomzis, bet kuru par cilvēku padarījusi viņa sieva, un tagad viņam ir gandrīz darbs, proti, viņš uz ielas strādā par kurpju spodrinātāju, tiesa, viņš pats to uzskata par sekošanu Jēzus Kalna sprediķim, varbūt arī tā. Kādu dienu viņa sievai atklājas nopietnas vārdā nesauktas veselības problēmas, kas paredz droū nāvi, un vīrs būtu salūzis, ja negadītos, ka viņš sastop bērnu no Āfrikas, kam izdevies izbēgt no muitniekiem un policistiem, un vīrs apņemas palīdzēt puikam nokļūt Londonā, kur jau dzīvo viņa māte.
Šī filma teorētiski ir komēdija, bet tā ir Kaurismeki komēdija, proti, tā oetver atsevišķas komiskas situācijas visai sērīgā noskaņā un skaļi rēkt tās laika droši vien nav iespējams, bet tas nemazina to apstākli, ka tas ir lielisks kino, par kuru es uzrakstītu plašāk, ja man nevajadzetu tagad iet gulēt. Saldus sapņus arī tev, jo īpaši, ja šo aprakstu lasi no rīta!
2012-10-12
comments powered by Disqus