Līderu maiņa Vilcieniņu meistarībā

2019-02-26

Nupat jau šķita, ka šosezon Vilcieniņu meistarībā nekādu aktuālu notikumu vairs nebūs - turnīra tabula pēdējās dažas kārtas piedzīvoja tik minimālas izmaiņas, ka mūsu korespondentiem pat sāka kļūt neinteresanti rakstīt par šo turnīru. Tas kļuva līdzīgi tam, kā sekot, kurā valstī straujāk gāja uz priekšu tehnoloģiskais progress - ASV vai Padomju savienībā. Un tad pienāca kārta spēlēt Indiju.

Kā turnīra dalībniekiem ir ar pieredzi viesoties šajā brīnumainajā zemē, reportierim nav zināms. Toties viņš izlēma veikt nelielu aptauju par Indijas tēmu dalībnieku vidū. Reportieris gadījās viens no īpaši zaļajiem gurķiem, līdz ar to viņš, uzdodot jautājumus, īsti nepiefiksēja, kam tieši tie tika adresēti un no atbildēm izveidoja kaut ko līdzīgu vienotam vēstījumam, neiespringstot uz to, ka patiesībā atbildes sniedz dažādi cilvēki. Taču, kā teica drosmīgais reportieris, "Tie tak visi tāpat ir kaut kādi pendžas, viņi visi domā vienādi", protams, piemirsdams, ka turnīrā piedalās arī Irbe. Te nu būs tā intervija (lieki teikt, ka uzsvaru reportieris liek uz jautājumiem, nevis sagaida no intervējamajiem izsmeļošas atbildes):

Vispirms vēlos pateikties, ka tik operatīvi piekriti atbildēt uz dažiem maniem jautājumiem - es ļoti novērtēju, ka tu savā aizņemtajā grafikā atradi laiku arī "Restorānvagonam". Sāksim ar pašiem pamatiem: ar kādu krāsu tev asociējas Indija?
- Dzeltenbrūna kā karijs.

Ai, ai, cik stereotipiski! Tad turpināšu ar vēl vienu provokatīvu jautājumu: Vidēji, cik indiešu būtu nepieciešams, lai veikt tavu darbu?
- Rasistisks jautājums!

Nenoliedzu, bet par to jau mums (ne)maksā - lai izvilinām jo cilvēkiem viņu tumšākos noslēpumus. Ja jau esam uz tādas pretrunīgas nots un varbūt vēl neesmu tevi galīgi nokaitinājis: vai tu varētu pieņemt, ka tava meita vēlas precēties ar indieti?
- Jā, bet par to būtu daudz diskusiju.

Un ja nu par meitu tu piekristu, bet vai pats/pati tu sevi varētu iztēloties esam attiecībās ar indiešu sievieti?
- Es varu iztēloties.

Ak, tu - kārumnieks/ce! Un kā vispār ir ar tavu viedokli par indiešiem kā tādiem, vai tu, piemēram, uzskati, ka indiešu celtniekiem var uzticēties?
- Ja tie ir Indijas dzezceļa celtnieki, var droši uzticēties - viss būs "tuk-tuk".

Ha ha! Un kā tev ir ar vēlmi apciemot Indiju? Kurp tu labprātāk brauktu: uz Indiju vai uz Pakistānu?
- Uz abām. Bet ja tikai viena izvēle - Indijas dienvidi.

Un cik ilgi maksimums tu tur gribētu uzturēties?
- 5 dienas.

Nav sevišķi daudz. Bet ja tev vajadzētu izvēlēties, kurā Indijas pilsētā tev jāsvin sava dzimšanas diena, kurā tu gribētu visvairāk?
- Laikam jau nevienā.

Mazliet mulsina: it kā tik ļoti gribi braukt uz Indiju, bet ne uz vairāk kā piecām dienām un vēl dzimšanas dienu ar tur negribi svinēt. Nesaprotu es jūs, vecūkšņus. Laikam būs jāpāriet pie garlaicīgākiem jautājumiem, lai vismaz kaut kas būtu skaidrs. Lūk, te viens: kāda ir tava iecienītākā Indijas garšviela un kādā ēdienā to vislabprātāk izmanto?
- Kurkuma. Zupās un mērcēs.

Un kāds indiešu apģērbs tev vislabāk patīk?
- Bikses.

Pēdējais jautājums: ja tu piedalītos Bolivudas filmā, kāda būtu tava loma?
- Indiešu Roza no tā dreifējošā indiešu kuģa.

Neesmu redzējis. Bet katrā ziņā - paldies par interviju!

--- Intervijas beigas ---

Tā, vieta numurā gandrīz beigusies, bet mēs vēl neesam neko pastāstījuši par rezultātiem. Tad nu šoreiz būsim ļoti lakoniski. Pirmkārt, GDPR ietvaros šobrīd aktuālākie rezultāti izziņoti netiks, jo ceram, ka ir turnīra dalībnieki, kuri nezina, ka tos var tāpat apskatīties internetos, bet interesentiem nāksies samierināties ar mūsu praktikantu garo vārdu penterēm. Otrkārt, šajā kārtā tika spēlēta Indija (he! kas to būtu domājis), uzvaras savās spēlēs izcīnīja Raitis, Guna, Mārtiņš un Gustavs. Kopvērtējumā līdz ar to ir notikusi līderu maiņa: kārtējo reizi spēlējot vienam pret otru, Raitis ir ticis garām Ilzei, kura bija turnīra vadībā kopš pašas pirmās kārtas. Arī tik trakas lietas reizēm notiek Vilcieniņu meistarībā! Sešas uzvaras pirmajās sešās spēlēs, bet pēc desmit spēlēm līderis jau cits!

Protams, vērts atzīmēt, ka pēc "zaudētajiem punktiem" (proti, ignorējot sliktāko aizvadīto spēli) Ilze joprojām ir Raitim priekšā, un kas to lai zina, kurš no viņiem līksmos turnīra beigās. Tāpat uz uzvaru pietiekami reāli pretendē arī Guna, kurai jau ir pieredze nocelt citiem kopvērtējuma uzvaru no degungala. Līdz ar to būs spraigi. Kā ceturtais līderu grupā spēlēs Mārtiņš, kurš gan no pirmās vietas ir patālu (te visu vērtējam pēc punktiem bez sliktākās spēles): kamēr Raiti no Ilzes šķir nieka 3.1 punkts un Guna no pirmās vietas ir 29 punktu attālumā, Mārtiņam pret pirmo trijnieku ir jāatgūst 54.3 punkti - tas jau ir diezgan daudz. Otrajā grupā, kur spēlēs Raimonds K (pārmērīgi aizraujoties ar bloķēšanu Indijā tika pie ļoti vāja rezultāta), Baiba, Māra un Irbe, rezultāti ir izcili blīvi - 5. vietu no 8. šķir 4.2 punkti. Vēl itin reāli uz augšu var pacelties Gustavs no 9. vietas, bet nu ne gluži līdz pirmās vietas līmenim. Marina, Raimonds N un Gundars pat matemātiski īsti uzvarēt nevar (ignorējot šizoīdus scenārijus, kad visiem konkurentiem gadās punkti zem nulles) tālab vien, ka līderiem ir diezgan daudz "aizsargāto" punktu - proti, pat aizvadot vienu izcili sliktu spēli, Raitim tās vietā pieplusotos 82.2 punkti - līdz šim sliktākās spēles rezultāts, un tas tikai nāk par labu jau tāpat lielajam handikapam.

Vispār jau šajā vietā mums vajadzētu pastāstīt par to, cik kvalitatīvi turnīra dalībnieki bija sagatavojošies šīs kārtas spēlēm - ar tematiskiem ēdieniem, dzērieniem, mūziku un pat tērpiem, bet rītdien agri jāceļas uz lekcijām, līdz ar to šajā brīdi savu reportāžu beidzam. Par spēļu gaitu (varbūt) stāstīsim citreiz.