Neoficiālais Vienības brauciens 2019

2019-08-27

Līdzīgi kā pērn, arī šogad augusta pēdējā nedēļas nogalē organizēju Neoficiālo Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienu. Mazliet bija piekoriģēts pasākuma formāts, atsakoties no stingrās prasības, ka jābrauc kāds no 1938. gada maršrutiem, papildinot to ar iespēju vienkārši veikt vismaz 50 kilometru distanci (apļveida vai vienvirziena, kā nu dalībnieks pats vēlās). Kaut kā diezgan pašvaki pašam gāja ar pasākuma reklamēšanu, līdz ar to līdz pat pēdējam brīdim šķita, ka dalībnieku skaits būs būtiski mazāks kā pērn, taču beigās, šķiet, vismaz 50 dalībnieki kādu distanci veica, kas nebūt nav peļams rezultāts.


Kādas distances dalībnieki brauca? Te talkā nāks Viesu grāmata, kurā redzami sekojoši ieraksti:
- Anita: Skulte - Rīga (65km)
- mediamasterLV: Cēsis - Sigulda - Rīga (130km)
- AJ: Šauļi - Žagare - Tērvete - Jelgava - Rīga (163km)
- Dina, Viesturs, Dina, Sandis, Dāvis, Sanita: Engure - Jūrmala - Rīga (80km)
- "Veloprieks" (liela cilvēku grupa): Kuldīga - Rīga (155km)
- Ilze un Gaidis: Cēsis - Sigulda - Rīga
- Edgars: Kuldīga - Rīga
- Jana: Valmiera - Smiltene - Cēsis - Rīga
- Iveta un Gustavs: Rīga - Saulkrasti - Ragana - Murjāņi - Rīga
- Kaspars!: Rīga - Brenguļi - Rīga + Rīga - Tīnūži- Tumšupe
- Juris: Rīga - Jaunjelgava - Valle - Rīga (179.62km)
- Baiba, Aigars un Astra: Sigulda - Murjāņi - Iļķene - Kadanga - Ādaži - Baltezers - Bukulti - Rīga (71km)
- Ēriks: Bauska - Iecava - Rīga (79km)
- Liene: Rīga - Sloka - Ķemeri - Smārde - Ķesterciems - Jelgava - Rīga (165km)
- Ieva PĀ: Eleja - Jelgava - Rīga (72km)
- Zanda: Ainaži - Rīga (118km)
- Imants un Atis: Aizkraukle - Jaunjelgava - Rīga (105km)
- Papuass: Rīga - Suntaži - Mālpils - Rīga (142km)
- Ilze un Anita: Daugavpils - Rīga (249km)
- Kazhe: Liepāja - Skrunda - Saldus - Dobele - Jelgava - Rīga (243km)
- Marina un Kazhe (un Estere): Sloka - Ķemeri - Kauguri - Rīga (58km)

Vēl bija dalībnieki, kuri neieradās gala pasākumā, bet savas distances veica patstāvīgi - divi puiši (Igors un otrs, kura vārdu nezinu) atbrauca uz Rīgu no Daugavpils, Raimonds, kurš nobrauca Rīga - Tukums - Rīga, viens čalis, kurš finišēja Baložos, dzirdēju, ka kāds brauca arī no Alojas, bet kavēja uz finišu (tur gan man galīgi nav precīzas informācijas par to, kas brauca, kā brauca un vai vispār brauca). Lūk, karte ar ļoti aptuveniem dalībnieku maršrutiem (katru posmu atzīmējot tikai vienu reizi, nevis atbilstoši braucēju skaitam):


Precīzi, cik tieši kilometrus brauciena dalībnieki veica, pateikt ir grūti, bet mani visai aptuvenie aprēķini liecina, ka tie varētu būt 6500-7000 km, itin pieklājīga distance. Šobrīd esmu apņēmības pilns, ka nākamgad vajadzētu aktīvāk darboties ar pasākuma popularizēšanu (iespējams, vērts reklamēties kādos reģionālajos resursos) un līdz ar to jau šajā brīdī uzstādu ambiciozu mērķi - lai pēc 2020. gada Neoficiālā Vienības brauciena man būtu pārliecība, ka dalībnieki summā veikuši 10000 kilometrus.

Vēl viena šī gada inovācija (ja tā var teikt) bija pēcfiniša pasēdēšana pie alus kausa. Neko tematiskāku izdomāt nespējot, izvēle krita par labu Labietim Briāna ielā, tādējādi tie, kam bija vēl kas runājams, varēja to izrunāt. Arī mēs tai skaitā. Šogad dalībnieki palika bez medaļām, jo man pašam jau ir iestājies visādu bļembaku pārsātinājums. Droši vien pirms nākamā gada pasākuma uzrīkošu aptauju, lai noskaidrotu, vai dalībnieku vairākums vēlas kādu piemiņas zīmi vai nē.

Kā lai arī nebūtu, šogad bija pamatīgs kontrasts ar pagājušā gada vēso un lietaino laiku - gan sestdiena, gan svētdiena bija siltas un saulainas, iespējams, pat karstas, bet vismaz man šķita, ka braukšanai ar riteni laiks bija gana piemērots. Paldies dalībniekiem un uz tikšanos nākamgad! Pats jau esmu kalendārā atzīmējis, ka 29.-30. augusts būs Neoficiālā Vienības brauciena zīmē. Ir šādas tādas idejas formāta uzlabojumiem, bet par to stāstīšu citā reizē, tāpat kā par paša pieredzi šī gada braucienā.