Noticis Līču pusatklātais rogainings

2019-03-30

Nākamajā dienā pēc Rīgas pavasara rogaininga notika šī sērsnu mēneša nozīmīgākās sportiskās sacensības - Līču pusatklātais rogainings. Protams, kā jau tas pusatklātajiem rogainingiem raksturīgs, ne katrs ir informēts par šādu sacensību nozīmību, un arī šoreiz (pretēji dažu dalībnieku vēlmēm) rogainingā varēja piedalīties tikai personīgus uzaicinājumus saņēmuši dalībnieki, kuru gan šajā reizē bija visai daudz un, domājams, šo varētu saukt par vēsturē viskuplāk apmeklēto pusatklāto rogainingu.

Pasākuma nolikumā bija teikts, ka Līči ir vairāk nekā tikai dzīvnieku patversme Ulubele un jāatzīst, ka organizētājiem ļoti labi izdevās parādīt, ka viņu apkaimē patiešām ir itin daudz apskates vērtā. Savvaļā dzīvojošu preses kiosku ciemats, vairākas glītas vietas pie Mazās Juglas, avots, meži un klajumi, iespaidīgākas un mazāk iespaidīgas privātmājās un pat daudzdzīvokļu māja ar adresi "Bebri". Startējot ģimeņu klasē (atšķirībā no Rīgas rogaininga, pāris ar bērnu ratos šeit skaitās ģimene!), protams, ne visur varēja ļoti viegli tikt un mēs ne reizes nemēģinājām šķērsot Mazo Juglu pa azimutu (tā noteikti būtu uzvaroša stratēģija, bet šķiet, ka pat Elites klasē neviens tā īsti nedarīja, tomēr šādu tradīciju pusatklātajos nav).

Kontrolpunktu meklēšana diezgan bieži sanāca laikietilpīga, jo tie ne vienmēr atradās aplīša centrā, leģendas nebija un kartes detalizācijas pakāpe arī nebija tā augstākā. Protams, ja pusatklātais rogainings notiktu, izmantojot Trīsverstu karti, būtu grūtāk, bet arī izsniegtajā kartē ceļu daudzums bija būtiski zemāks nekā dabā (toties vismaz ēkas lielākoties bija iezīmētas precīzi). Vienu kontrolpunktu mēs vispār neatradām, vienā citā palīdzēja sastaptais organizētājs. Bet noteikumi jau visiem bija vienādi, līdz ar to viss notika godīgi un pamata rakstīt atklātas vēstules ASV prezidentam nevienam nebija. Cik varējām, tik skrējām ar ratiem, kad nevarējām, tad gājām. Divu stundu laikā sakrājām vienpadsmit kilometrus un atradām, šķiet 21 kontrolpunktu (24 punktu vērtībā). Jāatzīst, ka šis rezultāts bija itin cienījams - Elites grupā no 12 komandām tikai 4 bija rezultatīvākas par mums. Mazāk sekmīgi mums gāja papildspēlē - kontrolpunktos atrasto līču kontūru identificēšanā. Ne mums tādas spējas kā Edijam atpazīt Gdaņskas līci pēc kontūras, ne pacietība un dotības gūglēšanā.

Elites klasē šajā reizē piedalījās veselas 12 komandas. Pēc dalībnieku sastāvu noskaidrošanas biju pilnīgi pārliecināts, ka Edijs un Baiba (komanda "Aizver žaunas") visus "saplēsīs", kā jau panākumiem bagātākie pusatklāto rogainingu dalībnieki Latvijā. Taču izrādījās mazliet citādāk - šajā pasākumā piedalījās arī mums nezināmā komanda Antra un Reinis jeb "Nēģu acis", kas izrādījās gan izcili atlētiski, gan arī lieli eksperti līču jautājumos. Distancē viņi par diviem punktiem pārspēja Baibu un Ediju, bet ar līčiem savu pārsvaru palielināja vēl par 6 punktiem. Trešo vietu tikām izcīnīja komanda "Asaru krelles" Mārtiņa un Kaspara sastāvā.

Ģimeņu klasē toties triumfēja "Omega 3-6-9" jeb Estere ar vecākiem, otrajā vietā bija Grūbes (ieskaitot Šeronu) kā "Līņu tīņi" un trijnieku noslēdza Beinertu ģimene, saukta arī par "Plekstu dzimtu".

Paldies organizētājiem (Nikoluškinu dzimtai), paldies dalībniekiem, paldies balvā izcīnītajai skumbrijai! Ar nepacietību gaidīsim nākamo pusatklāto rogainingu (neatkarīgi no tā, būsim mēs tajā organizētāji vai dalībnieki)!