An Ideal Husband
book — UK — 1895

8.0
Līdzās lugai par Ernestu šis parasti tiek atzīts par veiksmīgāko Oskara Vailda veikumu drāmas lauciņā. Lugas tematika ir Vaildam tipiska, tajā darbojas nagātie un ietekmīgie&39; kuriem gan katram ir pa kādam skeletam skapī, jo tukšus jau skapjus turēt cilvēki nemēdz.
Galvenais lugas varonis sers Roberts ir ietekmīgs politiķis ar perfektu reputāciju, sieva viņu uzskata par ideālu vīru. Taču viņa pagātnē ir kāda epizode, kuras dēļ tik ideāls Roberts tomēr nav, proti, viņa kapitāla pamatā ir tas, ka viņš jaunības dienās ņēma un pārdeva kādu valdības noslēpumu, kas parasti neit kopā ar perfektu reputāciju. Un tagad kāda sieviete, kua zina šo viņu noslēpumu, šantažē seru Robertu ar mērķi iegūt viņa atbalstu kādai shēmai Latiņamerikā, un sers Roberts ir morālas dilemmas priekšā, proti, pakļaujoties šai shēmai viņš zaudēs cieņu savas sievas acīs&39; bet nepakļaujoties tai viņš riskē nonākt vēl lielākos sūdos. Īsi sakot, tipiska lose-lose situācija. Taču lieki teikt, ka komēdijas žanrā no jebkurām problēmām ir iespējams izķuroties un šī luga šajā gadjumā nav izņēmums.
Kālab tā ir lbāka par iepriekšējām Vailda lugām? Kolorītāki personāži&39; vairāk shēmošanas, asprātīgāki dialogi un visādi citādi - aktuālāka luga. Labs, man patika!
2012-10-19
comments powered by Disqus