Pēdējās Restorānvagona aktualitātes

2015-03-20

Vilcieniņu meistarībā pēdējā laikā norises bijušas tik haotiskas, ka pat labākajam "Restorānvagona" korespondentam Engelbertam Grīviņam uz vairākām nedēļām pārtrūka filma, mēģinot izsekot visām šī turnīra aktualitātēm. Beidzot, pateicoties mūsu medicīnas darbinieku smagajiem pūliņiem, Grīviņš ir atgriezies ierindā un gatavs ziņot to, ko nu viņam ir izdevies saprast.

Daži turnīra dalībnieki jau izspēlējuši visas 11 standarta formāta kārtas un gaida savu pretinieku noskaidrošanu pēdējai kārtai. Citiem tikām vēl pat divas spēles nav aizvadītas. Kopumā vēl nav izspēlētas četras spēles, bet šo to ir iespējams prognozēt.

Pirmkārt, sadalījums pa galdiņiem pēdējai kārtai. Ar 100% garantiju pie pirmā galdiņa asiņainajā finālā spēlēs Baiba, Guna, Ilze un divi kungi. Par kungu personībām vēl ir iespējami šādi tādi varianti. Vislabākajā pozīcijā atrodas Gints, kuram ir vēl pietiekami reālistiskas iespējas pie līderu galdiņa sēsties ar otro starta numuru. Lai garantētu sev vietu pieciniekā, Gintam atlikušajās divās kārtās nepieciešams iegūt vien 322 punktus (no 420 iespējamiem). Tāpat ar labu spēli sev vietu pieciniekā var garantēt Edijs - viņam nepieciešams pēdējā kārtā iegūt 190 punktus. Tikām Raitis savas spēlītes jau ir aizvadījis un viņam viss ir atkarīgs no Edija un Ginta snieguma pēdējās spēlēs. "Restorānvagons" sazinājās ar totalizatoru kantori Optibet un uzzināja, ka pēc viņu domām pirmais piecinieks būs sekojošs: Baiba, Guna, Gints, Ilze un Raitis. "Edijam vēl priekšā ir spēle Ārlavas ārēs pret Gintu, kuram arī ir ļoti augsta motivācija, līdz ar to uzskatām, ka viņam būs grūti iegūt Raita apsteigšanai nepieciešamo punktu daudzumu" - tā izteicās Optibet vilcieniņu prognožu eksperts Māris P.

Otrajā pieciniekā pagaidām ar garantiju zināmi divi dalībnieki: Raimonds un Laura, kas savas visas spēles jau aizvadījuši. Ar 98.5% pārliecību var teikt, ka šajā grupiņā būs arī Mārtiņš, kuram 134.6 punkti garantēs vismaz desmito vietu. Ceturtais dalībnieks būs tas, kam neizdosies tikt pieciniekā (Edijs vai Raitis, mazticamāk - Gints). Tomēr spraigākā cīņa gaidāma par pēdējo vakanci pie otrā galdiņa. Teorētiski pretendenti ir veseli četri: Irbe, Anita, Gustavs un Iveta. Kamēr Iveta savas spēles jau ir aizvadījusi, pārējiem trim vēl ir iespēja pozīcijas uzlabot vai pasliktināt. Salīdzinoši labākajā pozīcijā atrodas Irbe, kurai ir aptuveni 28 punktu pārsvars pār Anitu un 34 punkti pret Gustavu. Ivetai tikām cerības uz desmito vietu ir vien pie nosacījuma, ka visa trijotne savas pēdējās spēles izgāž. Ļoti nozīmīga līdz ar to būs spēle, kurā Irbe un Anita satiksies aci pret aci - ja kādai no viņām izdosies gūt lielu pārsvaru Nīderlandē, tas varētu kļūt par izšķirošo faktoru desmitās vietas izcīņā. Teorētiski Irbe veiksmīgas pēdējās kārtas gadījumā var pat apsteigt Lauru un izcīnīt 9.vietu, bet tas vairs nav tik principiāli. Optibet eksperta prognoze gan šajā reizē ir atšķirīga no skaitliski ticamākā varianta: "Mūsu analīzes liecina, ka pie otrā galdiņa sēdēs Edijs, Mārtiņš, Raimonds, Laura un Iveta. Irbei un Anitai pastāv zināms risks Nīderlandē palikt jaņos, bet Gustavs šajā sezonā ir gaužām nestabils spēlētājs." Restorānvagona redakcija šādai pozīcijai gan nepiekrīt - gan Irbe, gan Anita šosezon Nīderlandi jau ir spēlējušas, un ar gana labiem sasniegumiem, līdz ar to gan jau, ka desmitniekā iekļūs kāda no viņām.

Kas attiecas uz pašām aizvadītajām kārtām, tajās bija dažas patiešām aizraujošas spēles, bet laika ir pagājis daudz, un kurš visu lai vairs atcerās! Katrā ziņā Engelberts Grīviņš atcerās vien to, ko izdevies atrast nopludinātajos spēļu protokolos, bet ir bažas, ka tie, tāpat kā čekas maisi, ir piedzīvojuši savu devu revīziju, un pikantāko materiālu tur vairs nav. Tā par Ediju var uzzināt, ka pēc ciemiņu uzņemšanas turnīrā viņš vēl veselu nedēļu bija spiests ēst siļķi ar biezpienu, kamēr Raitis kādā spēlē esot tik ļoti d*rsies un izcēlies ar komentēšanu, ka viņu gandrīz ieslēguši karcerī. Dažas spēles notika izbraukuma sesijā Liepājā, kur Ētikas komisijas pārstāvjiem bija nopietnas problēmas ar ētiku. Neko citu atcerēties neizdodas pat pēc vizītes pie hipnozes speciālista.