Restorānvagons ziņo par Vilcieniņu meistarību

2014-10-08

Aizvadītajā nedēļas nogalē uzsākta jaunā 2014./2015.gada sezona prestižajā Vilcieniņu meistarībā. Salīdzinoši ar iepriekšējo sezonu, notikušas būtiskas pārmaiņas.


Pirmkārt, turnīra norise pielāgota Rietumu pasaulē populārajai rudens/pavasaris sistēmai (uz tādu Latvijas futbola Virslīga pārgāja jau 1938./39.gadā). Izmaiņas ir arī dalībnieku sarakstā - iepriekšējās sezonas pēdējo divu vietu ieguvēji Iveta un Jēkabs pārgājuši uz 1.līgu, tāpat dalību atsaucis turnīra dalībnieks Juris. Anonīms avots "Restorānvagonam" pavēstīja, ka Jurim neesot izdevies atrast ģenerālsponsoru savam startam šīs sezonas Vilcieniņu līgā. Toties klāt nākuši seši jauni dalībnieki: Marita, Gints, Agnese, Gundars, Laura un Miks. Redzēs, kā viņiem veiksies 12 kārtu garajā sezonā, kur līdzās iepriekš pieredzētajām nākušas klāt arī divas jaunas trases: Āfrika un Vācija, kā arī vairākas jaunas nominācijas.


Jaunās sezonas pirmajā kārtā jau sākuši iezīmēties pirmie favorīti - ar perfektu rezultātu sezonu uzsākuši Guna un Edijs (kurš tāpat ar divām uzvarām sāka iepriekšējo sezonu), turpat netālu ir arī Mārtiņš un Ilze. Tikām tikai 14.vietā pēc pirmās kārtas ir pērnā turnīra uzvarētājs Gustavs, kuram "Skandināvijā" Edijs sarūpēja ļoti smagu zaudējumu.


Mūsu izdevuma speciālkorespondents sazinājās ar dažiem turnīra dalībniekiem, mēģinot noskaidrot atbildes uz turnīra līdzjutējiem būtiskākajiem jautājumiem.

Turnīra Kārtības un Tikumības komisijas vadītājs Edijs (34) par jauno sezonu izsakās optimistiski: "Mērķi ir paši augstākie, kā vienmēr. Pārmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būs tikai par labu. Domāju, ka jaunie dalībnieki viegli nepadosies un izrādīs cienīgu konkurenci veterāniem. Tāpat klāt nākušas jaunas kartes."

Vilcieniņu meistarības iniciatore Ilze ekskluzīvā intervijā "Restorānvagonam" raksturoja savus iespaidus par pirmajām aizvadītajām spēlēm: "Man šķita, ka spēles bija ļoti spraigas, biju piemirsusi, cik nopietni sastrēgumi Eiropas spēlē var veidoties kartes vidusdaļā, kad četri spēlētāji vienlaicīgi mēģina izbūvēties uz Venēciju." Ilzesprāt, šim turnīram papildu pievilcību piešķir arī jauno dalībnieku iesaistīšanās, parādoties atšķirīgai spēlēšanas taktikai. Ilze atteicās detalizēti komentēt kuluāros izskanējušās runas, ka viss turnīrā ir nopirkts un meistars ir jau zināms. Atbildē uz šo pretrunīgi vērtējamo jautājumu Ilze izteicās, ka šajā jautājumā viedoklis varētu būt Kārtības un Tikumības komisijai, bet satraukumam neesot pamata. "Ja kādam šķiet, ka kaut kas ir sarunāts, lai tad viņi mēģina kādu piekukuļot!" izaicināja baumotājus Ilze.

Mums izdevās sazināties arī ar iepriekšējās Vilcieniņu meistarības sezonas uzvarētāju, Pasaules čempionāta dalībnieku Gustavu, kurš piekrita sniegt īstu komentāru: "Pasaules čempionātā līmenis ir ļoti augsts, bet Vilcieniņu meistarība neko daudz neatpaliek." Par paša sniegumu jaunās sezonas pirmajā kārtā Gustavs izteicās ļoti neitrāli: "Es neteiktu, ka spēles nebija veiksmīgas, tomēr tika labi pavadīts laiks spēlējot." Raksturojot to, kas gaidāms sezonas turpinājumā, Gustavs bija pārliecinošs: "Būs interesanti!"

"Restorānvagona" redakcija pievienojas Gustava viedoklim un sezonas garumā turpinās sekot šī nenoliedzami aizraujošā turnīra gaitai.