Restorānvagons ziņo: Solvita Āboltiņa neiesaistīsies Vilcieniņu meistarībā

2014-10-30

Pirms dažām dienām "Restorānvagona" speciālkorespondents mazliet iestiprinājās stacijas bufetē, kur viņam gadījās noklausīties visai intriģējošu sarunu starp diviem vilcieniņu meistarības dalībniekiem. Īsti visu sadzirdēt viņam gan neizdevās, bet sarunā tika minētas tādas tēmas kā "Solvita Āboltiņa", "piedāvājums, no kura neatsakās", "gājiens ar zirdziņu", "atdot vietu". Tā vien šķita, ka Āboltiņas kundze esot ieinteresēta ieņemt vietu šīs sezonas Vilcieniņu meistarībā, izspiežot no turienes kādu no pamatsastāva dalībniekiem. Dabiski, ka šādā situācijā speciālkorespondents centās noskaidrot lietas apstākļus iespējami precīzāk, jo mūsu lasītājiem ir tiesības zināt to, kas notiek Vilcieniņu meistarības aizkulisēs.


Vispirms sazinājāmies ar turnīra dalībnieci Anitu, kura uz mājieniem par potenciālo Āboltiņas kundzes iesaistīšanos Anitas vietā reaģēja itin šerpi: "Tās ir tikai baumas!" viņa teica, "Vai jums to ir teikusi pati Solvita Āboltiņa? Pārbaudiet labāk savus avotus! Nekāda dalībnieku aizstāšana turnīrā nenotiks, lai gan Āboltiņas kundzei varētu būt interese piedalīties šajā turnīrā Šmita zaļās mērces dēļ."

Kas īsti ir Šmita zaļā mērce, mēs pagaidām vēl necentāmies noskaidrot (domājams - kaut kāds koda apzīmējums), un nekādu lielāku skaidrību neizdevās iegūt arī no vēl viena Meistarības dalībnieka Ginta, kurš pateica vien: "Tā nav patiesība, bet tās ir labas baumas!" Lielāku skaidrību centāmies iegūt no Marinas, kura reaģēja emocionāli: "Ak, dievs! Iespējams, Āboltiņas kundzei varētu būt bijusi interese piedalīties Meistarībā, jo šis ir ļoti prestižs turnīrs, taču tagad, kad viņai ir nodrošināta vieta Saeimā, Vilcieniņu meistarība domājams nonāks otrajā plānā. Vienlaikus es nenoliedzu un neapstiprinu šo baumu patiesumu, atzīstot, ka Āboltiņas kundze parasti sasniedz to, ko viņa vēlas."


Tātad, pagaidām nekas neliecina par Solvitas Āboltiņas gaidāmu parādīšanos Vilcieniņu meistarības dalībnieku vidū. Taču tas nebūt neizslēdz jaunus pavērsienus šajā sāgā - speciālkorespondentam ir radusies teorija, ka patiesībā vieta Meistarībā tikusi piedāvāta Jānim Junkuram, turklāt - nevis vieta pie dalībnieku galda, bet gan erotiskā fotosesijā nākamā gada Vilcieniņu meistarības kalendāram. "Restorānvagons" turpinās sekot Āboltiņas-Junkura-geitai arī turpmākajos numuros.

Tikām Vilcieniņu meistarībā noslēgušās otrās kārtas spēles. Līdera dzelteno krekliņu arī pēc otrās kārtas paturējis Edijs. Perfektu rezultātu šajā kārtā viņam gan neizdevās iegūt - par spīti teju divreiz vairāk izpildītajām Šveices misijām viņam šajā spēlē neizdevās uzveikt Anitu, kura gan nekavējās uzslavēt Ediju: "Viņš ir ļoti viesmīlīgs, zaļā mērce ir izcila!" (atkal jau tā zaļā mērce - red.piezīme)Otrajā vietā kopvērtējumā ieskrējis turnīra debitants Gints, kurš dalījās savos iespaidos ar "Restorānvagonu": "Prognozes ir neprognozējamas, viss var notikt. Pagaidām esmu pārsteigts par Gustava vājajiem rezultātiem, viņu redzēju kā vienu no turnīra līderiem. Pašam tikām līdz šim bijusi necerēta veiksme, redzēs, vai tā turpināsies arī tālāk."

Ne tik ļoti veiksmīgi rezultāti līdz šim bijuši Marinai, bet viņai ir izdevies atrast cita veida motivāciju dalībai turnīrā: "Šogad es cenšos tik ļoti neuztraukties par rezultātu, bet vairāk izbaudīt pašu spēles procesu. Cīnīties par pirmajām vietām man pagaidām nav iespējams, jo līga ir ļoti spēcīga, ne velti vienīgais Pasaules čempionāta dalībnieks no Latvijas pagaidām nav pat Meistarības līderu vidū. Tā kā kopvērtējumā uz augstām vietām nepretendēju, plānoju cīnīties par citām nominācijām."