Fantastiski
music — Latvia — 2016

7.5
Tas ir patiesībā itin šokējoši - esmu pieredzējis tos laikus, kad "Rīgas Modes" vēl saucās "Komjaunatne" un Depo iesildīja "Baložu pilnus pagalmus", bet šogad tā uzvarēja Zelta mikrofonā kategorijā "gada popmūzikas albums". Nezinu, ko par to teiktu vai domātu Māris Šverns.

Būtu gan pārspīlēti teikt, ka Kalvis Bormanis un kompānija spēlē tipisku popmūziku - pietiek kaut vai drusku iepazīties ar grupas tekstiem, lai tu saprastu, ka viņu tematika nav gluži līdzīga Laura Reinika vai pat Dona repertuāram. Viena no tipiskākajām iezīmēm ir tāda, ka Rīgas Modes manā skatījumā drīzāk raksta prozas nevis dzejas tipa tekstus. Pat tajās reizēs, kad dziesmas šķiet esam gandrīz par mīlestību (vai pat pilnībā par mīlestību), tas var atdurties pret salīdzinājumu ar "Skonto" rezervistiem. Kādā no dziesmām līdzās mīlestībai pret futbolu grupa atklāj arī tādas pat jūtas pret jauno vilni - un tas patiešām nav grūti saskatāms, ka Rīgas modi (kas, protams, nāk no Ogres) ietekmē gan jaunais vilnis, gan disko mūzika. Varbūt ne gluži viss albums, bet vismaz atsevišķas tā kompozīcijas atsauc prātā "Scissor Sisters" daiļradi - un šajā situācijā es to drīzāk izsaku kā komplimentu. Kaut kādā mērā tā gan varētu būt tiesa, ka šis ieraksts mani vairāk uzrunā savu tekstu un mazāk - mūzikas dēļ, bet patiesībā tas man tiešām itin labi iet pie sirds (lai arī jāatzīst, ka tas galīgi neskan no laptopa skaļruņiem - tam nepieciešama adekvātāka audio sistēma). Tieši šī iemesla dēļ jāatzīst - būšu itin priecīgs, ja man gadīsies to iegūt savā krājumā vinilā (jo vinilu nav iespējams klausīties caur laptopu, bet tikai adekvātā veidā). Riktīgi sajūsminos par dziesmu "Bojfrendi", tāpat "90-tie". Ko gan nesaprotu - "Viņa ir ballītēs", kurā atrodas vieta arī repošanai (un ļoti reti gadās, ka man repošana šķiet adekvāta un vajadzīga, un šī nav tī reize).

Nezinu, vai Rīgas Modes ir popmūzika un vai tā ir gada popmūzika Latvijā - bet mani priecē, ka to par tādu atzīst, jo negribētos tomēr dzīvot zemē, kur par gada popmūzikas mākslinieku atzīst, teiksim, Nikolaju Puzikovu (ar kuru RM konkurēja šai kategorijā). Plus vēl viņi ir futbola cienītāji, kas Latvijā ir relatīvs retums.
2017-05-26
comments powered by Disqus