Ruby Sparks
film — USA — 2012

6.5
Neatceros, kuram latviešu rakstniekam bija stāsts par rakstnieku, pie kura kādu dienu ieradās viņa uzrakstīts personāžs un ievācās uz dzīvošanu, jo autors viņu bija radījis kā nepietiekami pārtikušu un, ja nemaldos, alkoholiķi. Šajā filmā notiek gandrīz tas pats, ar to vien atšķirību, ka Rūbija Spārksa ir simpātiska jauna sieviete, kura nemēdz pievemt sava radītāja kurpes. Tiesa, grāmatā kurpju pievemšanas arī nebija, tā ir mana отсебячина.
Tātad, Kelvins ir čalis, kurš tīņa gados uzrakstīja mega bestselleru, taču pēdējā laikā viņš cieš no nespējas uzrakstīt neko jaunu, viņam nav nekādu cilvēcisku kontaktu, tik vien kā ar seksa pārņemto brāli un psihiatru doktoru Rozentālu. Taču tad pie viņa kādu nakti sapnī atnāk viņa - sapņu meitene. Kelvins sāk par viņu rakstīt, nosauc viņu par Rūbiju Spārksu un kādu rītu ierauga Rūbiju savā dzīvoklī, izrādās - viņi jau kādu laiku ir pāris.
Kelvins nav traks, līdz ar to viņš uzreiz mēģina noskaidrot, vai viņš gadījumā nav sajucis prātā, taču atklājas, ka Rūbiju redz ne tikai viņš, bet arī visi pārējie, brāli ieskaitot, turklāt brālis zina, ka viņa sākotnēji bijusi literārs personāžs. Kelvinam sākas visai smags freakout, bet ar laiku viņš pieņem to, ka Rūbija tagad ir reāla, kas nav jau tik grūti, jo viņa ir viņa sapņu sieviete. Tiesa, joprojām viņam ir pār viņu vara - jebkas, ko viņš par Rūbiju uzraksta, uzreiz piepildās, piemēram, viņa sāk runāt franciski. Lai arī brālis viņam dod tieši tādus padomus, kā no šāda personāža varētu gaidīt (uztaisi viņai lielākus pupus!), Kelvins ar Rūbiju sāk manipulēt citā veidā - kad atklājas, ka viņa attiecībās ar Kelvinu nav laimīga, viņam pietiek uzrakstīt vienu teikumu, lai viņa atkal tāda būtu. Protams, šī laime ir drīzāk tāda, kāda varētu būt, ja Kelvins savu draudzeni barotu ar narkotiskām vielām, bet ko gan citu varētu šajā situācijā vēlēties. Ar laiku viņam, protams, ir lemts saprast, ka šāda attiecību problēmu risināšana nav perfekta, taču kļūdīties ir tikai cilvēcīgi.
Jāatzīst gan, ka es šo savu power izmantotu drusku savādāk. Proti, ja jau Kelvins pats atzīst, ka Rūbija ir viņa sievietes ideāls (gan vizuāli, gan raksturā), tad laikam nav grūti secināt, ka viņu attiecību problēma ir viņš pats. Kas nozīmē - viņš varētu ar savu rakstnieka spēku vienkārši atsākt viņu attiecības no nulles un mainīt savu, bet nevis Rūbijas uzvedību, mācīties no savām kļūdām, ja jau viņam ir šāda iespēja. Protams, ilgtermiņā arī tas nav nekāds labais risinājums, bet noteikti - jēdzīgāks par viņa paša izvēlēto.
Man patika filmas premisa, bet ne pārāk patika tās varoņi, līdz ar to gala iespaids par filmu ir neitrāls.
2012-11-02
comments powered by Disqus