Safety Not Guaranteed
film — USA — 2012

8.5
Kā tu reaģētu, ja ieraudzītu vietējā avīzē sekojošu sludinājumu: "MEKLĒJU: Kādu, kas ar mani kopā atgriezīsies pagātnē. Šis nav joks. Samaksa pēc atgriešanās. Jāņem pašam savi ieroči. Esmu šo iepriekš darījis tikai vienreiz. DROŠĪBA NETIEK GARANTĒTA."
Šāds sludinājums ir pamatā vienai no labākajām filmām, ko šogad esmu noskatījies. Vispār jau man ir zināma vājība pret filmām par ceļošanu laikā, taču šī filma nav gluži tāda, kā vairums šīs tematikas darbu. Tas nav tāds Mindfuck kā Primer vai Timecrimes, tā nav tik nenopietna kā Frequently asked questions about Time Travel un tik popsīga kā The Butterfly Effect (domājams, tagad mans vērtējums pēdējai šī saraksta filmai būtu ievērojami zemāks nekā pirms 8 gadiem).
Patiesībā šī filma vispār nav par ceļošanu laikā, tā ir filma par cilvēkiem, attiecībām, pagātnes sāpi. Čalis, kas ieliek sludinājumu avīzē, to domā pilnā nopietnībā, sludinājumu ierauga popsīgs žurnālists, kam rodas doma par asprātīgu sižetu viņa žurnālam. Viņš paņem līdzi divus praktikantus un dodas uzmeklēt sludinājuma iesniedzēju. Kad izrādās, ka žurnālistam ar "ceļotāju laikā" kontakts neveidojas, par sarunu vedēju (un potenciālo ceļojuma biedri) kļūst meitene, kurai pašai ir pietiekami daudz iemeslu vēlēties atgriezties pagātnē, jo tagadnē viņa nav sevišķi laimīga.
Filma nav tik ļoti par to, vai čalis tiešām spēj uzbūvēt laika mašīnu un par ar ceļošanu laikā saistītajiem paradoksiem, jo gana daudz notiekošā ir arī tagadnē. Tai skaitā - žurnālistam ar jaunības dienu mīlestību, kuru viņš nav aizmirsis 20 gadu garumā. Nez kāpēc šī filma tiek saukta par komēdiju, lai gan patiesībā tā noteikti tāda nav, taču neatkarīgi no žanra - tā ir patiešām lieliska, silti iesaku arī tev to noskatīties, domāju, ka tev patiks!
2012-11-02
comments powered by Disqus