Sightseers
film — UK — 2012

7.0
Pārītis dodas romantiskā ceļojumā automašīnā ar karavānas tipa piekabi. Viņi izbauda Lielbritānijas brīnumainos skatus, izbauda divvientulību un laiku pa laikam kādu nogalina. Tā varētu īsumā atstāstīt šo filmu.
Kriss vēlas būt rakstnieks, taču viņam nav ne miņas no iedvesmas. Viņš cer, ka viņa draudzene Tīna varētu būt viņa mūza, taču laikam jau viņā nav nekādas rakstnieka dzirksts. Toties viņā pilnīgi noteikti ir slepkavas dzirksts. Viņš gan pats vismaz savām darbībām atrod attaisnojumu - ka cilvēki, kurus viņš nogalina, nav sevišķi labi. Piem., "He&39;s not a person, he&39;s a Daily Mail reader". Tā šķiet, ka es kaut kur redzēju šīs filmas reklāmas rullīti, jo šī frāze bija palikusi atmiņā. Tikām Tīna sāk slepkavot sākumā tādēļ, ka viņai šķiet, ka Kriss no viņas to gaida, taču Krisa prāt viņas slepkavības ir haotiskas un bezmērķīgas, kamēr viņējās - atbilstošas kaut kādai sistēmai. Patiesībā neko vairāk es pat nevaru piebilst.
Filma, protams, ir dīvaina, kā jau tas britiem raksturīgs. Brīžiem tā pat šķiet komiska, taču patiesībā, protams, ir visnotaļ biedējoša, reizēm pat sirreāla. Varoņi ne tikai nav skaisti, bet arī viņu uzvedībā ir grūti atrast jebko simpātisku, un tomēr filma patiesībā ir itin spēcīga, lai gan manā skatījumā tajā ir pārāk daudz melnuma un pārāk maz komēdijas.
2013-08-19
comments powered by Disqus