Sin Nombre

Es neesmu vardarbīgu filmu cienītājs - man daudz labāk patīk filmas, kur varoņi daudz runā, nekā tādas, kur varoņi viens otram krāmē pa seju. Tas arī ir iemesls, kāpēc "Sin Nombre" par spīti daudzajiem slavas vārdiem, ko šī filma ir saņēmusi, tik ilgi dzīvoja manā "kaut kad jānoskatās" filmu sarakstā.
Villijs jeb Kaspers ir dalībnieks starptautiskā bandā. Viņš pats principā ir normāls čalis, taču ne pilnībā, jo citādi ir grūti būt dalībniekam organizācijā, kur iniciācijas ceremonijā tevi vispirms smagi piekauj, bet pēc tam dod uzdevumu nogalināt konkurējošās bandas dalībnieku. Filmas sākumā Kaspers ieved bandā jaunu puiku, kurš saņem iesauku Smailijs. Ilgi gan būt par Smailiju nav iespējams, ja esi šīs bandas biedrs - īsti iemesla smaidīt tur nav.
Kasperam ir draudzene - meitene, kura nezina par viņa saistību ar bandu, līdz ar to viņš to cītīgi slēpj no saviem draugiem, līdz kādu brīdi viss atklājas. Bandas biedri šo uzskata par bandu nodevušu tipāžu, un viņa "priekšnieks", mēģinādams Kaspera draudzeni izvarot, viņu nejauši nogalina. Kārtējo reizi apliecinot, cik noderīgi ir būt bandas biedram - banda ir kā liela ģimene, kas tevi vienmēr aizstāvēs (piem., nogalinot vienīgo cilvēku, kuru tu mīli). Kaspers to ņem ļaunā un nākamās laupīšanas misijas ietvaros (aplaupot cilvēkus, kas mēģina nelegālā veidā aizceļot uz ASV) "priekšnieku" nogalina, izmantojot vienu no skaistākajiem ieročiem šajā situācijā - mačeti. Pie reizes viņš no visai pretīgā tipa izglābj kārtējo meiteni, kura Kasperā uzreiz iemīlas. Ne pārāk gudri darīts, jāatzīst, jo čaļa dienas ir skaitītas - banda neko nemēdz aizmirst un piedot. Sākas bēgšana, kurai nevar būt laimīgas beigas. Turklāt Smailijam, lai viņš nekļūtu par nākamo Kasperu, ir dots uzdevums nošaut savu bijušo draugu.
Filma ir ļoti spēcīga kā trilleris, tā burtiski pielīmē tevi pie ekrāna, tāpat var uzslavēt to, cik sulīgi tā ir nofilmēta un cik biedējoši skaudri. Kā jau ievadā minēju - neesmu vardarbīgu filmu cienītājs, bet vienlaikus jāatzīst - filma pilnīgi noteikti ir laba un noskatīšanās vērta.
2013-07-14
8.0
comments powered by Disqus