Live at Nabaklab
concert — Latvia — 2013

8.5
Brīnišķīgs koncerts, skaisti pavadīts vakars! Iespējams, ar šādu aprakstu būtu pietiekami.
Par atklāsmi, ka "Skumju akmeņi" ir kaut kas skaists, varu izteikt pateicību @KarlisSimanis, kurš par šo koncertu ieminējās ģīmjugrāmatā, citādi ne vella es nebūtu tās ierakstu klausījies un ne vella es nebūtu uz šo koncertu gājis.
Pašu Kārli es koncertā gan tā arī neieraudzīju, taču zināmu seju tur bija daudz - gan tādas, ko pazīstu personīgi, gan netiešā veidā zināmas (piem., es diezgan droši neesmu pazīstams ar MrSensors). Toties Acetonu un Ciklisko Triketonu es pazīstu, tāpat koncertā bija novērojams Mēnessbērns, Reinis no ĀĢ, pie ārdurvīm tika ievērota Pie_Godo, gan jau bija vēl zināmi cilvēki. No personīgi nepazīstamajiem aktīvākais šī pasākuma dalībnieks gan noteikti bija Peksis, kurš ar savu deju partneri rūpējās par "Skumju akmeņu" uzstāšanās šova pusi.
Patiesībā gan vispirms uzstājās grupa "Ocean Path", kas atmiņā noteikti vairāk palika ar savu divu dziedošo meiteņu kleitām - kamēr pavadošais ansamblis bliež (un te šis vārds ir vairāk kā vietā) enerģisku gotisku metālu, skatuves centrā ir uzpucētas meitenes kleitiņās, kuras visai interesanti dzied. Nevaru teikt, ka šis priekšnesums būtu kaut kas izcils - bet atmiņā paliekošs pilnīgi noteikti.
Toties Skumju akmeņi! Eh, kas tas bija par koncertu! Helēnas Kozlovas balss ir kaut kas fenomenāls - satriecoši ekspresīva, ar plašu spektru, vienā mirklī viņa no liega trausluma pāriet mežonīgā spēkā, un vispār šīs grupas dziesmas dzīvajā iegūst otro un pat trešo elpu. Izskanēja teju viss jaunā īsti neizdotā albuma saturs un arī vecākas dziesmas (lai arī jaunās, kā zināms, ir vecas). Kā izrādās - albums nemaz citādi iegādājams kā lejupielādējams bez maksas no Interneta nebūs - interesanta pieeja, bet gan jau ka pamatota. Katrā ziņā - tiešām lielisks koncerts, esmu ļoti gandarīts, ka tajā biju.
2013-05-31
comments powered by Disqus