Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 1.maijs

2020-05-01

RFK zaudē Tallinā un Kuldīgā. Latvieši labāki par japāņiem atsevišķās viegatlētikas disciplīnās.

Latvis

RFK zaudējis nepelnīti vakar Tallinā cīņu ar Tallinas futbola klubu. Igauņi guva 3-1 uzvaru, pateicoties nevērīgajam, lai neteiktu, ka partejiskajam, tiesnesim, kas atzina kā likumīgi iesistus 2 tādus vārtus, kur bija nepārprotama aizmugure. Pirmais puslaiks beidzās par labu Tallinas klubam. Vārtus iesita Petersons. Otrā puslaikā Rīgas klubs ar sava Pētersona šāvienu stāvokli izlīdzināja. Tad igauņu klubs atzīmēja divus vārtus, kurus abus iesita kreisais ārējais Breners. Rīgas kluba sastāvā bija: vārtos Vizla, aizsargos Roze, Grāvelis, pussargos sākumā Lidmanis, Bērziņš, Karsons, vēlāk Bērziņš, Šeibelis, Karsons, uzbrucējos Korsts (vēlāk Audriņš), Šeibelis (vēlāk Lidmanis), Pētersons, Štauvers, (vēlāk Štauves un Lidmanis mainījās vietām), Pavlovs. Rīgas kluba spēle bija visumā labāk apar Tallinas kluba sniegumu, bet otrā puslaikā Rīgas kluba zēni sāka arī stipri nervozēt, kad sajuta tieksneša Reksa netaisnību. Šodien RFK sacenšas ar Igaunijas meistaru Sportu. Vadīs Restass.

Triju zvaigžņu ordenis Somijas sporta darbiniekam. Somijas futbola savienības prezidents F.Frenkels apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeņa 3.šķiru. Frenkels vēlāk kļūs par FIFA viceprezidentu.

Vieglatlētikā mūsu rekords ir labāks kā japāņu 5000 metru skriešanā, 10000 metru skriešanā, lodes grūšanā, arī diska sviešanā.

Rigasche Rundschau

Vakar četri mūsu gargabalniekskrējēji: Motmillers, Bukass, Tjaks un Tubels, kā arī soļotājs Daliņš izbrauca uz ikgadējām 25 kilometru sacensībām "Quer durch Berlin". Laimīgu ceļojumu un lielus panākumus!

Visas vakardienai pieteiktās sporta sacensības: nenotika.

Kurzemes vārds

Kurzemes meistarnosaukuma izcīņā šogad ņems dalību sekojošas komandas: Kuldīgas 1.līgā: KLJB, "Otiums", "Makkabi" un KFK. Liepājas 1.līgā: LNJS, ASK un Olimpija. Cerams, ka līdz piektdienai vēl pieteiksies arī Liepājas "Makkabi". Bez tam vēl paredzams, ka dalību ņems Aizputes Latviešu biedrība un Saldus LSB. Liepājas 2.līgā pieteikušās: LRBS, Vitis un Olimpija 2. Bet liepājas 3.līgā: Olimpija 3. Bez tam līdz 15.maijam jāpiesaka komandas jaundibinātās Liepājas "Senioru" un "Junioru" līgās, kur katra biedrība var startēt ar vienu vai vairākām komandām.

Rīgas futbola kluba kombinētā vienība viesojās Kuldīgā un uzvarēja KLJB ar 6:1, zaudēja pret FKF 0:6 un 1:1 saspēlēja ar "Otiumu". 18.maijā Kuldīgā viesosies Olimpijas 1.komanda.
spēles protokols
Vēstures arhīvā atrodamais RFK spēles pret Otium protokols apliecina, ka pat tiesnesi neinteresēja, kas tie bija par sportistiem, ko RFK bija atsūtījis uz Kuldīgu.