Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 2.maijs

2020-05-02

Olimpijai augsta uzvara Liepāja. Vācijai - Amsterdamā.

Latvis

Futbols. Rīgas meistarības izcīņā vakar Amatieris uzvarēja Universitātes Sportu 7:0. Pirmais puslaiks gan beidzās 1:0.
Rezerves klasē JKS uzvarēja Makkabi vienību 2:1.

Libausche Zeitung

Skaitliski augsts rezultāts, un tikai no Olimpijas vienpadsmitnieka bija atkarīgs, ka tas nekļuva divciparu. Taču nevajag pārvērtēt uzvarējušās komandas ssniegumu: tai bija radīti ļoti viegli apstākļi. "Makkabi" uz spēli ieradās pilnīgi bez treniņa. Jābrīnās, kā viņiem pietika drosmes vispār iziet spēlēt. Tā tomēr bija publiski pieejama spēle un parasti katra komanda izvairās sevi publikai rādīt no tik sliktas puses. Turklāt Makkabi vienība bija vēl sliktākos apstākļos, jo tā pat nespēja uzstāties pilnā sastāvā: pirmajā puslaikā tai pietrūka viens spēlētājs, bet otrajā pat divi. Dabiski, ka arī šie iztrūkstošie spēlētāji nebūtu izmainījuši spēles iznākumu, taču mazliet labāk komanda spētu uzstāties. Arī par punktuālumu ir pamats sūdzēties: spēle sākās ar 35 minūšu nokavēšanos. Vai "Makkabi" gaidīja uz iztrūkstošo vienpadsmito spēlētāju? Neparasti vājš bija Makkabi vārtsargs. Pagājušajos gados esam viņu redzējuši spēlējam daudz labāk. Jau pirmo vārtu zaudējums bija viņa atbildība. Galīgi ne spēcīgs sitiens izslīdēja viņam no rokām un pāri galvai iegāja vārtos. Tāds princips kā turēt ciešāk un aizsegt bumbu ar paša ķermeni viņam šķita nepazīstams. Pirmā puslaika laikā vārtsargs bumbas aizsardzībai gandrīz nekad nemetās zemē. Nosargāt vārtus, tikai kājās stāvot, ir grūts uzdevums. Jāatzīst, ka lielisks sitiens pa lidojošu bumbu Voskoboiņikova izpildījumā un divi sitieni ar galvu bija grūti terami, tomēr neatvairīt sitienu no 20 metriem, kur vārtsargam bija laba redzamība, liecina par uzmanības trūkumu. Laukuma spēlētāju sniegumu var raksturot nedaudzos vārdos: bezmērķīga bumbas dauzīšana, nekādas tehnikas, nekādas saspēles. Olimpija bija tādā pārsvarā, ka tās vārtsargs Treilībs pirmajā puslaikā tikai pāris reizes iegāja savā soda laukumā, kamēr otrajā puslaikā viņš vispār visu laiku pavadīja kā skatītājs laukuma centrā. Otrajā puslaikā Makkabi vārtos stājās Munics, kas bija mazliet labāks par savu priekšgājēju, bet bija jūtams, ka Olimpijai nebija mērķis gūt iespējami vairāk vārtus. No diviem 11 metru soda sitieniem, ko piešķīra Olimpijas labā, pirmais tika džentelmeniski aizsists garām, kamēr otro realizēja Voskoboiņikovs. Labu lomu Olimpijas rindās spēlēja Ķikuts, Voskoboiņikovs un Bundža. Ja vēl ņem vērā stūra sitienu attiecību 14:0, tad ir skaidrs, cik cītīgi visu laiku tika apšaudīti Makkabi vārti.

Futbols Berlīnē. Izšķirošajā cīņā par meistara titulu starp Hertha BSC un Tennis-Borussia uzvarēja pirmā ar 3:1. Tāpat kā divus iepriekšējos gadus Hertha neļāva nevienam sev atņemt titulu.

Vācu hokeja uzvara Holandē. Amsterdamā septīto reizi notika sacensība hokejā starp Vāciju un Holandi. Vācija uzvarēja ar 7:0. Lieki teikt, ka maija sākumā (vai aprīļa beigās 1930.gadā) runa var būt tikai par lauka hokeju, nevis ledushokeju.