Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 10.maijs

2020-05-10

Vācija pazemo futbolā Šveici, gatavojas apliecināt spēku pret Angliju. Jūrmalas futbola laukums nav derīgs spēlēm. RFK mēģinās revanšēties igauņiem.

Segodņa


Rītdien Anglija - Vācija. Grīnevaldes "Vācu stadionā" (Berlīnē) rītdien notiks futbola sacensība, kas raisa ļoti lielu interesi starptautiskajās sporta aprindās. Anglijas sastādītā profesionāļu komanda uzstāsies pret Vācijas vienību. Pēdējās sastāvā iekļauti sekojoši futbolisti: Kress (Rot Weiss), Jucs, Štubs, Mantels (visi - Eintracht Frankfurt), Lainberger (Greuter Furth), Heidkamps, Bergmeiers, Pettingers (visi Bayern Munchen), Kucorra (Schalke 04), R.Hofmans (Drēzdene) un L.HOfmans (1860 Munchen). Pēdējais izveseļojies pēc slimības un atkal aizstāv Vācijas krāsas.

Libausche Zeitung


Bruno Zingers - ASK treneris. No drošiem avotiem esam uzzinājuši, ka Bruno Zingera kungs, bijušais "Olimpijas" treneris, to pašu amatu ieņems Armijas sporta klubā. B.Zingera nopelni Latvijas meistartitula izcīnīšanā sporta fanu vidū ir labā atmiņā, līdz ar to nav šaubu, ka arī jaunā darbība, vai pareizāk, vecā darbība jaunos apstākļos, būs panākumiem pilna. Šķiet, ka drošajiem avotiem nebija vis taisnība, 1930.gadā Zingers Latvijā nestrādāja (lai gan vēlāk, 1933.gadā, viņš tiešām trenēja Liepājas ASK futbolistus).

Amerikāņu tenisa meistars Tildens bija uzaicināts spēlēt Prāgā. Viņš pieveica Janu Koceluhu ar 6:2, 6:3, 6:2. Pēc tam spēlēja Mencels pret fon Kērlingu un vinnēja 6:2, 6:2. Dubultspēlē Tildens/fon Kērlings pieveica Koceluhu/Mencelu ar 6:4, 5:7, 6:2, 6:4.

Jūrmala


Rīgas apgabala futbola savienības komisija pagājušo sestdien izbrauca uz Rīgas Jūrmalu un pārbaudīja futbol laukuma stāvokli. Laukumi atzīti par neatbilstošiem sporta prasībām.

Jūrmalas Vārds


Svētdien notika pirmā līgas futbola sacīkste starp "Jūrmalas Sports un RJSB komandām. Pirmā puslaikā spēlējot pret vēju, JS komanda netiek pie panākumiem. Uz puslaiku beigām JS zaudē vienus vārtus. Otrā puslaikā "Sportnieki" spiež visu laiku pretinieku pie vārtiem, bet balli vārtos ievadīt nevar, jo tos skaisti likvidē vārtsargs Ozoliņš. Spēle top arvien straujāka, bets tāvoklis bez pārmaiņām. Pēc desmit minūtēm sacīkste beigsies, kad strauji izraujās cauri aizsargu līnijai Džems Vinķis un iesit pirmos vārtus par labu "Jūrmalas Sportam". Pēc dažām minūtēm krīt vēl otri vārti un stāvoklis 2:1 par labu «Jūrmalas Sportam», kas noturas ari lidz sacīkstes beigām. No abām komandām visskaistāk izcēlās RJSB vārtsargs Ozoliņš, kurs turēja daudzus jau neglābjamus vārtus. No «Jūrmalas Sports» labākie uzbrucēji: Štūls un Vinķis. «Jūrmalas Sports» spēlēja šādi sastāvā: Kreicbergs — vārtos, Jansons un Rode — aizsargi, Vēvers, Paulockis, Švānfelds — pussargi,
Štūls, Veldre, Vinķis, Rode un F.Rogenmanis — uzbrucēji. RJSB sastāvs: Ozoliņš — vārtos, Staņis, Airķis — aizsargi, Mellenbergs, Leitis, X. — pussargi, Dindons, Millers, Zvaigzne, Tamulaitis, Brinkmanis — uzbrucēji.
Ļoti labi sacīksti vadīja virsleitn. Lukstiņš.

Latvis


Šodien Tallinas Sporta - RFK sacīkste plkst. 19 JKS laukumā Ķieģeļu ielā. RFK vēlas, visādā ziņā, šodien notiekošā sacīkstē revanšēties par nesen Tallinā ciesto zaudējumu, kad bija jācieš vienības sastāvā notikušās savstarpējās nesaprašanās dēļ. Tagad RFK vienībā saticība ir tik laba, ka šai cīņā RFK vienībā viss ir vislabākā kārtībā. Bēdas gan tās, ka dažs RFK spēlētājs, ievainots citā iepriekšējā sacīkstē, nespēj būt visas savas varas reprezentācijā. Kalsons, pussargu līnijas prašais spēks, tik ļoti savainots, ka varbūt nemaz nevarēs būt sastāvā. Ko spēs viņa vietnieks? RFK nu jāpierāda, ka arī vietniekspēki ir spējīgi. Uzbrukumā šodien uzstāsties arī Audriņš! Cik vien labu varu var, tādu pašlaik RFK uzstāda savu vienību. Vēlamies redzēt krietnu futbolu. Lai uzvar labākais. Protams, mums patiktu, ja tas būtu RFK.

Pēdējā Brīdī


Latvijas bokseri uz Budapeštu. Eiropas meistarsacīkstēs, kas notiks 4.-9. jūnijā Budapeštā, mūsu smagatlētikas savienība reprezentēsies ar mušsvaru Bētiņu un pusvidsvaru P.Lucu. Cīkstoņus pavadīs E.Hāzenfuss.

Latvijas Kareivis


Daugavpils ASK - "Disk" 4:1. Žīdi ieguva vārtus pirmā minūte vārtsarga
kļūdas deļ, pec kam gandrīz visu spēles laiku ASK bija lielā pārsvarā. Vārtus ieguva: leitn. Melbergs 1, serž. Skibinskis 2, kar Andrejevs 1. Vadīja labi Reinbergs (LSB). ASK sastāvs: leitn. Dubults (2, pusi. vec. elpz. Rumbachs); leitn. Zukuls, vltn. Apans; kapr. Kaktiņš, dižkar. Dančauskis, kar. Redmans; kar. Elcs (2. pusl. kar. Sīmanis), serž. Skibinskis, kar. Andrejevs-Erlihs, leitn. Melbergs, kar Leja. Labākie bija Apens, Dančauskis, Melbergs un Leja.

Rigasche Rundschau


Lī - Anglijas meistars uz hard laukuma. Fināla cīņā par Anglijas hard tenisa meistara titulu Bornemutā sacentās jaunie panākumiem bagātie Lī un Pīterss. Abi sestdien aizvadīja karsti apspriestu cīņu, kurā Deivisa kausa dalībnieks Lī uzvarēja četros setos 6:3, 2:6, 6:4, 6:4, tādējādi izcīnot meistara titulu.

Vācija - Šveice 5:0 (4:0). Šveice ievadīja bumbu spēlē. Bet Vācijas spēlētāji uzreiz ir pie bumbas un jau dodas vācu komanda uzbrukumā. 8. minūtē Hofmanis (Drēzdene) gūst pirmos vārtus Vācijas labā. 40., 41. un 42. minūtēs seko īsākajā iespējamajā laikā trīs vārtu guvumi viens pēc otra. Arī otrajā puslaikā Vācija visu laiku ir uzbrukumā. 10. valstsacīkste starp Vāciju un Šveici bija lielisks Vācijas spēku demonstrējums, kurā abas puses spēlēja asi.

No Amerikas atkal dzird par brīnumainiem sasniegumiem. Pasaules rekordisks diska mešanā Krencs aizmetis 50.89 metrus! Taču viņš bija pārkāpis līniju, līdz ar to viņa sniegums netiek atzīts par pasaules rekordu. Universitātes sporta sacensībās uzmanību piesaistījusi lēkšana ar kārti. Tomijs Vārs pārvarēja 4.24 augstumu un gandrīz arī 4.31.