Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 11.maijs

2020-05-11

RFK zaudē Tallinas Sportam. Izziņoti futbola izlases kandidāti.

Latvis

Tallinas Sports mācēja uzvarēt vakar Rīgas futbola klubu. Sacīkstes iznākums bija 1 pret 0, vārtus Sports ieguva cīņas pašā sākumā, jau 2.minūtē. Bībera raidītā balle atsitās pret stabu un novirzījās iesāņus vārtos. Tad iestājās vienlīdzīga spēle, līdz teicās Sporta pārsvars. Sporta darbību ļoti sekmēja arī vējš, kamēr otrā puslaikā, kā RFK sabiedrotais, vējš savā spēkā bija stipri rimies. RFK nācās izturēt jo sīvu uzmākumu, ko sniedza Sporta labi saplānotā spēle, kamēr RFK vienības locekļi šai cīņā nebija tik raženi. Tikai puslaika beigās RFK sāka teikt arī savu svarīgu vārdu. Otrā puslaikā aina mainījās. Dominēja RFK. Minūtes 20 RFK bija stāvokļa valdnieks, diktēja Sportam savu gribu, bet balli spēja dabūt tikai līdz vārtiem, nevis tajos iekšā. Neveicās. Atzinību pelnījis arī Sporta vārtsargs Tipners. Viņš bija īstais vīrs savā vietā. Kad atslāba RFK straujums, lāgu lāgiem pārākums tad bija Sporta pusē. Puslaika beigās RFK atkal atsvieda Sportu un piespieda to pie vārtiem, bet vārtus ieņemt RFK neizdevās. Sacīkste beidzās 1:0 par labu Sportam, stūru skaits atzīmējās 10-7 arī Sportam par labu. Sporta vienība bija viengabalaina. Nevarēja patikt tās niķu pilnā robustā spēle. RFK vienpadsmits sniedza viens par otru raženāku spēli, bet uzbrukuma 1.puslaikā sevišķi neveicās. Sporta vienībā bija Tipners, Einmans, Reinfelds, Zilbergs, Megi, Pāls, Lasners, Karms, Bībers, Idlane. RFK reprezentēja Vizla; Roze, Grāvelis; Kalsons, Šeibelis, Bērziņš; Audriņš, Priede, Pētersons, Lidmanis, Varakājs. Vadīja sacīksti JKS laukumā labi G.Krūmiņš. Šodien var būt liela interese par to, kāds gan būs Tallinas Sporta - Rīgas Vanderera spēkošanās iznākums. Arī šī sacīkste notiks JKS laukumā. Sākums plkst. 16.

Pēdējā Brīdī

Valsts futbola vienības kandidātos ieskaitīti vārtsargi Arveds Jurgens, Harijs Lazdinš, aizsargi Voldemārs Grāvelis, Fricis Laumanis, Rūdolfs Kundrāts, Ādolfs Sīmanis, pussargi Alberts Šeibelis, Vladimirs Bērziņš, Kārlis Karsons, Alfons Novickis, uzbrucēji Arkādijs Pavlovs, Vladimirs Plade, Ēriks Pētersons, Aleksandrs Priede, Fricis Dambrēvics, Rūdolfs Blūmentāls, Voldemārs Žins un Hugo Vītols. Vienības pirmā uzstāšanās paredzēta 23.maijā pret dāņu "Boldklubben Fremad". Visu vienības kandidātu un vadītāju apspriedi, kurā var piedalīties arī interesenti, futbola savienība noturēs sestdien, 17.maijā, plkst 19 Valdemāra ielā 65.

Latvijas futbola savienība pieņēmusi noteikumu, ka viņas rīkojamo sacīkšu (virslīga, Rīgas kauss un Latvijas A klase) sākumu var nokavēt ne vairāk kā par 15 minūtēm, pie kam pirmo 5 minūšu nokavējums netiek sodīts, bet par katrām nākošām pilnām vai nepilnām 5 minūtēm jāmaksā 5 latu sods. Vienība, kas 15 minūtes pēc noliktā sākuma neierodas laukumā vismaz 8 spēlētāju sastāvā, ir sacīksti zaudējusi. Tāpat savienība noteikusi, ka spēlētāju saraksts tiesneša ziņojumā obligatoriski jāapliecina ar vienības kapteiņa, bet ne kādas citas personas parakstu.

Jānis Dimze, mūsu vieglatlētikas zvaigzne, šogad ir labā formā un būs, protams, vēl labākā.