Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 15.maijs

2020-05-15

RFK samēros spēkus ar dāņiem. Notiks stafetes skrējiens Rīga - Majori.

Latvis


Rihards Korsts, viens no labākajiem vācu sprinteriem, apmeties uz dzīvi Helsinkos, kur viņš pārzinās mašīnu noliktavu.

Maiņas skriešanā distancē Rīga - Majori nāk. svētdien piedalīsies 4 vienības: Universitātes Sports, Unions, ASK un LVKA, katra ar 30 atlētiem, no kuriem katrs skries 1 kilometru. Maršruts izraudzīts šāds: 1 reizi ap Esplanādi, 1 reizi ap Vērmaņa dārzu, Brīvības bulvāris, Kaļķu iela, pontonu tilts, Raņķa dambis, Dzegužkalns, Slokas iela, Jūrmalas šoseja, Jomas iela majoros, kur mērķis iepretim Jūrmalas viesnīcai. Starts plkst. 11 esplanādē. Mērķa sasniegšana paredzama ap 12:30. Skrējienu organizē LVKA. Izcīņā ir arī ceļojošā godalga. Pagājušajā gadā tiesību uz to ieguva Unions.

Latvijas - Polijas - Igaunijas sacīkste vieglatlētikā notiks Tallinā jūnija otrā pusē. Tātad centīgi jāgatavojas. kā zināms, 1. sacīkstē Latvija ieguva otro vietu, bet otrajā sacīkstē 1.vietuk, pārspējot Poliju un Igauniju.

Latgales futbola meistarības izcīņā Krustpils ASK - Rēzeknes ASK 2:2. Daugavpils DJSK - Rēzeknes pilsētas SK 3:2. Daugavpils DzKVB - Rēzeknes Hakoah 3:1. Daugavpils ASK - Daugavpils LSB 4:0.

Zemgales futbola dzīve: spēlētājs Bārs izveseļojies un var atkal uzstāties savā 1. Jelgavas sporta biedrības vienībā.

Šodien spēlē dāņi. Kopenhāgens Boldklubben Fremad - Rīgas futbola kluba sacīkste šodien JKS laukumā. Sākums plkst 19. Kā tiesnesis darbosies G.Krūmiņš (ASK).
Ko dos šī sacīkste, kāds būs tās iznākums? Protams, ka mēs vēlamies, lai uzvaru gūtu mūsu RFK. Bet par visu vairāk lai gribam krietnu sportu. Lai varam apsveikt viesi kā patīkamu cīņas partneri. Jo stiprāks ir pretinieks, jo lielākā godā tad uzvarētājs. Jo sīvāka ir bijusi sacīkste, jo vairāk līksmina tad arī panākums. Gaidām dāņu futbola reprezentāciju kā spēcīgas un īsti sportiski godīgas spēles interpretāciju. Mēs paļaujamies uz to labo slavu, kas atbalstojusies pie mums par Fremad vienību. Šī labā slava ir tas apstāklis, kas ierosinājis RFK uzaicināt Fremad vienību uzstāties pie mums. Dānijas futbola savienības labā rekomendācija arī, šķiet, ir pietiekoša garantija par Fremad vienības brašumu. Tāpēc var gan būt liela interese par to, ko sniegs Der er et hudigt Land futbola pārstāve - Fremad vienība. Līdz šim viss, kas pie mums sportā nācis no Dānijas, ir bijis ļoti vērtīgs. Šis "viss" skaitliski gan ir bijis mazs, bet totiesu jo ievērojams kvalitatīvi. Lai atceramies 1926. gada rudeni, kad divi pavi pavadoņi kā dārgums glabāts, Rīgā ieradās, lai piedalītos Eiropas meistarsacīkstēs grieķu - romiešu cīņā - vidsvaru klases varonis "cīkstoņu valdnieks" Jakobsens. Tas bija dāņu sporta triumfs, kad cīņu iznākumā atskanēja Danmark zemes himna Kong Christian. Bet nu pie mums ir futbolisti. Patstāvīgās Latvijas laikā pirmo reizi. Tās vienības uzstāšanās, kas ciemojās pie mums Rīgā pirms lielā pasaules kara, jau pieder it kā aizmirstai pagātnei. Lai ceram, ka Fremad viesošanās ierosinās latvju un dāņu vienību turpmāku jo biežu savstarpēju satikšanos un pamudinās noturēt arī valsts reprezentācijas kārtējas sacīkstes. Zinām, ka pagaidām esam vājāki kā dāņi, un sacīkstes zaudējums mūs neskumdinātu, jo par skolu taču, kā mēdz teikt, esot jāmaksā, bet par krietnu mācību samaksāta nauda ir savā ziņā ieguvums, nevis zaudējums. Šovakar nu savu varu demonstrēs Kopenhāgens Boldklubben Fremad. Ja arī šī vienība reklamēta kā visai stipra, tad nedomājam vis, ka RFK nespētu ar to sekmīgi sacensties. Ja vien RFK vienība būs labi disponēta, kā piemēram, tai sacīkstē šogad, kad tā guva dimdošo pēterbaznīctoņaaugsto 8-0 uzvaru pār meistarvienību Olimpiju, tad RFK vienībai atkal reiz var būt tāda laba, liela diena, kādas tai savlaik bijušas cīņā ar ne vienu vien citu kādas valsts jo stipru vienību. Ja pieminiet, RFK zaudēja pagājušogad cīņu pret Vīnes Austria 0:1, kas bija tomēr RFK it glaimojošs iznākums vēl jo vairāk tāpēc, ka vārti krita mazāk austriešu paša nopelna, kā RFK tikai viena spēlētāja kļūmīgas neveiksmes gadījuma dēļ. Bet šogad RFK spēles kvalitāte ir visai svārstīga. Tomēr arī tad ir pareizi, ja RFK lolo sev labas izredzes. Dāņu futbols mums ir svešs. Iepazīsimies.
Boldklubben Fremad vienības ierodas Rīgā šodien ar tvaikoni Nidaros plkst. apmēram 10-11 priekšpusdienā.
RK sastāvs šodien sacīkstei paredzēts šāds: vārtos Viktors Vizla; aizsargos Voldemārs Roze un Voldemārs Grāvelis; pussargos Vladimirs Bērziņš, Alberts Šeibelis, Leonhards Kalsons (nevis Kārlis Karsons, kas slims un nevar būt ierindā), uzbrucējos Arnolds Tauriņš, Aleksands Priede, Ēriks Pētersons, Arnolds Štauvers, Arkādijs Pavlovs (vai Jānis Lidmanis gadījumā, ja Pavlovs vēl nejustos pietiekoši vesels). Kā tuvākie vietnieki nozīmēti Eduards Audriņš, Staņislavs Varakājs, Aleksandrs Rehtšprehers.