Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 14.maijs

2020-05-14

Motociklisti kaujas ar futbola faniem, Amatieris un Unions cīnās neizšķirti. SSS izziņo savas izlases kandidātus.

Sociāldemokrāts

Sakarā ar priekšā stāvošām valsts sacīkstēm 8. un 9.jūnijā ar Igauniju, - ierasties šodien uz futbola treniņu Armijas laukumā sekojošiem biedriem: Šmerliņam, Zīlem, Ceskem, Zundmanim, Derumam, Stibneram (no "Spēks" nodaļas); Kupčem, Velvičam, Anaņinam, Langem, Rudzītim ("Brīvības vārti"), Kozikam, Stahovskim, Bērtšukam, Liniņam, Bārdiņam ("Centrs"), Sitškarevim, Stivriņam, Gobam, Šūmanim un Vīksnem ("Sarkandaugava").

Brīvā Zeme

Skandāls futbola sacīkstes laukumā
Vakar hipodroma laukumā notikusi futbola sacīkste starp sporta biedrības "Amatieris" un "Uniona" komandām. Ap futbola laukumu apkrāt iet braucamais ceļš, uz kura sacīkstes laikā turpinājuši treniņa braucienu vairāki motociklisti. Publika traucēta noskatīties sacīksti skaļi izrādījusi savu neapmierinātību. Pēc noteikumiem motociklistu treniņiem jābeidzas plkst. 8 vakarā, tomēr arī pēc plkst. 8 tie turpinājuši braukt. Uztrauktie skatītāji no tribīnes metušies uz ceļa un uzaicinājuši motociklistus vāktiem projām. Izvēlusies asa vārdu maiņa, kura pārgājusi arī kautiņā. Kārtību nodibinājusi policija. Protokols sastādīts tikai pret S.Gersonu no Eksporta ielas 4, kurš vairākas reizes iesitis pa galvu T.Puļķim.

Latvis

Amatieris - Unions 2:2. Latvijas futbola meistarības turnīrā vakar Amatiera - Uniona sacīkste beidzās neizšķirti 2:2, pirmais puslaiks 2:0 par labu Amatierim. Uniona vārti krita pirmo reizi 8.minūtē. Pretinieka pussargs paspēja aizkavēt Amatiera ārējo Kārli Balodi, kā lielo aktivitāti tad vainagoja patīkams panākums. Sekmējās Amatieirm vēl arī 29.minūtē, kad brašu ofensīvu noslēdza skaudrs Filipsona šāviens. Unionam pretinieka vārtus iegūt nepaveicās, lai gan izdevība bija ne viena vien. Pirmā puslaikā Amatiera pārsvars bija paisam neliels, bet otrā jau stipri jaušams. Un taisni šai puslaikā, kad atzīmējās Amatiera pārākums, arī Unions guva 2 vārtus: pirmos jau pašā sākumā ar 11 metru soda sitienu, ko piešķīra rokas dēļ, un otrus 40.minūtē, kad izlīdzinošais šāviens nāca kā Bruniņa - Reinbaha veiksmīgas sadarbības rezultāts. Abas vienības bija ļoti centīgas, visu sevi spēlei atdodošas. Pat stipri galvu viens pret otru sadauzījušie Vende un Verners, kuriem abiem ievainojumi bija apsegti, tā tūliņ nekavējoties abi metās atkal dedzīgi cīņā. Spēli gan ļoti traucēja visai nelīdzenais laukums, kas apgrūtināja skriešanu un balles vadīšanu vēlamā virzienā. Tādā laukumā, kāds pašlaik ir hipodromā, gan nebūtu jāatļauj sacīkstes noturēt. Pavisam neciešams bija vakar lielais troksnis, ko radīja trenējošies motociklisti. Pārlieku skaļā motoru sprakšķēšana uztrauca skatītājus un nevrozēja arī cīņas dalībniekus. Blarkšķis bija tik liels, ka dažbrīd pat nebija iespējams sadzirdēt tiesneša Vladimira Bērziņa signālu. Sacīktes rīkotājs Amatieris nebija parūpējies ne par publikas, ne par spēlētāju ērtību. Amatiera vienībā bija Flugins; Lauks, Gulēns; Vende, Liepa, Ozols; Balodis, Skiltriters, Henels, Filipsons, Peilis; Uniona vienībā Kabuls; Reinbahs 1, J.Skadiņš; Neibergs, F.Lindenbergs, Hermans; Ē.Skadiņš, Bruniņš, Reinbahs 2, Verners, Levi.

Valsts vieglatlētikas vienības treniņš rītdien JKS laukumā. Uzaicināti plkst. 16os ierastie speciāli 4 reiz 100 metru maiņas skriešanas kandidāti: J.Ķīvīits, A.Rudzītis,J.Oja, Pētersons, A.Gedvilo, Glikmans, Behmans. Megals, kas ir viens no galvenajiem dalības kandidāti, pašlaik dzīvo Liepājā. Maiņas skriešanas treniņu vadīs Pauls Polis.

Rozenbergs jau labā formā diska sviešanā: 43 metru pārsniegums ir jau kā parasts notikums.

Starptautiskais rings. Amerikānis Jengs Streiblings sitis vācieti Šenrātu k.o. 2. raundā sacīkstē Londonā. Ma href="https://en.wikipedia.org/wiki/Benny_Leonard">Benni Lenards, bijušais vieglsvaru pasaules meistars, apņēmies būt par vācu smagsvara Šmelinga treniņa partneri.

Arnolds Tauriņš ieradies Rīgā un atkal spēlēs savā RFK vienībā.