Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 16.marts

2020-03-16

Tā kā sporta cienītājiem šobrīd ir visai akūts jebkādu ziņu trūkums par viņu iecienītajām norisēm un sporta mediji galvenokārt raksta par atceltām sacensībām un inficētiem sportistiem, noskaņojuma uzlabošanai pagaidām nodrošināšu ikdienas sporta ziņu pārskatus no 1930.gada Latvijas avīzēm (būtu ņēmis 100 gadu pagātni, bet 1920.gada pavasarī vēl nebijas noslēgušas Brīvības cīņas, līdz ar to sports arī tolaik nebija sevišķa prioritāte). Ziņas tiks sniegtas no attiecīgā datums laikrakstiem (nevis par norisēm konkrētajā dienā, jo tam grūtāk izsekot). Kā vienpersonisks preses apskata autors, atlasu tos notikumus, kas man šķiet interesantāki un aktuālāki. Tur, kur tas šķitīs lietderīgi, pievienošu saites uz papildu informāciju par konkrētu notikumu, sporta veidu vai sportistu, kaut kur gan jau būs arī kāds mans komentārs klāt.

Laikraksts Latvis


Šodien gaidāma Liepājas - Klaipēdas pilsētu sacīkste futbolā, kas noritēs Klaipēdā. Liepājas sastāvs spēlei: Harijs Lazdiņš - Fricis Laumanis, Cīrulis - Jānis Matjušenoks, Rūdolfs Kronlaks, Aleksandrs Stankus - Roberts Blūmentāls, Voldemārs Žins, Jānis Skinčs, Fricis Dambrēvics, Ludvigs Dudaņecs. Rezervē: Ādolfs Blūzmanis, Rūdolfs Pavārs, Ērenšteins.

Latvijas sporta biedrība (LSB) arī šogad Latvijas meistarvienība bendija spēlē. Pirmā kārta pabeigta: A klasē Rīgas Wanderer atteicies cīnīties ar ASK, bet otro vienību grupā ASK vienība bez cīņas padevusies pret LSB vienībai.

Pasaules meistarības izcīņas turnīrs futbolā notikšot arī tad, ja Eiropa nepiedalītos, tā paskaidrojis Urugvajas futbola savienības prezidents.

Itāļu milzis Primo Karnera atkal izgājis ringā, šoreiz Mineapolē un savu pretinieku amerikāni Mongomeru nokautējis jau otrajā raundā.

Latvijas Kareivis


Atšķirībā no Latvja, Latvijas kareivis vēsta, ka Pasaules meistarturnīrs futbolā, kuru šovasar gribēja izvest Urugvaja, nenotiks, jo nepiedalās Eiropas komandas. Tā vietā urugvajieši cer sarīkot Amerikas meistarsacīkstes futbolā. Faktiski abi laikraksti vēsta vienu un to pašu, tikai ar diametrāli atšķirīgu formulējumu. Realitātē Pasaules kauss notika, tajā piedaloties arī četrām komandām no Eiropas (Francija, Dienvidslāvija, Beļģija un Rumānija).

13.aprīlī Latvijas vieglatlētikas savienība rīkos lauka skrējienus distancēs no pusotra līdz astoņiem kilometriem, būs arī komandu sacensības (4 dalībnieki komandā) un 20 kilometru soļošanas distance. Starts pulksten 11 Sarkandaugavā pie pareizticīgo baznīcas. Pieteikta dalībnieka nestartēšanas gadījumā jāmaksā viens lats soda naudas.

Riga am Sonntag


Sākas Rīgas meistarsacīkstes basketbolā, kuras organizēt Basketbola savienība uzticējusi Jaunekļu kristīgajai savienībai. Diemžēl turnīrā atteikusies piedalīties Latvijas meistarvienība Universitātes Sports, līdz ar to pirmajā klasē spēlē tikai piecas komandas, kamēr otrajā - veselas astoņas. Kā jau to varēja gaidīt, JKS pārspēja LSB komandu (rezultāts 50:35), kamēr smagu zaudējumu Latvju jaunatnei piedzīvoja Latvijas Valsts karoga apvienība (26:66).

31.martā-1.aprīlī Rīgā gaidāma valstu sacensība starp Latviju un Ungāriju galda tenisā. Tiek solīts, ka uz spēli ieradīsies ievērojamie ungāru meistari Šabadoss, Mehlovics un pasaules čempions Barna. Šis lielais sportiskais notikums nenoliedzami raisīs lielu publikas interesi. Sacensības notiks Mazās ģildes telpās. Neesmu noskaidrojis, vai slavenie ungāri patiešām ieradās, bet 1930.gada janvārī notikušajā pasaules čempionātā Barna patiešām bija kļuvis par čempionu individuālajās sacensībās, turklāt Barna un Šabadoss bija uzvarējuši arī dubultspēlēs.

Сегодня


Latvijas meistarsacīkšu galda tenisā pēdējā diena deva virkni negaidītu rezultātu. Vīriešu vienspēlēs jaunais Štams pārspēja Basneru (kuram neveicās) ar 17:21, 21:16, 21:19. Pēc tam Štams pārspēja Mikalku ar 21:16, 21:18, šādā veidā, pateicoties izlozei, trešo vietu. Basners tikmēr pārspēja Kotoviču, Markuss Finbergs - Paegli, Ošiņš - Bevaldi, Mikalks - Kārli Paegli, bet Finbergs - Štamu. Negaidīti rezultāti bija arī sieviešu turnīrā, kur Rīgas čempione Rēdliha sākumā pārspēja Švikovsku, bet pēc tam zaudēja Švēdei. Vīriešu dubultspēlēs Finbergs un Ošiņš pārsēja Paegli un Šacovu. Šodien sākas finālspēles.Nākamie sporta jaunumi - rītdien