Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 17.maijs

2020-05-17

Libausche Zeitung

Tildens Ķelnē. Nenogurdināmais amerikāņu tenisa meistars Tildens arī Ķelnē veica paraugspēli, kuru gan nācās noīsināt nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ. Frencs spēja sastādīt konkurenci mazliet pārgurušajam amerikānim un spēja trīs setos uzvarēt 13 geimus. Seta zaudējumu novērsa Tildena lielā pieredze. Viņš uzvarēja ar 6:4, 6:2, 9:7. Silija Ausema pārī ar Tildenu pieveice kungu pāri Kūlmans/Kurnijs ar 6:1, 7:5.

Jūrmala

Futbola rezultāti. Pag. svētdieni gluži negaidot Jūrmalas sports 1.komanda panāca neizšķirtu spēli pret Latvju Jaunatni, kaut gan bija še paredzama uzvara. Sevišķi neveicās mūsu aizsardzībai un krita vieni vārti pēc otriem. Gala rezultāts 5:5 (2:2) un katra komanda ieguva pa 1 punktam. Rīgas Jūrmalas sporta biedrība panāca uzvaru pār Vytis ar 1:0 (0:0) un tā ieguva se 2 punktus. Pašreizējais stāvoklis 2.līgas komandu klasē šāds: 1. vietā "Universitātes sports" (4 punkti, zaudēti 0), 2.v. Jūrmalas sports (3:1), 3. un 4. vieta RJSB un Vytis (2-2), 5.vieta Latvju jaunatne (1-3), 6. vieta LVKA (0-4).
Jaunatnes līgas klasē Jūrmalas sports komanda cieta smagu neveiksmi pret spēcīgo Makkabi vienību 2:8 (1:4). Rezultāts gan varēja būt labāks, ja būtu bijis mūsu komandā labāks vārtu sargs. Makkabi skaitās kā viena no spēcīgākām komandām jaunatnes līgā.

Pēdējā Brīdī

Čārlis Paddoks spēlēs. Amerikas populārākais sprinteris un olimpiskais čempions Čārlis Paddoks nokļuvis visai grūtā stāvoklī: kā ziņo Ņujorkas laikraksti, kāda Libetti jaunkundze iesūdzējusi viņu tiesā par precības solījuma nepildīšanu. Paddokam atliek vai nu precēt enerģisko dāmu vai samaksāt viņas pieprasīto sāpju naudu 100'000 dolāru apmērā. Mūsdienu avotos nekādas norādes par šo incidentu atrast neizdodas, žēl.

Latvis

Kopenhāgenas Fremad - Rīgas Vanderers 2:1. Aizvakar, cīņā ar RFK, Fremad vienība demonstrēja visu savu varu, balles valdīšanas mākslu, cenšoties atzīmēt savu pārākumu arī iegūto vārtu skaita ziņā skaitliski jo iespējami iespaidīgi efektīgi. Vakar, vīņā ar RV, Fremad vienība, turpretim, bija ne vien savādākā tērpā, bet arī savas spēles citāda baudēja: Fremad tiecās vienīgi tikai pēc uzvaras. Kad tā šķita it kā nodrošināta, tad vienība spēlēja, sevi taupīdama. Vanderers prata lāgu lāgiem ilgstoši dominēt un pat piespiest Fremad vienību galīgi pie vārtiem, kuros šoreiz bija Šnābelrauhs, kas nebija tik veicīgs kā dienu iepriekš Johansens. Bet arī Vanderera uzbrucēji pat pašā vārtu priekšā bija pagalam neveiksmīgi, lai gan centās tie ļoti gluži kā visas vienība, un baigus brīšu Fremad vārtiem mācēja sagādāt jo bieži, bet visi labi ievadītie pasākumi pajuka tāpēc, ka galavārdā izteicās nevarība. Labākie uzbrukumā bija Vītols, Plade un Novickis, kamēr Urbāna uzstāšanās, tāpat kā arī Andrejeva darbība, bija mazāk imponējoša. Pussargo lb. Šteinbergsm c. Stančiks un kr. Fogels brīžiem sniedza it krietnu spēli. Aizsargos labs bija Kundrāts un apmierināja arī Sīmanis. Jurgens vārtos bija brašs. Viņu pārspēja vienpadsmitmetrinieks, un vēl arī sitiens, kas pēkšņi nāca no tuvāka tuvuma - pa saulei. Apžilbināts, Jurgens bija spiests kapitulēt. Pirmais vārtus ieguva Vanderers 32. minūtē, iesitot vienpadsmitmetrinieku. Bargo sodu tiesnesis G.Krūmiņš piesprieda Urbāna nogāšanas dēļ. Sodu izpildīja Andrejevs. Bet jau 34. minūtē arī Vanderers saņēma tādu pat sodu - rokas dēļ. Iesita Kristensens. Uzvaras vārtu Fremad ieguva 41. minūtē. Iešāva Riksens. Otrā puslaikā nevieni vārti nekrita. Sacīkste beidzās 2:1 par labu Fremad vienībai, kurai par labu arī stūru skaits 7-6 (1.puslaikā 5:0). Fremad vien;ībā bija Šnābelrauhs, Pauls Pētersens (pēc 20 min. Frode Marte), Ēriks Jensens, Emīls Franke, A.Andersens, Norikers, Baks, Janus Kastrups (vienības vecākais spēlētājs bija kā vecuma nespēkā), J.Riksens, Kristensens, Mellers. Netīkamu iespaidu atstāja dažu vandereru robustā spēle, kas vairākiem Fremad ļaudīm nodarīja stipru pārestību. Nākošā Fremad uzstāšanās pie mums Rīgā notiks 23.maijā. Cerēsim, kad tad Fremad būs visā savu spēju iespējamā spožumā.